Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kuba088

Użytkownik
 • Content count

  61
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Kolba_DK no to widzę, że odbiłeś się od ściany. Tylko pytanie czy każda GRH podchodzi do tego aż tak rygorystycznie? Znam ludzi ze środowiska reko i są tam tacy co lubią posiać kulkami w ASH. Co do odpowiedzi którą zamieściłeś, jej twórca chyba zapomniał o jednej bardzo ważnej rzeczy: że reko to też zabawa (bo gdy w reko nie ma zabawy to już jest po reko). Więc skoro Ci konkretni nie chcą miło spędzić czasu tylko zachwycać się jaki to nóż/chlebak/plecak etc udało im się dorwać z epoki, to już ich problem. Jak dla mnie, to trzeba uderzać dalej. Bo nawet jeśli dowództwo grupy powie: nie bo muminy, to szeregowi mogą mieć inne zdanie. Pukajmy dalej, kropla drąży skałę.
 2. Czołem kompania! Również się zgadzam z przedmówcami, że większy pluton ludzi, umundurowanych, wyposażonych, z replikami z epoki (żadnych modern+juta) powinien zrobić wrażenie. Ale sam mam takie przemyślenie, że mało kto w ogóle wie że takie drugowojenne ludki jak my w ogóle istnieją. Rozmawiałem wielokrotnie z różnymi ludźmi ze świata asg i byli zdziwieni, że takie imprezy jak nasze mają miejsce. Można wysnuć wniosek, że trzeba się reklamować. Zapraszać "prasę" na eventy, tworzyć artykuły (jak Dominik swego czasu), rozsyłać filmiki z imprez gdzie tylko się da. Patrząc na popularność takich imprez jak "Misja Afganistan" to wydaje się, że ludzie jednak mają dość zwykłych jebanek i potrzebują czegoś bardziej realistycznego. Więc, czemu im tego nie zapewnić ale w realiach szeregowca Ryan'a? Jednak może to wymagać imprez większego kalibru (kilkudniowych) ze sponsorami lub wpłatami od graczy rzędu 100-300 zł. Dlatego niech lud Rzymski się wypowie co o tym myśleć.
 3. Kuba088

  Filmy wojenne WWII

  Nie wiedziałem gdzie to rzucić, ale wpadł mi w ręce taki filmik obrazujący przemiany w armii Chińskiej (ChRL oraz Tajwan) Wygląda, że każdy z nas posiada choć 50% szpeju by odtwarzać któryś okres tych krajów. Nie wiem co sądzicie o próbie odtworzenia w ASH takiego konfliktu.
 4. Kuba088

  Kalendarz zapowiedzi i gier ASH

  @Domin007 A co z Bizertą? Odbędzie się w tym roku?
 5. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Chyba ktoś chce się pozbyć swojego springa http://wmasg.com/pl/auction/show/17795
 6. Kuba088

  Post Scriptum (PC game)

  @SikorPL wpadaj na discorda https://discord.gg/xadGeV. Mamy grupę ludzi co już od jakiegoś czasu gra w PSa. Ja sam grę mam od czasu gdy wyszła.
 7. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Powoli zaczynam zbierać szpej niemiecki, więc jeśli ktoś ma coś na sprzedaż, dajcie znać :)
 8. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Znalezione dla Ruskich: http://wmasg.com/pl/auction/show/15921
 9. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Jeśli ktoś się zmieści w eSkę: https://allegro.pl/oferta/mundur-bluza-ike-jacket-us-army-wool-ww2-korea-7701320786 Battle dress z Norwegii, rozmair 50: https://allegro.pl/mundur-battle-dress-50-50-norwegia-reko-i7608698227.html
 10. Widzę, że zaczynamy politykować więc może lepiej zakończyć wątek na tym :) All in favor say Aye!
 11. Kuba088

  Sonda - nowa gra

  Przydałoby się również stworzenie drużyn z własnymi podoficerami. Bo na historykach zauważyłem (nie wiem jak to wyglądało na Ardenach), że ludzie lecą jak chcą i ciężko się nimi dowodzi (jest duże zamieszanie). Ale jak znam życie, też o tym pomyśleliście. Tylko trzeba znaleźć ochotników na dowódców drużyn.
 12. Jak Panowie się zapatrują na stworzenie kanału na YT gdzie będziemy wrzucać filmiki z imprez? Wiem że każdy jak ma uploaduje na swój profil więc może celem promocji misna mieć kanał ogólny? Czy myślicie że to raczej zbędne?
 13. Wydaje mi się, że wątek za bardzo zaczyna przypominać Problemy ASH i sposoby na ich rozwiązanie. Ale jeśli mogę się wypowiedzieć, to powinniśmy celować w ludzi, którzy są już w asg na tyle długo, że czują potrzebę zrobienia czegoś nowego. Po jakimś czasie, zwykłe jebanki nie dają rady więc człowiek może albo to rzucić w cholerę, albo iść w kierunku MILSIM (reko to zupełnie inna para kaloszy). Dlatego jeśli mamy takich ludzi szukających czegoś więcej, to możemy im rzucić ASH. Od razu obalając mity żyjące w środowisku na temat ASH, rzucając im pomysły, czy wklejając filmiki z imprez jako zachętę. Nie sądzę by każdy kto jest w ASH był tu tylko ze względu na zamiłowanie historią (choć to pomaga). Dlatego gdy tylko nadarzy się okazja, przeciągajmy na historyczną stronę mocy.
 14. Czy jest możliwe by stworzyć grupę i "udawać" że mówimy jedynie o historii? W końcu grupy reko czy bazarki szpejowe się jeszcze trzymają.
 15. Kuba088

  LARP ASH - dyskusja

  Nie wiem co Panowie sądzicie, ale działania na terenie gdzie głównie odbywają się imprezy ASG (czyli po prostu las) powodują, że ludzie chowają się za drzewkiem i pykają do każdego kto się wychyli. Co byście powiedzieli o terenie otwartym? Oczywiście nie jedynie płaski teren, ale teren pełen zagajników, strumyków, pojedynczych drzew, mostków, krzaków etc. Oczywiście są tacy co powiedzą: ale to przecież będzie rzeźnia! Każdy ruch widoczny jak na dłoni! Z jednej strony tak, ale to wymusi po części współpracę drużyn/plutonów. Trzeba się będzie nawzajem osłaniać, przyduszać przeciwnika ogniem, może nawet używać granatów dymnych itp. Z tego co pamiętam to na imprezce słowackiej był taki teren. W takim wypadku przyda się również rozpoznanie, posiadanie sekcji CKM/RKM a co najważniejsze, dobrych dowódców którzy muszą tak kierować ludźmi by na łączce wszystkich nie wystrzelano.
×