Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

radecek

Użytkownik
  • Content Count

    25
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by radecek

  1. @GZ Pytanie było proste i ta odpowiedź 10 cm od wylotu lufy jest niepoprawna. Nie ma chronografu optycznego do broni palnej, który zmierzy prędkość z przyłożenia z wyjątkiem Magnetospeed, który ma czujniki indukcyjne. 1 - gazy wylotowe mają dużo większą prędkość początkową od prędkości pocisku: wyzwalają lub zakłócają pomiar, gdy urządzenie jest blisko. 2 - duże ciśnienie za lufą łatwo spowoduje uszkodzenie urządzenia Pomiar jest możliwy w odległości kilku metrów od wylotu lufy od 1.5 m, jednak przyrządy celownicze są skoordynowane na większy dystans Karabin z celownikiem opt
  2. Temat nie potrzebuje hejtu i wsparcia trolli. Jeżeli chcesz włączyć się w merytoryczną dyskusję i udzielić konkretnej odpowiedzi - możesz to zrobić. Zagadnienie dotyczy stwierdzenia, że chronograf asg X3500 nadaje się do pomiaru broni palnej. Odnośnie moich napadów na trolli : "Czego głupi nie rozumie, to dla niego głupie".
  3. @GZ Jeżeli otwór chronografu ma 38mm to zakładając tolerancję +/- 5 mm od krawędzi otworu pocisk powinien się zmieścić w średnicy: 38-2*9.3 - 2*5 = 18.7mm To jaka ta odległość od wylotu lufy ?
  4. Bezpieczna to może być 5 cm, 50 cm lub w przybliżeniu np. 1m
  5. Proszę odpowiedzieć - w jakiej odległości jest X3500 od wylotu lufy podczas pomiaru broni palnej: pistolet, karabin.
  6. W jakiej odległości jest urządzenie podczas pomiaru broni palnej np. pistolet, karabin ? Dlaczego uważasz, że dym wytwarzany przez CP przeszkadza, jeżeli urządzenie mierzy prędkość pocisku 16.5 g, gdzie spalany proch wytwarza dużo więcej gazów i energię 10-20 razy większą w porównaniu z rewolwerem CP.
  7. Rewolwer czaroprochowy ma niższą energię niż pocisk 9.3x16 to dlaczego X3500 - nie mierzy ? Tak jak napisałem wcześniej - film wyjaśni wszystko i producent się też ucieszy, bo nie wie, co produkuje.
  8. W jaki sposób wykonujesz pomiary pocisku 9.3x62 za pomocą chronografu Xcortech X3500 ? 1) Np. nabój GECO o masie 16.5 g o prędkości początkowej 720 m/s. wytwarza energię 4.3 KJ https://geco-munition.de/pl/amunicja/naboje-kulowe/Product/show/geco-plus/93-x-62.html#!0/3/20 2) Xcortech X3500 ma otwór 38mm, a prędkość max. podawana przez producenta wynosi 400m/s, waga chronografu: 72g
  9. @GZ Proszę wykonać i pokazać na filmie pomiary broni palnej jakie wykonujecie za pomocą X3500 np. broń krótka 9mm. Jak należy strzelać przez otwór 38mm, chronografu który waży 72g Można też dodatkowo pokazać pomiar energii broni myśliwskie bo to też broń palna zgodnie z Twoją odpowiedzią, udzieloną koledze Miastowemu w temacie X3500 " Wszystko inne do palnej włącznie ale bez czarnego prochu". http://www.xcortech.com.tw/pdf/X3500_CHRONO_MANUAL_EN_Compressed.pdf
  10. Myślę, że XCORTECH nie będzie wstanie zmierzyć broni palnej ani prędkości strzał łuczniczych. Dobrze pokazać na filmie tak jak R2A, który jest uniwersalny.
  11. Pierwsze próby wykorzystania chronografów z funkcją wyzwalania lampy błyskowej do fotografii high speed. Prędkość śruciny ok. 275m/s.
