Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER14

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. Witajcie! Niestety cudowny prezent od Chińczyków wyrzucił nas z lasu. Brak możliwości zorganizowania jakichkolwiek imprez mogliśmy zauważyć praktycznie w każdej grze komputerowej z racji zwiększenia frekwencji graczy o 30/40%. Pomimo coraz bardziej zmniejszającej się ilości graczy w ARMA III w ostatnich latach, 4 Kwietnia udało rozegrać się kolejny milsim "CSAR". W rozgrywce uczestniczyło 8 Klanów/społeczności. Udało się zebrać ponad 90 graczy. ACC, TFA, NN, AFT oraz Ukraińska społeczność Sich wcieliły się w Afrykańskich partyzantów którym udało się zestrzelić Amerykański śmigłowiec i pojmać Pilota. Natomiast COSA, PKW, 7WEDS oraz kilkoma graczami ACC wcielili się w Pluton Rangersów oraz SOAR który miał odszukać zgoniony personel. Niestety pomimo dużo lepszego sprzętu, śmigłowców, dornów oraz pary snajperskiej, siły rebelianckie okazały się zbyt liczne i odparły atak przeciwnika, któremu udało się podejść niemal 200m od obozu bez wykrycia. Cała akcja miała miejsce dżungli. Amerykanom udało się przejąć tylko 2 pilotów którym udało się uciec z miejsca awaryjnego lądowania. Rebelianci wykonali wszystkie swoje zadania. Administracja Arma Coop Corps Pozdrawia. Zapraszamy w te ciężkie czasy do naszej społeczności by poczuć chociaż namiastkę milsimów.
 2. Hej, wysyłam relację z ostatniego LARPA rozgrywanego na serwerach ACC. Czołem! Wczoraj nasza społeczność była organizatorem 85-osobowego JointOpa TvT "Kocioł Bałkański" autorstwa gracza STALKER14. ARMA COOP CORPS wraz z grupą S.D.S wcieliła się w Serbów, społeczność Task Force Apophis oraz Prywatna Kompania Wojskowa zajęły sloty chorwackich bojówek, grupa NoName rozgrywała scenariusz jako Armia Bośniacka, grupa GC-Team zajęła sloty lokalnych cywilów, a Grupa Specjalnego Reagowania wcieliła się w holenderski kontyngent ONZ. Każda ze stron miała inne zadania, oraz inne środki na ich wykonanie. Finalnie, pod względem ilości ocalałych zwyciężyli Serbowie, którzy rozgromili pozostałe strony, jednakże pod względem taktycznym to Chorwaci, oraz Bośniacy wypełnili wszystkie swoje zadania. Poza jednostkami wymienionymi powyżej, na terenie operowała jeszcze jedna strona. Sekcja specjalna GOST ACC wcieliła się w amerykańskich komandosów, których zadaniem było sfotografowanie działań serbskich bojówek, oraz znaleźć dowody na popełniane zbrodnie wojenne. Dwójka operatorów, Brick i Maras bezszelestnie wykonała swoje zadanie. Dla wielu graczy było to pierwsze wydarzenie na tak szeroką skalę. Dziękujemy wszystkim grupom za tak liczne przybycie, poniżej wrzucam dla zainteresowanych kilka fotek z Zeusa. Do zobaczenia na polu bitwy! https://www.facebook.com/armacoopcorps/
 3. Cześć, trochę odświeżając temat. Aktualnie na scenie ARMA 3 istnieje bardzo dużo zaawansowanych grup. Rozgrywki w armie przerodziły się w E-Milsimy. Tak zwane Jont Opsy liczą sobie nawet od 60 do 150 graczy. W misjach występują również sloty LARPOWE lub całe rozgrywki się w nie przeradzają . Teraz każdy może znaleźć coś dla siebie a zaawansowane mody odpowiadające za system medyczny( jak ACE3) lub komunikację w grze (ACRE2) sprawiają, że tylko fakt siedzenia przed kompem różni się od prawdziwego milsima. Poziom rozgrywek czy też dowodzenia stoi na bardzo wysokim poziomie a to głównie dla tego, że bardzo dużo wojskowych przesiaduje na armie. E-Milsimy rozgrywane są z przeciwnikiem AI jak i również w formie TvT/RO. Jako członek jednej z największych społeczności arma 3 w Polsce, Arma Coop Corps chciałbym zaprosić na największe wydarzenie TvT