Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sabald

Użytkownik
  • Content Count

    183
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Sabald

  1. Cześć wszystkim !

    Zapewne nie jestem jedynym posiadaczem starej poczciwej M4 kwa/lmt gdzie występuje problem z odkształceniem się komory hop up 2 częściowej pod wpływem używania normalnych magazynków mid cap.

     

    Jest to na tyle dla mnie upierdliwe, nie znalazłem żadnego magazynka do tej pory który by sprawił że problem zniknie, przerobiłem wszystkie tematy na ten temat aż w końcu na amerykańskim forum znalazłem temat przeróbki komory na 1 częściowa. Robił ktoś coś takiego ? 

     

    Jest nawet na YouTube filmiki pokazujący w jaki sposób da radę to zrealizować, oczywiście jest to jednoznaczne z nieodwracalną ingerencja w dolną część body poprzez wycięcie miejsca w którym dolna część komory dwudzielnej jest montowana.

     

    Chodzi mi tu o to, jakie elementy będę musial wymienić i co byście polecili aby uzyskać poprawne działanie i zmaksymalizować szczelność ?

    Z tego co rozumiem, to w celu zamontowania zwykłej komory 1 częściowej należy wymienić:

    - sama komorę 

    - dysze 

    -glowice cylindra tak aby pasowała do dyszy 

    Czy coś jeszcze ? Proszę o porady jakie zestawy tutaj dobra (budżet wolałbym zamknąć na te podzespoły w 200 zł więc chyba komora CNC odpada ale nie jest to dla mnie must have).

     

     

     

     

     

     

  2. Panowie, jaki przerywacz zamontować do starej kwaczki? 

    Poza problemem z doborem gumki, dobrym dopasowaniem komory pojawia się temat zbyt późnego zatrzymania cyklu, w sensie zęby co prawda jeszcze się nawzajem nie nachodzą ale popychacz jest już cofniety, co sprawia że po każdym strzale kulki mają wolną przestrzeń do komory, nie są blokowane bo dysza jest w tyle, co skutkuje różnego typu problemami typu plucie itp (tak, wiem nie tylko to jest problemem). Stary przerwyacz wygląda na dość mocno wyeksploatowany, dodatkowo zastanawiam się, czy w tej sytuacji wymiana kostki stykowej nie byłaby również działaniem pomocnym? 

    Sprawdzone na różnych silnikach, z mosfetem i bez, na 7,4 i 11,1 i problem ciągle ten sam, dlatego strzelam że kwestia leży po stronie przerywacza/kostki stykowej/ewentualnie płytki ale ta wydaje się cała :3

    Ktoś chyba w tym temacie wspominał o jakichś "oringach" które mają trzymać komore hop-up zamiast tej sprężynki... pytanie o co chodzi i gdzie to dostać :D

  3. Witam panowie serdecznie,

    Posiadam demobilowe spodenki sprowadzone ze stanów po taniości - prawdopodobnie jest to model na bazie ACU - z naszytymi już fabrycznie kieszeniami na wkładki typu knee pads. Po prostu są to niby zwykłe spodnie przerobione na combat pantsy, nie znam się na armii hamburgerowej ale prawdopodobnie były takowe używane gdzieś tam przez kogoś.. Czy istniała by możliwość przeróbki spodni tak aby miały "elementy" nad kolanami typu stretch? Albo czy ktoś zajmuje się czymś takim/zna takiego osobnika ? Spodnie sa w porządku na długość jednak często łapię się na tym że wkładki lądują podczas klęczenia nad kolanami, mimo ze gdy chodzę to i tak są "dość" nisko na nogach :icon_biggrin: a może teraz moda na jakąś inną ochronę "twardą" kolan i combat pants to już przeżytek ;D?

  4. Ktoś coś? Szczególnie w temacie mosfetu, wykonałem już ponowne zakładanie gumki hopka, robiłem nawet jak wyżej ktoś polecał "nawiercenie" wgłębienia na kulki w górnej połowie komory hopup. Rozkładam ręcę, już nwm co robić. Problem występuje wciąż nawet przy 40-50 kulkach w mid capie na 120 kulek..

    Jedyne czego nie robiłem to nie skracałem sprężynki listwy, ale nie widze wiekszego sensu bo..

