Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Znachor

Użytkownik
 • Content Count

  245
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie żebym był jakiś wredny czy coś, tylko piszę też jako "drukarz". PLA - podstawowy materiał jaki był i jest dostępny w druku. Najprostszy w druku, najmniej kłopotliwy, nie wymaga grzanego stolika, byle jaka Prusa za 800 zeta drukuje dość ładnie z PLA, ale zostawisz ziom replikę na słońcu i będziesz miał plastelinę. Nie ważne czy w tym PLA jest domieszka czegokolwiek, to dalej PLA, które mięknie w okolicach 70 stopni. Dlatego jak ogarnąłem podstawy drukarki 3d zrezygnowałem z PLA, przyszedł czas na ABS, który jest upierdliwy jak komary na bagnach. Nie dość, że grzany stół to tak jak napisał Beryl najlepiej grzane otoczenie. Toksyczny (opary), występuje zjawisko skurczu materiału, a przy mega ujowym filamencie jest on dość znaczny. Panowie nie hejtuje Was w żaden sposób, replika mi się podoba itp, ale nie wciskajcie kitu, że PLA jest trudniejsze od ABS i PLA z Glinem lub Alu jest mega zajebisty. Nawet tzw HD PLA, którego się później piecze i niby staje się jak ABS jest dalej kijowym materiałem do naszego sportu. Dlaczego np ramiona do dronów drukuje się z ABS? A no dlatego, że podczas lotu w słoneczny dzień roztopiłby się jak czekolada na słońcu. Jest jeszcze jeden plus dla ABS - jest elastyczny - przy upadku istnieje prawdopodobieństwo, że nic takiemu detalowi się nie stanie. W przypadku PLA może być inaczej... Internet huczy od testów porównawczych PLA i ABS - owszem PLA jest twardsze, ale w pewien sposób można porównać go do szkła - niby twarde, ale jak rzucisz o ziemie to rozsypie się na milion kawałków. Panowie traktuje to jak chcecie. Czy jako hejt konkurencji ( w sumie my i Beryl drukujemy na zamówienie) czy jako dobrą radę. Zainwestujcie w dobry ABS, który nie zamieni się w plastelinę w upalne lato. Po drugie krzywdzący jest tekst: " używamy materiały, o których nasza konkurnecja nawet nie słyszała tj. - NYLON z rurkami Carbonu - PoliAlu - aluminium otoczone cząsteczkami polimeru - UltraPLA - wzmocnione PLA- kilkukrotnie Wybacz ale o Nylonie słyszałem, drukowałem PoliALU - zwykłe PLA z domieszką Ultra PLA - nazwa handlowa dla materiału PLA, który ma aspirować właśnie do ABS Jak dla mnie sami sobie pojechaliście, taki lekki fail na start. Waszą ofertę przejrzałem już dawno - trochę mijacie się z cenami i waszym hasłem (wybaczcie, że nie zacytuje, ale brzmiało to jakoś tak) jesteśmy konkurencyjni w cenach, bo też jesteśmy airsoftowcami. 200 PLN z za magazynek z plastiku do emki - lekka przesada. Też chciałem drukować magi, ale do AK - odpuściłem temat bo to nieopłacalne i też bym musiał wywalić cenę ok 200zł za maga. Lekki bezsens, prawda? Z tymi radami zrobicie co uważacie za stosowne, ale na litość boską nie rzucajcie pustymi hasłami i nie wmawiajcie ludzią, że PLA jest lepsze od ABS, że jest trudniejsze w druku itp, bo to stek bzdur. Pozdrawiam Mountebank Customs
 2. Znachor

