aikikai
Użytkownik-
Content Count
54 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by aikikai
-
Przepraszam za bardzo długą nieobecność na forum. Już nadrabiam: program jakiego używałem, to - jak zgadł brusu - Solid Edge. ;) Pozdrawiam P.S. Jeszcze dorzucę efekt pracy w postaci dokumentacji technicznej wykonanego modelu:
-
Tak to wyszło: I rysunki: Pozdrawiam Aikikai
-
Bardzo Wam dziękuję za konkretne wytłumaczenie. Czy znacie jeszcze średnicę miseczki, kowadełka oraz otworów ogniowych i odległość ich środków od środka kowadełka w spłonce typu Berdan? Myślę, że te informacje już mi wystarczą do wykonania modelu. Pozdrawiam Aikikai ;-)
-
Stałą częścią nie jest nazwany na rysunku (z mojego wyższego posta) CUP i MIXTURE, ale wygląda na to, że CARTRIDGE CASE (z FLASH HOLE i ANVIL) jest. Czy tylko mi się tak zdaje? Jeśli tak mi się zdaje, to prosiłbym bardzo o podanie średnicy spłonki typu Berdan. Pozdrawiam
-
Mam jeszcze jedną prośbę, jako że chciałbym zrobić wmiarę dokładny obraz trójwymiarowy tejże łuski potrzebuję znać jeszcze wewnętrzne wymiary spłonki, (rozumiem, że spłonka jest stałą, nieodłączną) częścią łuski. Proszę o wymiary zaznaczone na rysunku czerwoną linią i numerami od 1 - 6: Byłbym również wdzięczny za podanie grubości płaszcza łuski w okolicach spłonki.
-
A czy znacie Panowie link do schematu od wewnątrz? Może z wymiarami? :>
-
Bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękuję za szybką iprecyzyjną odpowiedź ;) Pozdrawiam Aikikai
-
No wielkie dzięki Panowie! Idealny rysunek; moglibyście mi tylko pomóc jeszcze w rozszyfrowaniu tych symboli? Domyślam się, że czerwone znaczą średnicę przez bryłę łuski na danej wysokości. Ale nie mogę dojść co znaczą wartości zielone po prawej stronie? Jest to chyba wysokość od dołu? Czy dobrze mi się wydaje?
-
Witam BArdzo potrzebuję wymiarów, najlepiej dokładnego schematu zwymiarowanego naboju 7,62x39. Potrzebuję ich do stworzenia trójwymiarowego modelu łuski tego do tego naboju. Za wszelką pomoc jestemz góry niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam Aikikai
-
A jak z samym Bushmasterem używanym w Gromie? Na ich stronie widziałem, zę jest to Bushmaster XM15 ES2 M4A3 z granatnikiem M203 i celownikiem ACOG. Czym się charakteryzuje ten właśnie, używany w Polsce, Bushmaster? Na podstawie jakiej broni był on robiony; czy zwykłego M4A2?
-
Gdzie używane są te buty: http://www.protektorsa.pl/img/towary/obrazek_30.jpg Tzn. czy jednostki w kraju (np. PSK) może ich używać?
-
Pisząc "gromy" masz na myśli te "Protektory" czy Kupczaki?
-
Chciałbym aby w tym temacie powiedziano, czy buty wymienione przeze mnie w pierwszym poście są używane w WP, czy są produkowane na umowę z MON ;)
-
Widziałem w temacie: "Desanty ? Magnumy ? Opinacze ? Jungle ? GROM ?", że jest też mowa o "gromach" jednak są to te tzw. "trzewiki GROM wz. 742" i bardzo wg mnie jest nikła szansa, że są to buty używane chociażby w PSK, czy w ogóle są produkowane dla odbiorcy wojskowego, czy jest to tylko podpuszczanie; ale mogę się oczywiście mylić. Niech wypowie się ktoś kompetentniejszy ode mnie ;)
-
Witam Jestem ciekaw jakie buty oprócz przesławnych i przeznanych i przelubianych ( :D ) Desantów używane są w WP? Szczególnie interesują mnie jednostki specjalne tj. 1. PSK, ewentualnie GROM, ale bardziej PSK. Czy mają tam oni dowolność sprzętową pod tym względem? Widziałem na allegro buty firm: Kupczak, Wojas oraz "trzewiki GROM wz. 742" (?!). Przy tych ostatnich zdziwiła mnie cena 150 zł... - Czy jeszcze jakieś buty są produkowane dla WP? Proszę Was o charakterystykę tych, które wcześniej wymieniłem. Byłbym wdzięczny za podanie rozwiązań technicznych wykorzystanych w poszczególn
-
Dzięki Remov za wyczerpującą odpowiedź ;) A powiedz: co z pogłoskami, że w PSK mają wprowadzać M4? Bujdy?