    Całą wine zrzucam na mosfet, Nano ABB z aktywnym hamulcem. Nawet gdyby sprężynka listwy była mocniejsza to hamulec blokuje dysze w takim miejscu ze dysza jest praktycznie cała schowana "poza" dolną częścią komory hop up po każdym strzale więc nie blokuje kulek a te wypychają sie do komory w ilościach nieograniczonych, sądzę, że gdyby mosfetu by nie było i dysza blokowałaby kulasy to byłaby mniejsza szansa że aż takie problemy by sprawiały a takto nic mi nie pomaga, żadne obcięcie sprężynki też chyba nic nie da... Jakieś rady?

  5. Kolejne przemyślenia, mosfet powoduje u mnie ze tak jakby dysza tylko niewiele "wychodzi" (czy to mają także "nie-posiadacze" mosfetu :D?) i jak jest bardzo mało kulek, no dosłownie 5-10 to jest ok, kulki dochodzą przez dolną część komory do dyszy i ona je blokujena tym etapie, jak magazynek jest naładowany choćby do tych 40-60 (a to midy na 120 :///) to już problem występuje... rozumiem, że pomóc może skrócenie sprężyny odpowiedzialnej za cofanie listwy wraz z dyszą ale czy coś jeszcze? Czy może być to także problem z szybkością wykonywanego cyklu przesuwania się dyszy w stosunku do szybkości podania kolejnych kulek do komory?

  6. Panowie u mnie problem podobny, wstępnie była to m16 kwa, zmieniona lufa zewnętrzna na jakąś tam deep fire bodajże i po jakimś czasie pojawił się problem, zostało zmienione z powrotem na m16. Planuje oczywiście ustabilizować trochę komorę i "wywiercić" w niej zagłębienie na kulkę oraz pobawić ze sprężynką popychacza ale definitywnie problem jest nawet przy mało naładowanym magazynku, problem nie występował na początku użytkowania zatem to pewnie rzecz jakaś eksploatacyjna do wymiany (niczym silnik TS w Alfie xDDDD) lub poprawy :icon_neutral: .

    Zastanawia mnie tylko fakt (była to replika kolegi), iż jest tam mosfet nano abb, teraz dokładnie nie pamiętam ale z tego co mi się wydaje to z hamulcem i jak strzelam to dysza zawsze pozostaje w "tylnej pozycji", tak, że w sumie i ze 3 kulki maja się jak dostać do komory :/// i teraz mam problem, bo na mosfetach się nie znam, tak ma to wyglądać? Skoro jest taki problem to mam wyrzucić mosfet?

    edit: tylna pozycja mam na myśli ze po strzale dysza zatrzymuje się na tej prowadnicy (z dolnej części komory hop siup) i daje wolną drogę kulkom :D

  7. Wracając do tematu impakt sportów. Mieliście racje, kolega używa na oryginalnym kablu i na nim w zasadzie zakłócenia nie występują.. Ja od bidy wykombinowałem sb jakiś kabel lepszej jakości, nwm czy to taki o którym mówicie ale tez patent zaczął działać i to bardzo dobrze także efekt uzyskany co mnie niezmiernie cieszy ^^ działa z baofeng i gruszka dedykowana ;)

  8. Hej, mam pytanie co do nietypowej rzeczy ^^ Otóż, kiedyś już poruszany, temat możliwości podpięcia słuchawek Bilsom Impact Sport do np. gruszki. set: baofeng uv r5, gruszka baofeng, kabel jack jack i słuchawki ww. Po podłączeniu tego zestawu słuchawki normalnie działają wyciszają, aczkolwiek dźwięk słychać w nich tylko z jednej muszli - to norma. Niemniej jak się zacznie nadawać np przyciskając na gruszce ptt słuchawki łapią straszne zakłócenia, trzeszczą strasznie.. 2 zwykłe kable jack jack niby dobre muzyczne testowane i na obu ten sam efekt, myślałem ze tak ma być.. Mój przyjaciel kupił też te słuchawki aktywne, tylko tyle że nowe i co ważne, z oryginalnym kablem. I o dziwo, na oryginalnym kablu dźwięk jest normalny zarówno w moich podczas odbioru jak i co ważne, podczas nadawania... I teraz pytanie, bo jak widać zwykły kabel robi różnice xD, co on może mieć za nadprzyrodzone moce że pozwala korzystać z tego setupa, czy to chodzi o jakąś oporność czy co? Czy można gdzieś kupić taki kabel albo podobny? Albo jakiego szukać ;3?

  9. U mnie Impact Sport po podłączeniu do radia (sam odsłuch) i nadawaniu na mikrofonogłośniku następowało sprzężenie (dosyć głośne trzaski w słuchawce).