  12. Trochę się pozmieniało. Modele 2018 o uniwersalnym zastosowaniu. Przełączany system jednostek: metryczny ( J, m/s, g), imperialny ( Ft/Lbs, fps, gr ). Zastosowanie: asg, broń palna, wiatrówki, łucznictwo, paintball. Duża odporność na zakłócenia od gazów wylotowych. Wersja 2H jest z opcją pomiaru BC - współczynnika balistycznego, do wykreślania trajektorii pocisku ( można określić zasięg, prędkość, opad i energię dolotową).
  13. Wersje w kamuflażu zrobionym przez Maćka z http://www.h2ografika.pl/ Na zdjęciach Chrono-R2A i obudowy: Chrono-R2A i Chrono-R2.
  14. Ceny atrakcyjne. Test na broni myśliwskiej
  15. Dane kontaktowe: http://chrono.lmbr.pl/contact.html
  16. Chronograf o uniwersalnym zastosowaniu: wiatrówki, łuki, kusze, paitball, asg, sportowa broń palna. Zakres prędkości: 8.0~2000 m/s. Waga: 0.96kg Gwint do statywu: 1/4 UNC Zasilanie: baterie lub akumulatorki 2xAA oraz gniazdo do zasilacza zewnętrznego 230V/7-16V Pobór prądu @ 3V: 95mA ( podświetlenie LCD włączone ), 77mA ( podświetlenie LCD wyłączone ). Wymiary ( h w d ): 21.5 x 10.5 x 10 cm Wysokość szczeliny pomiarowej: 12 cm. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2015 r.
  17. Do chrono dostępne są futerały camo lub czarne: Chrona można zamawiać u mnie lub sklepy militarne ( info na pw ). Przeprowadzano testy w UK w środowisku strzeleckim za pośrednictwem Marwis i jest duże zainteresowanie ze względu na kompaktową konstrukcję i dokładny pomiar. http://www.marwis.co.uk/chronograph.html
  18. Nowy model uniwersalnego chronografu już w testach. Przeznaczenie to: wiatrówki, asg, paintball oraz inne urządzenia ( broń palna na własne ryzyko ). Zalety to szybki i dokładny pomiar przez szerokie okno pomiarowe, dzięki czemu z łatwością można strzelać z pistoletów, karabinków wyposażonych w tłumiki i separatory. Urządzenie może pracować w szerokim zakresie zasilania od 1.6V do 16V. Zasilane stanową dwie baterie AA lub akumulatorki. Dodatkowe gniazdo umożliwia podłączenie zasilacza zewnętrznego. Podłączenie zasilacza automatycznie odłącza zasilanie z baterii. Chrono ma zabezpiecze
  19. 1) sprawdzić czy po podłączeniu ładowarki - płynie prąd ładowania. 2) jeżeli to co w p.1 nie działa - to sprawdzić połączenia: przewody oraz między ogniwami. Jeżeli ogniwo posiada bezpiecznik - to może zadziałał ?!
  20. Funkcja szybkostrzelności. Test wykonany za pomocą wiertarki 8-)
  21. Przy doborze tranzystora - trzeba brać pod uwagę charakterystykę Id=f(Ugs). Prąd drenu w funkcji napięcia bramki. W dokumentacji tranzystorów są takie charakterystyki. Im większy prąd Id przy niskim napięciu Ugs tym lepiej. Np. IRF3706 przy Ugs=4.5V ma rezystancję 7.3mR. 8-)
  22. Cześć :uśmiech: Tak - można zmodyfikować wstawiając procesor z nowym programem (jeżeli procesor jest na podstawce i można wyjąć ). Jeżeli nie - to trzeba będzie załadować nowy program do starego układu. Pomiar RoF testowałem na wiertarce i RPS 115 ( RPM 6900 ) odpowiadało 115 obrotom na sekundę i 6900 na minutę. Dokładność pomiaru RoF sprawdzałem na 100Hz generatorze (100Hz -> 100 strzałów / sek.) i błąd wyszedł 0.2%.
  23. Opracowałem kilka lat temu chronograf do celów serwisowych Opis starszej wersji jest pod adresem: http://radecek.fm.interia.pl/Chronograf.pdf Aktualnie chronograf wyposażyłem w dodatkową funkcję pomiar szybkostrzelności: http://radecek.fm.interia.pl/chr.htm 8)
×
×
  • Create New...