Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Domin007

Moderator I
 • Content Count

  1281
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

8295 profile views
 1. Sorry Ahmed, ale ja uwierzę jak zobaczę... najlepiej jako Włocha.
 2. Aktualizacja kalendarza: 2020 Przed nami: 1. Wielka Wojna: Neuve-Chapelle 1914 - Rogów k. Końskich, 14 marca (sobota), 2. WBFZ: "Normandia 1944" - Karolew k. Łodzi, 24-25 kwietnia (piątek-sobota), 3. "Kryształ szczęścia" - Sieradz, 27-28 czerwca (sobota-niedziela), 4. ...
 3. Super film. Przekaż podziękowania Darku dla Niemcowej. :)
 4. Dajesz Młody - wyznacz termin, zarzuć jakiś scenariusz i załóż temat - i cyk, będzie gra. ;) Samo się nie zrobi.
 5. Meister ma rację. Zwróć rupiecia jeżeli możesz. WE ma problem z magazynkami - np. mój Browning HP to raczej wypełniacz kabury niż skuteczna zabawka. Mogę polecić P 08 od Umarexa. Nie ma co prawda blow backu i wiele wspólnego z celnością, ale ładnie wygląda i póki co nie było z nim problemów.
 6. Myślę, że to jest najlepsza myśl. ustaliliśmy w drodze consensusu że przetestujemy 350 FPS, skład drużyny i zasady dot .gazów bojowych i jeżeli zadziałają, to gramy wg nich. Jeżeli COHQ będzie organizowało kiedyś gry z okresu I wojny światowej, to na pewno wg tych reguł.
 7. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, Moderacja składa wszystkim miłośnikom airsoftu historycznego - zarówno weteranom, jak i debiutantom najlepsze życzenia. Spokoju, wypoczynku i radości. Do zobaczenia w Nowym Roku 2020!
 8. No i na to czekałem. Kolejna znakomita gra zorganizowana przez Marka et consortes. Niezwykle klimatyczne miejsce. Muszę przyznać, że pomimo, że jestem ciepłolubem (a przez panujący ziąb miałem lenia) to najbardziej przekonało mnie hasło "Więcej ASH tu już nie będzie". I się nie zawiodłem. Atmosfera elewatora, muzyka i stylizacja graczy złożyły się na niezwykle wciągającą rozgrywkę rodem z przełomu 1942 i 1943 r. Wielkie podziękowania Marku za znalezienie miejscówki, dla Kamila, Karola i Artura za pomoc ze scenografią i muzyką, dla Ostrego za granaty i "Stalingradschield" i dla wszystkich Uczestników za grę. Szczególne dla moich "komuchów" z Grupy "Schody" i Cortesa oraz jego Grupy "Piwnica". No i Niemcowej za foteczki - gratuluję odwagi, acz jako Sowieta ubolewam, że dołączyłaś do Niemców. Zapraszamy następnym razem do nas - u ludzi radzieckich jest klimat. :) Było to prawdziwe CQB, bo bój toczyliśmy nie tylko w terenie zabudowanym, ale w samych wnętrzach, na wąskich schodach i w piwnicy a przez to było widać, że mamy do czynienia z "Close Quarters". Granaty turlały się po podłodze, kulki śmigały przez najmniejsze szpary. Myślę jednak, że jako radziecka grupa "Schody" popełniliśmy błąd zbyt rzadko korzystając z usług naszego sanitariusza podczas walk w klatce schodowej i na piętrach. Z pewnością wydłużyłoby to nasz opór, podczas którego parę razy doszło do komicznych sytuacji, jak np. wtedy gdy nasz sanitariusz (którego pacyfistyczne poglądy pozwalają używać jedynie granatów ;) ) cisnął jedną bombkę w stronę kolegów grających dla Rzeszy. Bombka odbiła się od futryny i wylądowała obok mnie, kiedy leżałem na podłodze i obserwowałem wspinaczkę Niemców przez szparę pod kanapą. Granat zepchnąłem piętro niżej i zdaje mi się, że usłyszałem "Dostałem!" od kogoś pod nami. Inna sytuacja to ta o której wspominał Marek wyżej - kiedy już kul zabrakło pożyczyłem od Gregoriusa saperkę i korzystając z osłon... No cóż, poniósł mnie melanż. ;) Przerażone spojrzenia Ostrego i Michaela były bezcenne - jeden z moich najfajniejszych epizodów w ASH. Później, podczas walk w piwnicy grupa "Schody" postawiła na infiltrację pozycji Kolegów ze strony niemieckiej i dlatego staraliśmy się poruszać maksymalnie cicho (sprawdzaliśmy też pomieszczenia w poszukiwaniu min niemieckich). Dzięki temu metodycznie udawało się nam oczyszczać kolejne silosy. Z kolei przy moście w ciemnościach nie było szans na sforsowanie przejścia. Bez "żywych tarcz" lub dymów nikt nie dałby rady. Plusem wielkim była liczba granatów - 112! Imponująca. No i to, ze ogarnęliście zatyczki. Co prawda nie słyszałem co mówią do mnie moi ludzie, ale już i tak jestem półgłuchy, więc muszę dbać o to co zostało - dlatego jeszcze raz dziękuję za zadbanie o BHP. To była znakomita gra. Świetne zamknięcie sezonu 2019 Marku.
 9. Kto to zrobił? Ktoooo? W jakich okolicznościach? Wincyj info!
 10. Ochotnicy wystąp. ;) Jedziemy z listą, za Króla i Ojczyznę! Wielka Brytania: 1. Domino, 2. Kolba, 3. Janik, 4. Cortes, 5. ... Niemcy: 1. Michael 2. ...
 11. Aktualizacja kalendarza: 2019 Za nami: 1. "Operation Armpit" - Svetica - Monte della Madonna (Chorwacja), 25-27 stycznia (piątek-niedziela) 2. "Przystanek - STALINGRAD!!!" - Ołtarzew k. Warszawy, 9 marca (sobota) 3. "Westwall - Epilog" - Liberec (Czechy), 30-31 marca (sobota-niedziela) 4. "Hermenegilde komm!" - Podule k. Zduńskiej Woli, 18-19 maja (sobota-niedziela) 5. "Italy - one day at the front" - Bohutice (Czechy), 8-9 czerwca (sobota - niedziela) 6. Gra stylizowana na Podkarpaciu - Rzepnik k. Krosna, 22 czerwca (sobota) 7. "Operacja Husky vol. 3" - Mieczewo k. Poznania, 30 sierpnia - 1 września (piątek-niedziela) 8. "O jeden most za daleko" - Wola Wodyńska k. Mińska Mazowieckiego, 21 września (sobota) 9. "Kelly's Heroes Golden 50 (year's)" - Vizinada (Chorwacja), 18-19 października (piątek-sobota) 10. "Przełęcz Użocka" - Warszawa - SD, 19 październik (sobota) 11. "Getreidesilo" - Warszawa - 30 listopada 2019 (Sobota) 2020 Przed nami: 1. Wielka Wojna: Neuve-Chapelle 1914 - Rogów k. Końskich, 14 marca (sobota), 2. ...
 12. Tak. Kapitan Edmund Blackadder melduje się. Pazur zadaj nr konta do wpłaty wpisowego. P.s. Czy Neuve-Chapelle to nie 1915 r.? ;)
 13. Zimno. Ale niech żałują ci, którzy nie przyjechali... Więcej szczegółów już niebawem.
×
×
 • Create New...