w tym roku rozgrywane w Polsce. Operacja przewidziana jest na 102 osoby łączy w sobie elementy milsima i larpa. Wszystko zależy po jakiej stronie zagramy. Dane na temat rozgrywki: https://docs.google.com/document/d/13hMvSE4sVfDgcH2nplC12lugF48cbWGe1vxKJh81K_4/edit?usp=sharing Jeżeli były by osoby chętne na udział w rozgrywce, pomogę z cała masą technicznych spraw. Misja odbędzie się 28 października. A bileciki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. W tym roku odbyła się już rozgrywka o podobnej wielkości. Relację drużyny Greya który gra aktualnie w GCT znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Farmagct%2Fposts%2F442973539460560
 4. :( za daleko dla mnie:( Za taką kasę to aż żal nie pojechać okolicznym tubylcom :D:D
 5. Kestral, przez cały czas mówię tylko o medycynie wojskowej. Ratownicy w WCKMED twierdzą że nasi wojskowi na terenie naszego kraju nie mogą odbarczać odmy i nie mogą nabyć takich umiejętności żadnym kursem w stanach mogą i mogą sobie robić wkucia na wojnie u siebie. To są słowa tych ludzi nie moje chyba oni wiedzą co mówią mają pełno szkoleń z US army. Nie musisz tłumaczyć mi na czym polega odma. Ehhh pasjonatem jestem pierwszej pomocy, ratownictwo medyczne mnie nie interesuje, CLS to pierwsza pomoc dlatego poszedłem skończyć ten kurs. Ja wiem że wszyscy ratownicy lubią się chwalić widzą z pierwszej pomocy ale naprawdę to nie wasza bajka. Na mistrzostwach europy pierwszej pomocy biorą udział RATOWNICY MEDYCZNY( bo wedle innych krajów kto miał by to zrobić lepiej), od nas ludzie mają zazwyczaj po 18 lat ( szkolą zazwyczaj się jakieś 2 lata) i zajmują w granicach 7-11 miejsca na 20 parę, można łatwo policzyć ile zawodowych drużyn wyprzedzają. Ahhh ci ratownicy medyczni................ aaaaah ten skill............ Outsider :D sorki:D
 6. HAZARD Jeżeli chodzi o rurkę nosowo gardłową to włożenie jej po przeszkoleniu na CLS ( bo na KPP nie uczą tylko dają ustano gardłową) jest to banał. Na CLS wkładaliśmy sobie w parach aby się nauczyć nic strasznego. Czemu w Polsce ludzie nie mogą odbarczać odmy bo ustawa zabrania tylko dlatego bo jakiś kretyn tak sobie wymyślił. Amerykanie po przeszkoleniu mogą to robić i jakoś ludzie nie umierają tylko dlatego że zrobił to nie medyk. Arend co do staz to muszę się zapytać Ssaka jest ratownikiem w Bydgoszczy i ostatnio coś gadał że CATY dostali do karetek( napisze do niego).
 7. airsoftowej? TO odsyłam do zasad CCS MCS RED wszystko pisze co trzeba mieć i dyskusja raczej nie jest potrzebna. Arend jeżeli chodzi o apteczkę to ifak mam zrywany a na plecach mam normalną PCK-owską apteczkę. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to lepiej mieć parę izraelskich ( lub cywilnych izraelskich), jest jedno zagrożenie a mianowicie obrywające się gałęzie drzew. Nad chłopakami na treningu oberwała się gałąź o długości sporego samochodu całe szczęście zatrzymała się jakimś cudem na drzewie, zerwaliśmy potem do końca ją liną ( było to w miejscu zbiórki) wystarczyło lekko pociągnąć nawet nie chce myśleć co by się stało Jakby to spadło na chłopaków. Na ostatnim 48H przeszło tornado kilka kilometrów od manewrów wyobraźcie sobie rany po tym jakby to wpadło w ludzi. Jeżeli cenicie swoje życie i swoich kolegów warto po pierwsze iść na kursy PP czy KPP jak ktoś chce się rozwijać w tej dziedzinie i wyposażyć sobie apteczkę. Prostym sprawdzianem apteczek są pozowane stacje ( ala na zawodach PCK czy służby maltańskiej) wtedy łatwo sprawdzić umiejętności oraz czego wam brakuje lub też sprawdzić czy łatwiej jest operować wojskowym opatrunkiem za te 15zł czy dzianymi plus gaza za jakieś 5 zł.
