Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mike007

Użytkownik
  • Content Count

    200
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Mike007

  1. Temat ciekawy, choć już nieco wygasł. W takim razie odświeżamy :icon_smile:

    Moje przygody z krawiectwem zaczęły się dosyć niedawno, dopiero raczkuję w tej dziedzinie. Szyję na starym sprawdzonym Łuczniku KL-82 z silnikiem TUR2, igły Schmetz. Pierwszy twór spod mojej ręki to dedykowany pokrowiec na Beryla wz.96. Użytkuję go od 2013 roku, na razie bez problemów. Kolejny twór to tegorocznej produkcji chest rig z kompletem ładownic (oprócz tych na magi - te produkcji Mildera), tzn. małe cargo + worek zrzutowy. Ostatnie projekt to mata PALS szyta na zamówienie. Ma zdobić wewnętrzną stronę drzwiczek szafki na broń.

    Kolejne projekty w niedalekiej przyszłości. Jest jeszcze trochę planów :icon_smile:

    980fe12060840b35med.jpg

     

    8ba3ca70bf1c067fmed.jpg

     

    5339be4fd4301ff7med.jpg

     

    8a068fcc6ee7802fmed.jpg

     

    eb25bc153871e11emed.jpg

     

    ae17a9ca15cf5ce4med.jpg

     

    c7b9535dcbb75a49med.jpg

     

    7caf69672c94a414med.jpg

     

    8243ef50b8348a85med.jpg

  2. Sory za odkop, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu, a nic podobnego nie znalazłem.

    Pytanie do wszystkich krawców - mianowicie, szyję (mam zamiar) worek zrzutowy w wuzecie na wzór tych ACMowskich, z twardą, sprężystą otoką. wydaje mi się to jedynym dobrym rozwiązaniem. Macie jakieś pomysły z czego wykonać taką otokę? W ACMach jest to chyba jakiś gruby pasek plastiku lub innego tworzywa, na tyle elastyczny żeby nie pękał i na tyle twardy żeby zachowywał swój pierwotny kształt przy różnym naciągnięciu gumy ściągacza. Za wszelkie porady będę wdzięczny. Pozdr!

  3. karol_alasz, mam podobny problem, tylko że z tą blaszką która blokuje ten przesuwny zaczep od łoża/zamka. Dorabiał to ktoś na własną rękę?

     

    Ta blaszka od bezpiecznika będzie raczej trudna do dorobienia, bo nie dosyć że ma fikuśny kształt i ten garb na środku, to jeszcze jest sprężysta :/

  4. Fedajkin, też się nad tym głęboko zastanawiam, z resztą pisałem o tym w powyższym poście. Na chłopski rozum, odrobinę dłuższa lufa lub odrobinę mniejsza obj. cylindra nie powinny zrobić nic złego. Po prostu powietrze się całkowicie rozpręża, przestaje pchać kulkę, dopycha ją do ok 3/4 długości lufy a dalej kulka już sobie leci przez lufę aż do wylotu. Niby na tak małym odcinku straty wynikające z oporu bezwładnego toczenia powinny być małe, skupienie tym bardziej nie powinno się pogorszyć bo kulka dłużej leci w ciasnej i dopasowanej lufie. Jak jest na prawdę, trzeba by sprawdzić na chrono i na strzelnicy kilka konfiguracji. Bez testów praktycznych to tylko daremne gdybanie...

  5. Uff, udało się, przeczytałem cały wątek, zajęło mi to prawie dwa wykłady na uczelni :icon_smile: Ale nie o tym. Oczywiście po przeczytaniu tego wątku zrodziło się we mnie jeszcze więcej pytań, aniżeli przedtem. Reasumując chciałbym wysunąć z tego wątku kilka jasnych i pewnych wniosków (tak wiem, za dużo wymagam). Czyli po kolei:

     

    1) W tym całym doborze cylindra do lufy chodzi o to ażeby kulka była pchana do końca lufy, nie dalej, nie krócej? Na stronie 19 Rogaś pisze "Najlepiej jest mięć tyle powietrza aby napędzić maksymalnie kulkę ale tak aby jak najmniej powietrza wydobyło się za kulką." Czyli jak dobrze rozumiem, objętość cylindra i lufy powinna być jednakowa? W takim razie skąd te teorie o stosunku powietrza 1,6 itp? Idealny wydaje się przecież stosunek 1:1?

     

    2) W takim razie, ponieważ ciężko jest dobrać lufę aby się to zgadzało idealnie, co jest lepsze - ciut za długa lufa (kulka jest pchana nie do końca, czyli gdy tłok się zderzy z głowicą cylindra kulka jest jeszcze w lufie) czy może ciut za krótka lufa (gdy tłok się zderzy z głowicą cylindra, kulka już opuściła lufę i leci sobie w powietrzu)

     

    3) Wyczytałem też, że aby te wszystkie obliczenia nie wzięły w łeb, szczelność musi być idealna, tzw. "strzykawka". Jak to sprawdzacie? zatykacie palcem prowadnicę dyszy i gwałtownie wciskacie tłok? Do jakiej długości ma dojść żeby był efekt "strzykawki"? Zapieracie o coś tłok i wciskacie nań cylinder czy na odwrót?

