Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wrona001

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, W replice kumpla pojawił mi się dość nietypowy problem, a mianowicie tłok wyskakujący z prowadnic ( jest po prostu za wąski ), przez co ostatnio zmielił zębatki. Jego tłok ma 22 mm szerokośći, u siebie znalazłem jeden który ma 22,6 ale to mnie nie satysfakcjonuje, bo chciałbym >23mm aby mieć pewność, że sytuacja się nie powtóży. I tu rodzi się pytanie czy ktoś ma możliwość zmieżenia u siebie szerokośći różnych tłoków z metal ząbkami lub może jakiś taki polecić ?
 2. wrona001

  Famas

  Zdjęcia Stalowa lufa zewnętrzna, przerobione mocowanie lufy zewnętrznej, customowy tłumik płomienia, tuningi itp
 3. wrona001

  Mac10 [JG]

  Też sobie ostatnio maca upolowałem, a jako że sesja idzie i mam mało czasu to coś o nim napiszę ;] Zewnętrznie został już opisany więc nie będę dodawał. Urzekło mnie jego wnętrze, a w szczególności ilość miejsca. Co tu gadać jest go mnóstwo. Zaplanowałem już parę przeróbek i przy dobrych wiatrach w weekend je zrealizuje i zamieszczę wyniki ;]. Po wywaleniu plastikowych elementów ustalających baterię mamy tyle miejsca że wchodzi lipo 7,4 1800 mAh 20C! Taki też mam zamiar wsadzić. Nie wiem czy ktoś zauważył ale replika ma standardowej wielkości styki, więc nie ma się o co bać przy takiej batce. Do okoła gb jest tyle miejsca, że bez problemu można zrobić obejmę ściskającą , bo wiadomo, że te gearboxy lubią pękać. Cylinder ma otwór, więc można spróbować zamontować bez dziury + sorbopada. Pokombinuje też ze wstawieniem nowej gumki i lufy ;] Ze spostrzeżeń można dodać, że replika ma świetnie rozwiązany HU, standardowy bezpiecznik spotykany w pełnowymiarowych replikach ( oczywiście zostanie wywalony razem ze stokowymi kablami ) i całkiem przyjemnie się ją rozbiera jak na aepa.
 4. Ja także sklepu polecić nie mogę. Realizacja zamówienia faktycznie uber szybka, ale kontakt w sprawie reklamacji to jakaś kpina. Przysłali mi dyszę bore up zamiast zwykłej ( może nie do końca to ich wina bo nawet na opakowaniu było napisane, że to dysza uniwersalna... ) a także uszkodzonego lipola. 4 maile i 3 telefony nie przyniosły żadnej odpowiedzi.
 5. wrona001

  Taiwangun.com

  Kupiłem u nich stena AGMu, przysłali go bez muszki, ze zdechniętą baterią. Już kij z tą baterią bo i tak stokowych nimh nie używam i odsyłanie na swój koszt na wymianę średnio mi się opłaca, ale pomimo wymiany kilku maili z propozycją rozwiązania sprawy muszki nie został mi zaproponowany jakikolwiek gratis, nawet głupi kod rabatowy. Poza tym wszystko ok. Ocena neutral
 6. wrona001

  L85A1 [ARMY]

  Dokładnie, najzwyklejszy tryb można wstawić i wszystko działa, czasem się tylko trzeba natrudzić z przełączeniem z auto na single bo się przytnie. Edit. No i wydaję mi się, że niezbędnym warunkiem do takiej przeróbki jest posiadanie tłoka z co najmniej 4 stalowymi zębami tak, aby cykl pracy kończył się na stalowym zębie. Konfiguracja Tryby silnikowa i środkowa SHS, tłokowa XYZ, silnik cyma, mosfet, komora czerwony element, promyk, dysza samoróbka, głowica tłoka cyma, tłok shs, metal prowadnica, 135 elementa, ile fps nie wiem, ale jestem bardzo zadowolony z osiągów.
 7. wrona001

  L85A1 [ARMY]

  Od siebie z prostych i fajnych modyfikacji eli polecam wstawić sobie standardową tłokową zębatkę ( tzn. od najzwyklejszego v.2 czy v.3 ). Pojawia nam się wtedy normalny single czyli napięcie - strzał, a nie na odwrót jak w stoku. Trzeba tylko liczyć się ze stratą fps bo raz, że gb long i sprężyna nie jest tak ściskana jak normalnym gb to teraz tłok będzie też napinany o 3 zęby mniej.
 8. wrona001

  FN FAL [JG]