 8. A cały czas nie rozmawiamy o wojskowych? W apteczce ja nosze to czego umiem używać i to chyba jest dobra droga do wyposażania swojej apteczki domowej jak i dopinanej do szpeju.
 9. Hemostatyki dzisiejsze niby się już nie gotują. 3 stronne opatrunki robi się kiedy nikt nie ejst w stanie odbarczyć odmy lub brak sprzetu aby to zrobić, jeżekli można to szczelny z 4 stron aby z odmy "otwartej' zrobic "zamkniętą" i ją odbarczyć,wypowiedź Combat medica z łodzi z przed paru tygodni.. Fajnie, że tyle ludzi się tym interesuje (TCCC) szkoda, że nie ma dobrego systemu ran aby to wykorzystać. Teraz na Ranger Milsim School zostało wprowadzone coś bardzo innowacyjnego, lecz nie wiem czy sprawdziło by się na normalnym milsimie( czy nie było by to za trudne).
 10. Odbyłem niedawno kurs CLS w Łodzi(ap ropo igieł) Uczą tego żołnierzy bo Amerykanie to na Polsce wymusili. Wszyscy po CLS mogą to robić poza granicami POlski ( głupota co nie:D). Wojsko stara się o zmianę prawa tak aby każdy po przeszkoleniu mógł to zrobić. HellMaker tak dla ciebie najnowszy IPMED. -CAT - opatrunek izraelski - hemostatyk ( nasączona gaza, od samych proszków się już odchodzi) -Autostrzykawka z morfiną - opatrunek wentylowy - IZAS-5 - BSC -rurka nosowo gardłowa - nożyczki i rękawiczki
 11. Osoba nie jest instruktorem cls ( tylko ratownicy medyczni mogą uzyskać takie papiery). .
 12. Up. Wariant 2 od dnia dzisiejszego prowadzony będzie przez osobę, która ukończyła kurs CLS w WCKMED i ma miano Ratownika pola walki.
 13. Raz w roku robimy prawie darmowe szkolenie, oczywiście ilość osób to max 8. Także widać jaką Polacy mają mentalność.
 14. Piotr z twojej wypowiedzi wynika że chcesz to stosować na co dzień. To szkolenie jest raczej dla pasjonatów i osób które bawią się w symulacje ratownicze oraz ludzi po studiach medycznych. " poza tym jaki sens jest wkłuwania się w ratownictwie taktycznym?? " 3 Faza TCCC najprawdopodobniej ćwiczenia z takich rzeczy skierowane są dla nich (personel medyczny w medevacu). Ponadto w CLS uczą osoby niemedyczne odbarczania ODMY więc to chyba wystarczający argument.
 15. Zapraszam wszystkich do gry w jedynego w swoim rodzaju RTSa. Jest pełny system bezpośredniej kontroli pojazdów oraz piechoty. Czołgi nie mają paska życia tylko podany pancerz w mm a działa penetrację.Grafika na dobrym poziomie. Jeżeli chodzi o fizykę to cała mapę możemy zrównać z ziemią. Gra stworzona jest pod multi. Grę cechuje to że praktycznie poruszamy.się każdym żołnierzem pojedynczo. Trzeba się do tego przyzwyczaić i nie marudzić czemu ai nie wygra za nas gry. Aktualnie mow-center.pl organizuje turniej 1v1. Zapraszam do tej niszowej i trudniej 2,wojennej strategii Filmik z multi http://m.youtube.com/?hl=pl&gl=PL#/watch?v=AAJQtrFRT58
×
×
 • Create New...