Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czortkot

Użytkownik
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

 1. I pierwsza naprawdę fajnie działająca latarka w grze :)
 2. Stop mają ten sam, a awaryjność Bojców wynika z tego, że niektórym się wydaje, że te 380-400 FPS w stoku w Boju to za mało w porównaniu z 390-420 FPS w Cymie. Stąd wielu użytkowników pcha tam sprężyny z resora i potem widać efekty.
 3. Znal Boja i znal Cymy to dwie zupełnie różne rzeczy. Znal Cymy to najgorsze g0wno jakie można sobie wyobrazić, Boyi robi to trochę lepiej, bo sypią do kotła tani chiński znal, a nie trociny i kurz zamiatany z betonu. Z racji tego, że siedzę w tym trochę i odlewałem metale, to trochę się na tym znam. Boyi ma znal porównywalnej jakości, co Ares, tyle, że odgazowany. Wiadomo, że wytrzymałości stali to nie uzyska, ale jeżeli miałbym wybierać jakąkolwiek replikę z częściami z szajsmetalu, to tylko Boyi, albo A&K.
 4. Oryginalne ruskie AKM miały sklejkę, ciężko będzie znaleźć łoże drewniane, bo to są unikaty z wczesnych wersji.
 5. Da się, czasem potrzebny jest pilnik i trochę cierpliwości. Nakładka jest ok, ale łoże szukaj do AKM, takie bez metalowego okucia z tyłu i z wybrzuszeniami po bokach. Poza tym w replice masz drewno, a w ostrym sklejkę, taka różnica :)
 6. Tak, dokładnie te dwa modele, Boyi wypada lepiej, niż Cyma, choć opinie są różne, ale jak zapytasz ludzi, którzy mieli większą ilość tych replik w rękach, to polecą Boyi. To źle Ci się wydaje. Kałasze z serii CM.02x, CM.03x mają zupełnie różne bebechy niż serie CM.04x, CM.05x, CM.5XX.
 7. Wybierając między tymi dwoma brałbym RK, lepsze wykonanie, lepsza kultura pracy gearboxa, mniej problemów ze szczelnością, osiowe wykonanie, bez kręcących się nitów, jakość zastosowanego stopu metalu też jest lepsza. Na plus Cymy z kolei przemawia mocniejszy silnik i więcej FPS w stocku, ale jeśli chodzi o zasięg i celność, to RK wypada podobnie.
 8. Popieram przedmówcę, kupowanie Cymy 028, czy 031 to głupota. Jak chcesz AKS-74U, to kup AKS-74U. Masz na taiwangunie RK-01W za 505 złotych. Boyi z serii RK będzie zdecydowanie lepszy zewnętrznie i wewnętrznie od Cym 028 i podobnych. Jak chińczyk będzie mieć gorszy dzień, to masz przecież ustawowe terminy na zwrot i wymianę trefnego towaru, po prostu dzwonisz do sklepu i każesz im wymienić wadliwą replikę. Ale nie bój się, zdarza się to bardzo rzadko. Co do lepszych/gorszych wersji, to RK-01W to ta "lepsza" (jest jeszcze SW, czyli najlepsza, ale obecnie ciężko ją dostać gdziekolwiek, poza t
 9. Zasięg uzyskujesz używając lepszych kulek, lepszej gumki i lepszej lufy. W tej kolejności. FPS zwiększają przebijalność przez krzaki i przez kolegów. Zasięgu nie dodają, bo co z tego że siejesz mocno, skoro wszystko leci na boki? W tym modelu nie ma możliwości zmiany, chyba, że z całym korpusem. Co do 06W to ma magazynek i chwyt z plastiku, ale oryginalna wersja tego karabinu też ma plastik w tych miejscach. Co do modyfikacji pytanie o jakie modyfikacje chodzi?
 10. Drewno w tym modelu nie jest ze sklejki, chociaż może się trafić, wszystko zależy od tego, co chińczyk włożył do pudełka. Co do FPS, to nie jest wcale mało. Owszem, są producenci, którzy pakują więcej, ale to właśnie takich replik powinieneś się obawiać. Zasięg i celność są wystarczające do większości rozgrywek, wiele osób używa stockowych replik i nie narzeka. Jeśli chcesz podnieść budżet, to najlepszym wyborem będzie to: http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10s-boyi?from=listing&campaign-id=19 Wytrzyma najwięcej ze wszystkich pokazanych tu replik. Z kolbą włącznie, wytrzyma w
 11. Nie, ten model nie jest dobry. Jeśli szukasz czegoś z Cymy, to zwracaj uwagę na repliki AKM, czyli modele z komorą zamkową z tłoczonej blachy, ale od razu mówię, że nie znajdziesz niczego w dobrej cenie, a poza tym Boyi wypada lepiej od Cymy pod względem wytrzymałości (stop metalu stosowany przez Boyi jest wytrzymalszy). Jak zwiększasz budżet, to zdecydowanie lepiej jest wziąć RK-06. http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-06w-real-wood-boyi?from=listing&campaign-id=19 Co do "legendarności" budżetowych Cym, to było to dawno temu.
 12. No właśnie chodzi o to, że nie będzie "znośna" :) Z drewnem i w jako takiej cenie: http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-01w-real-wood-boyi?from=listing&campaign-id=19 http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10-boyi?from=listing&campaign-id=19 Miały. Oficjalnie u Ruskich był to 56-A-212, zwyczajowo AK, w rozkazie przyjęcia do uzbrojenia był to AK-47. To jest tak, jak z SKS, oficjalnie też jest to SKS-45, ale tej nazwy mało kto używał. W Polsce terminologia była jeszcze ciekawsza, bo produkt był pistoletem maszynowym, karabinkiem i karabinem. W Polsce nigdy oznaczenia
 13. Polecać nowemu komis to troszkę nie na miejscu. Generalnie ta emka boyi nie jest może cudownym wyborem, ale na pewno lepiej niż spartak. W ograniczonym budżecie najlepszym wyborem jest G36 od JG, albo kałachy Boyi. Dobrej emki w tej cenie nie znajdziesz. I nie przejmuj się mądralami, którzy mówią, że nazwa AK-47 jest nieprawidłowa, bo jest. Różne kraje miały różne nazewnictwo, na przykład w Polsce swego czasu był to PMK, czyli Pistolet Maszynowy Kałasznikowa, z kolei AKM nazywano "karabinkiem". Sama nazwa AK-47 pojawiła się kilka razy we wczesnych dokumentach radzieckich, ale powszechnie
 14. Dodaj, że chodzi o Cymę 028S, bo kolba też ze znalu.
×
×
 • Create New...