  HPAirsoft

  Może lekkie odgrzewanie kotleta lub koteła jak kto woli, ale Maciek z HPairsoft zamieścił info tutaj: http://forum.wmasg.p..._hl__+hpairsoft Wymienił serwisy i serwisantów, którzy specjalizują się w danym/ danych modach :icon_smile: Mój serwis czyli Mountebank Customs specjalizuje się w Daytonach, GBB@HPA , Mancraftach i innych "nie elektropneumatycznych" wynalazkach. Hpairsoft to nie tylko Spajd :icon_smile: Chłop musiałby być przypięty do stołu 24/7 365dni w roku :icon_biggrin: Chyba lepiej jak oddajecie swoje repliki do serwisu specjalizującego się w danym modzie, prawda? :icon_smile: Daje Wam to pewność, że nie będzie robiona "na szybko" i "po łebkach" Dla mnie osobiście to była czysta przyjemność zając się Sun Projectem, Mancraft sprawiał spore problemy, ale udało się go okiełznać. Terminy to już inna kwestia. Dobry serwis replik GBB, HP, lub innych wynalazków to nie jeden dzień, często tzw. "pierdoła" okazuje się problemem trudnym do przeskoczenia i termin się rozciąga. Dobrym przykładem są mody Mancrafta. Są takie, co nie sprawią problemów, ale w 90% przypadków chcąc prze-serwisować mancrafta okazuje się, że cieknie z każdej strony lub nagle na maksymalnym cisnieniu ma 300fps. Tak więc sami zrozumcie, że chcąc oddać Waszą giwerę na serwis HPairsoft, nie jest powiedziane, że będzie to robił Maciek :icon_smile: Kto i czym się zajmuje macie w linku podanym w tym poście :icon_smile: Pozdrawiam.
 3. Poftur tokara jest na sell teraz xD Mój zombie velleman zostaje, adaptery ido tak samo szybko jak lufy xD Zreszta dość spore jest zainteresowanie drukiem 3d :) A próbki mogłeś zobaczyć na innym forum c'nie? :) Lufy postaram się wprowadzić bardzo szybko :icon_smile:
 4. Tylko 6.02, z dłuższych ciężko będzie cos podziałać. Mówie jak jest. Nie będę obiecywał "złotych gór" skoro już z góry wiem, że ciężko będzie pochytać 680tke i dłuższe. Niemniej zobaczę co da się zrobić w tej kwestii.
 5. Powiem tylko tyle. Środowisko oceniło/ oceni moje lufy :) Info podrzucam - na wiosne powinna być dostawa luf w długościach 285mm, 363mm, 455mm, 509mm, 550mm, 650mm. Czemu wiosna? A no temu, że muszę zamówić po kilkaset sztuk z każdej długości, żeby je spersonalizować pod moje dyktando jak przy pierwszej partii. Pierwsza partia rozeszła się jak ciepłe bułeczki, dlatego na ten moment mam tylko 455mm na stanie, które zaraz też się skończy.
 6. To ja się wypowiem jako sprzedający te lufy. Wiele czasu mi zajęło szukanie firmy produkującej pod dyktando klienta, przy zachowaniu wysokiej jakości i normalnej ceny. Niestety Europa odpada z wiadomych względów $$$. Znalazła się fabryka, która miała gotowe wzorniki i bardzo chętnie przy odpowiedniej partii chce zmieniać projekty pod wymagania klienta. Dlatego, aby zaoszczędzić kesz mój i Wasz one WYGLĄDAJĄ jak inne znane produkty, bo mnie szczerze wygląd zewnętrzny "wisi". Co z tego jak te części zaraz włożymy do gearboxa, komory i przykryjemy korpusem repliki, dlatego nie ważne było dla mnie czy są koloru żółtego, zielonego, różowego itp. Ja skupiłem się na materiale z którego części są robione, wykończeniu i funkcjonalności. Przekonało się o tym już kilkudziesięciu klientów, którzy zaufali moim częściom i pisali swoje opinie na sklepie i na fejsie, w tym także na PW :) | Co do luf - odpowiadała mi średnica, materiał, podwójne miejsca na mocowanie w komorze - standard i M14, dlatego skupiłem się na wykończeniu wewnętrznym, czyli podwójna polerka (zwykle w większości luf, w tym też w promyku jest pojedyńcza), zadbałem o wykończenie okna hopupa, o koronę przy wylocie lufy, o miejsca montażowe (wygładzenie, aby nie było ostrych krawędzi). Sam osobiście przeprowadziłem testy porównania mojej lufy z promykiem - NIE WIDAC RÓZNICY, co potwierdziło już kilku klientów :) Puloman daj znać jak sprawdzi się u Ciebie :)
 7. Ja z retro armsem w moim serwisie spotykam się dość często w temacie AK. Sama komora jest spoko, ale w 80% replik wymaga przeróbki, bo jak SenkuPH powiedział gardło jest za wąskie. Przerabiamy w moim serwisie te gardła na frezarce i wtedy dysza spokojnie wchodzi na całej długości, a nie na połowie :icon_biggrin:
 8. To chwila ty chcesz tunningowac SWD GBB czy SWD Springa-----> MC? Bo nie czaje. Tunning gazówki GBB w tym wypadku to tylko bardzo dobra precka (czyli nie jakiś tam madbull (o ile jest do tej repliki przewidziany), tylko najlepiej PDI, zamiast gumki standardowej to flat hop, dodatkowo wykonanie dyszy high flow oraz zaworu w magu tez high flow
 9. Znachor