    Wally, a próbowałeś z podłączeniem tego jakoś całościowo ? W sensie "gruszkę" i z niej kabel do słuchawki jack-jack?

    Coś w ten deseń... "ucieszyłeś" mnie tylko tymi sprzężeniami, że nie mam sam z nimi tak ;3 U mnie tak samo po podłączeniu samego odsłuchu straszne piski trzaski itd.. Zastanawiam się tylko czy to na pewno zadziała..

  10. Nie miałem z tym do czynienia ale wydaje mi się że to jest trochę jak skorupa ze wszystkich stron przylegająca do twarzy i mająca kilka dziurek które będą na pewno pomocne podczas biegu czy gdy jest wiatr... ale podczas postoju, skradania się, siedzenia w krzakach to nie wróżyłbym temu nic dobrego...

  11. Jestem po teście nowych ess crossbow w warunkach ok 30-35 st. Działania miały miejsce w upalny dzień, raczej ,,chcekube" więc dużo cienia. O ile podczas lekkiego pocenia się wcześniej w czasie różnorakiej aktywności dawały rade o tyle teraz masakra... (ale ze mną)... tzn antifog fabryczny jeszcze jest i działa ( okulary nie parowały w zasadzie prawie w ogóle) ale nie problem z parowaniem a z skraplaniem pary na szkłach... kilkanaście razy i to w cieniu podczas stania w zaciemnionym miejscu musiałem przecierać je ręcznie dzięki czemu naraziłem się na kalectwo :teethh:

    Wg. mnie o ile sposobów na parowanie jest wiele i są skuteczne o tyle sposobów jak sb radzić ze skutkami owego parowania jest bardzo mało... chyba znowu będę zmuszony wrócić do gogli z wiatraczkiem bo nic innego mi do głowy nie przychodzi :zastanawia:

  12. A co powiecie na wiatraczkach zamontowanych w hełmie. Celem takiego rozwiązania byłoby chłodzenie twarzy żeby nie parowały okulary. Nie przepadam za goglami, a podczas nocnych milsimów nie ma siły, żeby nie parowały mi okulary. Szczerze mówiąc leje się ze mnie pot. Oczywiście podczas marszu nie jest to tak upierdliwe jak podczas postojów kiedy tracę zupełnie widoczność. Domyślam się, że takie rozwiązanie może powodować pieczenie oczu, ale może ktoś próbował takiej przeróbki i by wymienił plusy i minusy?

    Niewygodne jest to że wiatraczek, a już na pewno 2 wprawiają hełm w pewien rezonans jeśli są dobrze zamontowane do hełmu... można by myśleć ewent. o jakiejś gumowej podkładce etc.

  13. Mam szybkie pytanie ( WIEM, na pewno już było :P). Czy do ,,gruszki" tego pokroju http://allegro.pl/mikrofonoglosnik-baofeng-wouxun-kenwood-puxing-i5276974198.html da się dołączyć słuchawkę? Ma ktoś jakieś propozycje jakichś minimalistycznej, drobnej słuchawki żeby była jak najmniejsza, z gumy czy z czego (z fonowodem ;?) i jak najwygodniejsza z tego względu że czasem będzie na nią zakładane słuchawki ochronne...

  14. No tak ale czy rozrzut na poziomie 1-2 m przy 50 metrach to ,,norma" i czy ewentualna zmiana na cylinder o mniejszej pojemności czyli 2 (bo z tego co wiem stockowo w kwa jest 1 przy wersji 363 mm lufy) poza spadkiem fps da mu lepsze skupienie?

    Mocowo i tak pewnie do ok 500 będzie podbijał...

    Gumka ma ze dwa sezony ale nie wiem czy z 10 k kulek przeżyła xD

  15. Nie mogę już edytować...

    Głównie chodzi chyba o skupienie i zasięg, bo co mu po fps :icon_razz: Wczoraj testowaliśmy i nawet na tych 50 metrach jest dość spory rozrzut, i ciężko trafić w sylwetkę człowieka... Na lufę precyzyjną to na razie chyba za mały budżet. Podejrzewam, że problem może stanowić pojemność stockowego cylindra względem lufy (stock 363 mm)... Czy źle mniemam? :icon_biggrin:

    Co byście polecili do wymiany w celu uzyskania lepszego skupienia i większego zasięgu? W środku:

    -tłok metal zęby (ultimate)

    -metalowa doszczelniona głowica tłoka (ultimate)

    -sp 120 (ultimate)