  Patroszyłem ostatnio tego fala więc opiszę z grubsza co i jak. Generalnie bebechy standardowe jak to w JG z kilkoma wyjątkami. Mamy np Stalowe łożyska 7mm ( 2x kule, 4x ślizgi ), podwójnie uszczelnioną głowice cylindra ( plastik i mimo 2x uszczelnienia trzeba ją było potraktować teflonem. Zespół głowica - dysza jest całkiem szczelny jak na nieuszczelnioną dyszę, głowica tłoka też jest w porządku. W moim egzemplarzu były problemy z połączeniem dysza komora, dysza w jakimś punkcie tarła o komorę przez co replika "pluła" kulkami. Odłączenie BB jest banalne, można także stosunkowo prosto odłączyć auto bolt-catch. EDIT: Robiłem ostatnio Fala kumpla ( oczywiście też od JG ), jego jest ze starszej serii, bo ma numery na tyle body a nie nad gniazdem magazynka. W sumie poza tą zmianą brak różnic w poszczególnych seriach. Wysiał z niego jakieś 10k kulek na stoku i strzelał nadal przyzwoicie ( choć zasięgowo nie był to wynik godny 400 fps). Zewnętrznie latał chwyt silnikowy i bez zastosowania podkładki nie można było go już dokręcić, ale to banał do naprawy, tak samo jak poluzowana kolba - kwestia jednej śruby. Gorzej jest z gniazdem magazynka. Nie wiem czy to przez nieumiejętne wpinanie przez niego maga czy może to zwykłe zużycie ale przednia część zaczepu w korpusie znacznie się zaokrągliła przez co były problemy z wpinaniem dokupowanych magazynków ( dedykowanych od JG ). Oryginalny magazynek nadal siedział dobrze, ale pozostałe należało delikatnie przerobić. Polegało to na wyjęciu wkładu i delikatnemu wygięciu korpusu maga aby stał się szerszy i zaczepiał się pewnie w gnieździe. Najgorszym problemem był ten który miałem i w swoim falu czyli połączenie komora dysza. Tak jak i w moim egzemplarzu, dysza tarła o komorę i tutaj było to dobrze widoczne bo po tych 10k wystrzelonych kulek było dokładnie widać wytarte miejsca. Co dziwne o ile w stoku wszystko działało, to po zmianie paru części w gb ( dysza i głowica cylindra standardowa ) replika już nie chciała strzelać :/ Problem rozwiązałem przetaczając zewnętrznie dysze i rozwiercając komorę o jakieś 0,5 mm na długości około 6 mm. Finalnie wszystko działa bezproblemowo od 4k kulek. W moim egzemplarzu fala w którym rozwierciłem komorę znacznie głębiej także wszystko działa. W najbliższy weekend będe robił testy z komorą od G3 CA, żeby zobaczyć czy bez kombinowania z komorą będzie to działać jak powinno ;]
 9. wrona001

  G36 [BOYI]

  W tej co robiłem 520 BB/min ;/ , na 11,1 na 90% będzie chodzić bez problemu.
 10. wrona001

  G36 [BOYI]

  7,4V 1800 mAh 20-25c - kształt kostka, bez problemu wchodzi do chwytu
 11. wrona001

  Azteko.pl

  Również polecam ten sklep, wszystko na 5, chociaż ostatniego gratisowego dodatku w postaci paczki mentosów nie rozumiem :D
 12. wrona001

  G36 [BOYI]

  Ostatnio robiłem kumplowi tę gietkę, zatem postaram się podzielić moimi wrażeniami odnośnie jej. Problemem były bardzo kiepskie osiągi ( 25 m zasięgu, żałosne skupienie). Pierwsza sprawa chronowanie, wynik - 230 fps ( WTF ?) Zaglądam pod gniazdo maga i okazuje się, że gumka z lufą jest przesunięta do przodu i w ogóle lata luźno w komorze jak żyd po pustym sklepie. Po wyczyszczeniu lufy, umyciu gumki płynem do naczyń, solidnym złożeniu na teflon na chrono wyskoczyło 265 fps ... Rozebrałem zatem GB i od razu uwagę moją zwróciła głowica tłoka i o-ring na niej. Otóż głowica była cała porysowana po obwodzie a o-ring w przekroju wyglądał nie jak litera O tylko jak D ( ścięcie było znaczne, około 1/3 grubości o-ringa. Wcześniej z czymś takim spotkałem się tylko w nierozbieranej przez 6 lat emce CA - tam po prostu się zużył, ale tutaj ? Po 2k przebiegu ? Wszystkiemu winien okazał się cylinder który w środku miał powierzchnie papieru ściernego ..... . Stwierdzenie wcale nie przesadzone, bo pod warstwą chromu zostały drobne ziarenka piasku czy czegoś tam które bardzo wyraźnie było widać i czuć pod palcem. Po wstawieniu normalnego cylindra, nowego o-ringa, wyczyszczeniu z niepotrzebnych smarów chrono pokazało 370 fps na zerowym HU i 385 fps przy ustawionym HU. Zasięg 50-55 metrów, skupienie rewelacyjne w porównaniu do dowolnej innej repliki szturmowej, nawet markowej ( wymiana gumki czy lufy w tej gietce nie ma moim zdaniem sensu ). Warto pomyśleć nad wymianą dyszy najlepiej na ciut dłuższą i oczywiście uszczelnioną bo stokowa jest bardzo taka sobie.
 13. wrona001

  L85A1 [ARMY]

  Kapso nie wiem czemu serwisant doradził Ci wymianę dyszy i głowicy, ale mogę cię zapewnić, że obydwie są szczelne i nie ma sensu ich wymieniać. W mojej elce po wymianie paru innych pierdół wychodzi 480 fps na SP130 wyjętej z SRki P&J i raczej nie udało by się tego osiągnąć z dużymi nieszczelnościami.
 14. wrona001

  L85A1 [ARMY]

  Zasadniczo po wstawieniu mosfetu AB, zacinka na SEMI w przypadku mojej eLki to święto ;)
×
×
 • Create New...