Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gunmaniak

Użytkownik
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam ,przeczytałem cały temat i muszę przyznać że nie rozumiem jak działa ten karabinek. Ponieważ autor zgłosił swój pomysł w Urzędzie Patentowym RP i może się nie obawiać o swoje prawa do wynalazku prosił bym o wyjaśnienie jak zbudowany jest nabój(rysunek i opis) oraz działanie całego mechanizmu(dokładnie krok po kroku+rysunki). Wiem że twórca posiada rysunki i opisy o które proszę ,ponieważ jak sam zaznaczył wysłał zgłoszenie do Urzędo Patentowego i nie wspominał że zostało ono odrzucone.
 2. Przeczytałem post Regdorna ,trafia w sedno ,przeczytam go jeszcze kilka razy bo mi się bardzo podoba! :icon_biggrin:
 3. Jestem ciekaw czy ktoś już próbował dostosować PKM-a do amunicji 5.56x45mm lub 5.45x39mm?
 4. http://www.rp.pl/artykul/2,683633-Nowi-superkomandosi-z-Agatu.html
 5. A jak już wybiorą odpowiednią nazwę ruszą na podbój Ameryki http://www.rp.pl/artykul/9211,456231_Nowa_...port_broni.html
 6. Hej,kupiłem tą grę na PSP,nie mogę zniszczyć czołgu pajęczego Cobra,może mała podpowiedź z waszej strony.
 7. Ktoś chce zobaczyć moją nie wypikselowaną facyjatę? STRZAł 11/2008 ,strona78.
 8. gunmaniak

  G11

  Ciekawe dlaczego nie był oferowany do sprzedaży w wersji samopowtarzalnej,tyle się o nim mówiło że kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy napalonych amerykanów napewno by go kupiło.
 9. Spust jest jest suwakowy i aby go ściągnąć potrzeba trochę większej siły niż do sciągnięcia spustu pistoletu. Skorpiona dało by się podłączyć ,sam myślałem nad podczepieniem MP5K,poprostu pilnik, wiertła i za godzinę wszystko było by gotowe. Przez lusterko wcale tak żle się nie celuje,im więcej ćwiczę tym szybciej i celniej strzelam,ot kwestja przyzwyczajenia,choć podczepienie wskażnika laserowego by pomogło .
 10. Postanowiłem zrobić cornershota do pistoletu asg.Może on strzelać na wprost,w prawo pod kątem 60 stopni ,lub w lewo pod kątem 60 stopni. Opis działania Przedni chwyt przekręcamy o 60 stopni w prawo,ruchome ramię obraca się w prawo o 60 stopni,lusterko na obrotnicy powstaje z poziomu do pionu i obraca się o 30 stopni. Celujemy przez przyżądy celownicze pistoletu. Strzelałem w domu do puszek-działa! zdjęcia już,już.
 11. Tylko zdjęcie? a dane techniczne i opis,może im to jeszcze nie strzela ale chcą się pochwalić że coś mają.
 12. Polska Policja dostanie P 99 http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?...6&page=text
 13. "Polska armia tworzy szkołę dla snajperów" gdzie ta szkoła ,co mówi regulamin na podstawie którego będą działać snajperzy? Parę innych pytań się też nasuwa a nie ma na nie odpowiedzi w tym artykule. "trzeba się nauczyć niepostrzeżenie zabić człowieka z odległości pół kilometra."-snajper z Waszyngtonu który grasował tam kilka lat temu z AR 15 kalibru 5,56 mm trafiał swe ofiary do dystansu 600 m. Czyżby polskim snajperom obniżono wymagania? Niczego nowego nie dowiedziałem się z tego artykułu.
 14. gunmaniak

  NWT-20

  Na odległość 1km można strzelać pociskami karabinowymi z broni snajperskiej. Strzelając na dalsze odległości pocisk z tego działka nie ma już tak dużej energii kinetycznej i niszczy cele eksplodując. Działko to waży prawie 20 kg,tyle ile moździerz 60mm plus kilkanaście pocisków,a oczywiście siła eksplozji pocisku 60mm jest większa niż pocisku 20mm. Stawiam na moździerz.
 15. gunmaniak

  NWT-20

  Moździerz 60 mm nie był by lepszy? Mniejsza masa w wersji komandoskiej,amunicja daje większe efekty ,zasięg większy i możliwość strzelania z miejsca zakrytego dla obserwatorów przeciwnika.
×
×
 • Create New...