  Beryl

  To nie takie proste jak się może wydawac :D
 10. Znachor

  Beryl

  Mam oryginalną płytkę "selektora", kombinuje nad tym. Ciesze się, że udało mi się dokonać pewnego przełomu, że da się złożyć CAŁKOWICIE customową replikę budowaną od podstaw, która w opinii wielu emanuje koszernością nie tyle przez GBB co przez konstrukcję full steel na oryginale (tylko sama blacha blacha jest od Boyca, lufa dorabiana ze stali, reszta to oryginał, łącznie z ogonem kolby) Priorytetem jest dla mnie zamek/suwadło ze stali na podstawie oryginalnego suwadła, a z racji, że jest to GBB to sprawa nie jest taka prosta xD
 11. Znachor

  Beryl

  Nad serią pracuje, tak samo jak zamkiem stalowym oryginalnym przerobionym pod standard GHK. Komora jak komora xD Jak oglądasz komorę (bez tej plastikowej windy na kulki/czoła) to po bokach ma takie 2 prowadnice od zewnatrz. Usunąłem je bo nie szło jej usadowić w odpowiednim miejscu. Tak wymierzyłem wszystko, że idealnie od tyłu zaparła się o lufę, od frontu- dół i boki tej windy zaokrągliłem i wyfrezowałem miejsce na nią w obsadzie lufy. Przez co nie muszę jej przykręcać, tylko jest na wcisk. Trzyma się sztywno i pewnie :) Od góry teraz już jest taka plastikowa zabudowa aby wszystko ładnie wyglądało. Wrzucę filmik, na którym jeszcze nie ma tej zabudowy, tylko prowizorka z kleju na gorąco - tez spełnia swoje zadanie, ale jednak była to prowizorka xD Przechulała ponad 15k kulek podczas testów (no jednak zanim osiągnąłem nirwanę w działaniu tego customa to trochę musiała wypluc BB'sów xD Mam dyszę high flow, przez co byłem zmuszony na zrobienie zaworu w magu też high flow - o gazożerność się nie boje, bo mam HP i przez to, że FPS wzrosły spoooooroooo i mogę zejść z ciśnienia - wczesniej musiałem dawać mu ok 140-160psi aby mieć ok 480fps. Teraz 100psi a efekt ten sam :) Co ciekawe na green gazie i tej samej konfiguracji pluje ledwo 420fps Nowy mag i gada jak złoto. GF znowu stanął na wysokości zadania w załatwieniu go dla mnie :) Generalnie Replika w finalnym wyglądzie na dniach pojawi się u Dredzia na kanale, w weekend nagrywalismy materiał. https://www.youtube.com/watch?v=C6u_saXlfno
 12. Znachor

  Beryl

  Sprawa wygląda tak, że mam Beryla i budowalem go drogą naokoło, bo nie wsparłem się na AKM czy AK-74 z ghk tylko na korpusie boyi, gdzie to tylko sama blacha, bo obsadę lufy mam z oryginału (beryla) i całą komore mam przerobioną. Na tym moim kulawym magu wystrzelilem testowo jakies 3k kulek i narazie nic. Jest ona zupełnie inaczej montowana niż w tym GHK. Tak aporpos mało co zostało też z bebechów ghk (zamek, dysza, komora przerobiona), reszta to oryginalne czesci Beryl, kurek jest dorabiany ze stali, oczywiscie mocniejsze sprezynki lub oryginalne, zbijak ze stali). Zamówiłem nowy mag, zobaczymy co z tego będzie :DDD
 13. to uczucie kiedy tłumaczysz, że to tylko replika :D https://www.youtube.com/watch?v=2wWCJrKF4JM Moje dzieło, z repliki jest tylko już i tak mocno przerobione body BOYca i zamek z GHK. Reszta to albo tokarz albo części z palnego :))
 14. Znachor

  Beryl

  Napisałem Ci pw, mogę Ci pomóc :D
×
×
 • Create New...