    -g&g zielona

    -niskooporowe i mosfet

  16. Siema. Na pewno bylo wałkowane ale potrzebuje szybkiego info. Kolega ma m4 kwa (w zasadzie takie samo w środku jak moje m4) czyli tlok z metal szczęką, doszczelniona głowica tłoka i sp 120 ultimate. Kable i prosty mosfet pomijam. Ma ok 430 fps na tym ustawieniu (a i gumka g&g zielona) ok 50-55 max skutecznego zasięgu czyli szału ni ma. Dysponuje kwotą ok. 250 zł. Co byście polecili w kwesti ogólnej większej mocy i zasięgu? Myślal nad silnikiem na neodymach i sp 130 guardera. Czy przy lufie 363 w celu poprawy skupienia zmienic cylinder na 2 ze stockowego?

  17. Ostatnio majstrowałem z wiatraczkami/wiatraczkiem (gdyż w fazie testów jeden postanowił przestać działać). 2 wiatraczki 25mm niestety nigdzie w zasadzie nie wchodzą (mowa o ess nvg), przy 20 mm da się jak wiadomo je umieścić wewnątrz oprawek. Zatem ja je przytwierdziłem do ramki. Niestety 2 wiatraczki podpięte do ni-mha 8,4 V wpadają w rezonans jakiś dziwny co powoduje że po pierwsze gogle trochę się ,,trzęsą", po drugie drze się to dziadostwo niemiłosiernie (mimo, że 2 wiatraczki na jedną batke daje mi mniejsze obroty niż przy jednym oczywiście). Nie zdążyłem ich w takiej konfiguracji zabrać na strzelanke gdzż jeden poszedł... Jeden nie powoduje takie rezonansu gogli, drgań natomiast jest głośniejszy niż te 2 gdyż 8,4 V daje mu dużego kopa (normalnie nie przeszkadza, gorzej gdy ma się słuchawki aktywne :icon_razz:...). Co do wydajności to:

    -próby ,,chuchania" przechodzi bardzo dobrze, chociaż dodatkowa ochrona przed parowaniem w postaci jakiegoś antifoga albo płynu do naczyń jest jak najbardziej wskazana

    -próby w terenie: -10 stopni, mocny wiatr, kominiarka+gogle +hełm i... jest pewien problem. Kiedy starałem się coś powiedzieć do kogoś definitywnie wiatraczek nie wyrabiał i niestety parowały, poza tym przy warunkach nie sprzyjających znacznemu poceniu się człowieka daje rade. Podejrzewam, iż w lecie będzie podobnie gdyż amplituda temperatur pary oraz szybki w lecie jest mniejsza co choć trochę zmniejsza ryzyko parowania, niestety w lecie także więcej się pocimy.

     

    Podsumowując, gogle z wiatraczkiem na pewno są jakimś rozwiązaniem, nie idealnym ale są. Jeżeli się mocno pocimy oraz mamy kominiarki etc. to zdecydowanie mimo wszystko 2 wiatraczki wewnątrz gogli sprawią się najlepiej z wspomnianym ,rezonansem" gogli oraz małym buczeniem da się przeżyć, po jakimś czasie nie zwracamy na to uwagi.

  18. Hej, pewnie już wałkowane ale brak czasu mi nie pozwala całego tematu przeczytać :(

    Do rzeczy. Chciałbym sb zmienić lufę w kwa z 363 mm na krótszą ok 300 taka żeby się w cqb lufie mieściła. Mam aktualnie 430 fps na pokładzie, skupienie jest takie sobie, bez tragedii, bez rewelacji i pytanie czy gdybym ją zmieniał to spadnie mi jeszcze skupienie? W ogóle jaki rodzaj cylindra siedzi w stockowym kwa? Ogólnie zależy mi na skupieniu jako takim i myślałem nad promykiem tylko się zastanawiam jak to wszystko pogodzić. Że dłuższa lufa nie daje większego zasięgu to było wiadome, pytanie czy dłuższa lufa daje większe skupienie? W sensie, czy jak zamienię stockową lufe na krótszą, nawet promyka to może mi skupienie siąść? Czy wystarczy kupić odpowiedni cylinder czy po prostu nie wariować i kupić normalnie 363? Zależało by mi na tym żeby była wersja ok. 300 mm lufy i mogę zmienić cylinder ale jak by przez to, zasięg, skupienie etc. by siadły to już wole tą ,,długą" wersje mieć.

    ,,Pomószcie" :D

×
×
  • Create New...