Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

W2o

Użytkownik
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

3,985 profile views
 1. W2o

  NOKTOWIZJA

  Poproś o fotkę oznaczeń z przetwornika. Wtedy będzie więcej wiadomo. Na start to 10160 oznacza że nie ma ręcznej regulacji wzmocnienia.
 2. W2o

  NOKTOWIZJA

  O tym pvs5/18 wiem wszystko, nawet jakie kabelki tam stosowałem :-) pvs14 całkiem nowy z gwarancją i fakturą to około15-17kpln, więc używka z blackspotami za 13k to całkiem sporo.
 3. W2o

  NOKTOWIZJA

  Zagląda :-) Z pvs7a/c jest trochę kłopot z częściami w zasadzie jakimikolwiek. Od elektroniki obudowy, włączników po zawiasy dekielka baterii czy jakieś styki. Nakładka powiększająca od pvs7bd/pvs14 na obiektyw też nie pasuje niestety Jeśłi chodzi o obraz - to co do optyki nie słyszałem jakichś narzekań, reszta zależy od przetwornika. Po odkręceniu obiektywu (manual na YT) będziesz miał przetwornik na wierzchu. Spisz oznaczenia i podrzuć - rozszyfruję co to. Przetwornik pooglądaj od strony fotokatody czy nie ma jakichśprzebarwień itp od drugiej strony jak są jakieś problemy, to
 4. W2o

  NOKTOWIZJA

  No dobra bo strasznie wieje jesienną nudą. #wiencejniebędzie :-) Znalazłem w otchłaniach magazynu ostatnią pvs5 i ponieważ nie miałem nic innego do roboty to zrobiłem z tego pvs18 . W porównaniu do wersji poprzednich trochę usprawnień, np obudowa baterii potrafiła robić problemy, inny włącznik z innym pokrętłem i rezygnacja z doświetlenia IR (i tak nadawało się co najwyżej do patrzenia na mapę). Jeszcze parę chwil i będzie gotowe, ale już teraz tak wygląda:
 5. W2o

  NOKTOWIZJA

  Sprawdzę, chyba coś mamy.
 6. W2o

  NOKTOWIZJA

  Cześć. @dino1984 Mamy kompletne obudowy do pvs14 i wszystkie jego części (łącznie z przetwornikami) Podrzuć fotkę, jak to wygląda, za dużo tego żeby wszystko pamiętać. Rozmowa o zakupach itp - tylko PW
 7. W2o

  NOKTOWIZJA

  @dino1984 No niestety moja szyna nie podpasuje. Po drugiej stronie jest taka sama szyna? Odkręć ją i podrzuć fotkę jak to wygląda.
 8. W2o

  NOKTOWIZJA

  Sprawdź czy da się odkręcić tą szynę i podaj rozstaw śrub ją mocujących. Myślę że mam taką która by ci podpasował zamiast oryginalnej.
 9. W2o

  NOKTOWIZJA

  Szyna z dwoma otworami czy jednym?
 10. W2o

  NOKTOWIZJA

  Takie rzeczy tylko na PW
 11. W2o

  NOKTOWIZJA

  ok. Z opisanych objawów przyjąłbym że problem raczej bardziej dotyczy odgiętych/utlenionych styków obudowy lub pierścienia blokującego przetwornik w obudowie niż samego przetwornika. Sprawdź czy pierścień nie ma luzu (srebrny lub złoty pod okularem), bo może to doprowadzić do uszkodzenia gwintu w obudowie i będzie problem. Pozdrawiam
 12. W2o

  NOKTOWIZJA

  Cześć. Napisz co to za sprzęt tu, albo na PW.
 13. W2o

  NOKTOWIZJA

  Dużo zależy od stanu przetwornika. Musisz pamiętać to co pisał zbyt- bez solidnych przeróbek na głowie nie zamocujesz. Obiektyw jest dość ciemny i ciężki. Okular nie ma żadnej korekty dioptrycznej, dobry obraz jest tylko wtedy kiedy jest idealnie w osi optycznej. Zasilanie 3x1/3N (cena+dostępność) , włącznik tylko chwilowy (łatwe do zrobienia). Z zalet: obiektyw jest na gwincie C-mount. Można znaleźć dobry, jasny obiektyw (duży) i wtedy będzie lepiej, choć raczej mało mobilnie. Czyli z całego sprzętu, warto zajmować się tylko przetwornikiem , reszta jest prędzej czy później do wymian
 14. W2o

  NOKTOWIZJA

  Są :-) We wcześniejszych postach było nawet trochę zdjęć takich sprzętów.
 15. W2o

  NOKTOWIZJA

  ok, w takim razie nie ma problemu w okularze. Spróbuj zlokalizować trzy śrubki w korpusie blokujące obrót obiektywu (najczęsciej pod farbą, co 120 st, blisko krawędzi korpusu). Po ich delikatnym wykręceniu będziesz miał regulację obiektywu. Wkręcając odsuwasz punkt ostrości, wykręcając- przybliżasz.
×
×
 • Create New...