-
Zdjęcia wklejone przez Arafata dużo pokazują. Pokazują, że GROMowcy jednak podczepiają granatniki do RISa. Czy to jest jakiś szczególny RIS, czy szczególny granatnik? Wybaczcie nieznajomość teamtu, ale właśnie tutaj chciałem się czegoś więcej dowiedzieć. A co to za odmiana eMki na zdjęciu promojuąym gore-texy?
-
Foka: wspomniałeś, że ostre granatniki nie są podczepiane do RISa. Jak są w związku ztym mocowane? Czy normalnie do fore-gripa? Czy to, że nie są podczepiane do RISa w ostrych wersjach jest jakoś uzasadnione? Siła odrzutu zniszczyłaby RISa, czy co?
-
M203 można podczepić do RISa M4A1 używanej w 1. PSK, prawda? Tylko chodzi mi właśnie o konkretny typ M4 z PSK - czy jest to po prostu M4A1? A czy miałby ktoś schemat budowy Pallada podczepianego? Byłbym wdzięczny.
-
Witam Czy AK-74 jest używany w Wojsku Polskim? Wiem, że podstawowym karabinem jest jeszcze AK-47, dalej Beryl wz. 96. Jednak sądząc z tego, że bardzo dużą dowolność sprzętową mają 1. PSK jak i GROM, zainteresowało mnie, czy mogą używać, czy używają, lub - czy używali kiedykolwiek AK-74? Od razu chciałbym się dowiedzieć także jaka dokładnie wersja M4 jest używana w PSK czy GROMie. Czy w ogóle jest używany w innych, niż te jednostki? Czy w WP jest także używany granatnik M203, czy może być używany? Pozdrawiam Aikikai
-
Witam Wiecie moze jakiej broni używają polscy snajperzy? Mają na pewno: wkbw Tor 12,7 mm i Alexy 7,62 mm. Czy oprócz tego używają czegoś zza granicy? Może popularnych amerykańskich M700? Czy mają dowolność w wybieraniu broni? Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam Aikikai P.S. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zamieścił chociaż link do rysunków schematycznych Tora 12,7 mm.
-
Witam, Mam pytanie odnośnie używania camelbaka. Mianowicie chodzi mi o to, czy po użyciu - po wypiciu całej wody z bukłaka, specjalnie go jakoś osuszacie? Czy po prostu zostawiacie otwarty korek i żeby sam wysechł? Czy w innym razie woda nie skiśnie i nie będzie miała przy nastepnym używaniu niemiłego smaku i zapachu? Pozdrawiam Aikikai
-
Witam, Różnica w wysokości magazynka na ostrą amunicję (AK47) i airsoftowego (AK74 G&P) wynosi mniej więcej 3 cm. Niestety nie posiadam repliki magazynka AK47 , aby uzyskać adekwatne porównanie, jednak myślę, że wysokość magazynków AK47 i 74 jest zbliżona, (jednak pewny nie jestem) Poniżej zdjęcie airsoftowego magazynka firmy G&P do SLRa105 A1: A tutaj ostry magazynek do AK47:
-
Tak. Dowiedziałem się tego z artykułu pana Mateusza Kurmanowa zamieszczonego w NTW nr 3/2007. Mianowicie było napisane, że do produkcji nowych mundurów letnich Miwo Lubliniec wykorzystuje ripstop (tkanina US21) o gramaturze 180 g, i składzie 83% bawełny/17% poliestru. Natomiast umundurowanie na pozostałą część roku szyte jest z grubszego ripstopu o gramaturze 220 i 240 (tkaniny Kamel i Frontiera)i składzie materiałowym 50/50 bawełny z poliestrem, analogicznie do tkanin używanych za granicą.
-
A co z nowymi mundurami z najgrubszeg ripstopu, w polskim kamuflażu i w innych wymiarach niż najmniejszy i największy? Mam już odłożone pieniądze i nie ma towaru :( A miałem nadzieję, że do Dałowa już bedę miał.. :( Catch liczymy na Was :D Pozdrawiam Aikikai