  6. Sory za odkop, ale temat wydaje mi się ciągle ważny i na czasie. Jak widać, da się samemu przerobić gb v3 na system szybkiej wymiany sprężyny, ale czy są na polskim rynku dostępne osobne szkielety v3 z tym patentem? Planuję coś takiego założyć w swoim AK, a z przerobieniem szkieletu tak żeby pasował do AK będzie problem... Druga sprawa, że zamiast kupować osobny szkielet można by było go wymontować z jakiejś repliki. Z tego co wiem, gb v3 z tym patentem występuje w AUGach od APS/GFC i gietach Boyi? Są jeszcze jakieś repliki gdzie to się stosuje?

  7. Mam zamiar przełożyć gb z AUG'a do swojej podstawowej repliki czyli cm.040. Przemawia za tym tylko jeden jedyny fakt - system szybkowymiennej sprężyny, dla mnie to bardzo istotne i niesamowicie wygodne przy serwisowaniu gb. Docelowo planuję pozostać przy tej samej prędkości wylotowej ~450fps (czyli spring 130 SHS lub 120 Guarder, oczywiście przy wzorowej szczelności). I tu pojawia się jedyna wątpliwość - czy APS'sowy szkielet gb to wytrzyma? Co o tym sądzicie? Montował ktoś w swoim AUG mocniejsze sprężyny? Dawał ten szkielet radę i nie pękał po 5000 kulkach?

  8. To może i ja poproszę o poradę. Kupiłem sobie ostatnio wz.2010 w rozmiarze L/R. Oczywiście rozmiarówka Mon-owska jak zwykle wzięła w łeb, no i mundur jest na mnie za duży, tzn. z długości/wysokości jest ok, ale jest za szeroki w klatce i pasie, i to sporo. Moje wymiary to:

    wzrost 185cm

    pas 93cm

    klatka 102cm

    Jeżeli jest na forum jakiś zadowolony użytkownik wz.2010 o podobnych wymiarach ciała do moich to prosiłbym o pomoc, o pochwalenie się rozmiarem posiadanego munduru. Będę bardzo wdzięczny. Pozdr

     

    PS: Dodam jeszcze, że do tej pory używałem 124z/MON w rozmiarze 98/181/92 (klata/wzrost/pas) i był on na mnie idealny.

  9. Hej. Kupiłem niedawno do mojego AKacza (rk-06 aka beryl) lufę guardera 6,02. Ku mojemu zdziwieniu lufa ta nie pasuje do stockowej komory, nie chce dojść do końca. Sprawdzałem na innych gumkach i jest to samo. Wygląda na to, że otwór komory nie jest dostatecznie głęboki. Lufy Guardera są dosyć popularne, zatem mam do was pytanie. Jaką komorę i gumke HU polecicie do tej lufy? Chodzi mi o to, żeby ze sobą dobrze współpracowały, żeby regulacja hopka była płynna i w szerokim zakresie, żeby na 0-wym ustawieniu HU, gumka nie była już wciśnięta do środka.

  10. Mi by właśnie zależało na wersji A1 z lunetą, ponieważ jest ona trochę wyżej zamocowana anizeli bym miał zamocować lunetę na A2. Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma wersję A1? A co do wytrzymałości gb - jak bym wstawił sprężynę 130 od shs, pociągnie ja ten silnik i wytrzyma szkielet? Z tego co pamiętam to APS robi strasznie słabe bebechy, a przynajmniej tak było w ich kałachu.

  11. Panowie, a teraz z innej beczki - jak jest z użytkowaniem maski 'stalker' na ryj razem z AUGiem? Bo maska to podstawa, a że planuję kupić AUG to się tak zastanawiam. W AUG trzeba się nieźle przytulić do kolby żeby wycelować przez tą lunetę. Czy maska nie będzie w tym przeszkadzać? A co do samej lunety - może się ktoś z was wypowiedzieć na jej temat? Jak z jej przyblizeniem i jakością wykonania?

  12. Hej. Wielu z nas ma spore doświadczenie w szyciu oporządzenia. Niektórzy szyją sobie (i nie tylko) całkiem porządne szpeje. Również i ja postanowiłem wykorzystać ostatki wolnego czasu i uszyć sobie chest rigg. Będzie to coś w stylu RACK, bez pleców, zwykły prosty chest, w wz.93. Zanim jednak się zabiorę za robotę mam pytanie:

    jaki polecilibyście materiał/tkaninę na tego chesta? Jedyne czego wymagam to żeby był to wz93, najlepiej dostępny od metra w detalu, i nie jakieś uber pro cordury miliard D bo raczej rzadko będę tego używał, więc nie ma sensu wydawać na to jakiejś sporej kasiory. Założeniem jest prosta, lekka i stosunkowo trwała kamizelka. Jeżeli ktoś z forumowych krawców posiada info na ten temat prosiłbym o odpowiedź albo najlepiej jakiegoś linka do sklepu. Drugie pytanie to czy jednen metr kwadratowy wystarczy na uszycie czegoś takiego?

    Czekam na pomoc i pozdrawiam.

×
×
  • Create New...