Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jarekfn

Użytkownik
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Widziałeś napis na dole strony? © 2023 by ASGear - Piotr Gross. Proudly created with Wix.com Niniejsza strona nie jest prawdziwym sklepem, ma ona jedynie na celu sprawdzenie, jak tworzy się strony w serwisiewww.wix.com This website is not an actual shop. It is made just to learn how to make a website onwww.wix.com
 2. Beryla już raczej nie kupisz, natomiast z rodziny AK z czystym sumieniem mogę ci polecić wyroby firmy E&L, LCT które są dostępne na gunfire, tymi replikami możesz drzwi wyważać, nie do złamania, sama stal, zero znalu. Poza tym mają wymienne części z palnymi odpowiednikami. Możesz jeszcze poczytać o replikach Arcturus które są na tawangun, miałem jedną w ręku i robi bardzo pozytywne wrażenie, ale nie sprawdzałem ile w niej znalu.
 3. Poldeck, zgadzam się z tobą, ale, nasze pokolenie dinozaurów zaczynało w czasach kiedy na replikę trzeba było odkładać miesiącami, pierwsze repliki to sprężynówki były, nikt nie miał nowobogackich rodziców, nikt nie musiał od razu dowodzić, nikt nie terminatorzył. Nasze pokolenie nie musiało udowadniać kto ma więcej na sobie i kto jest bardziej uber taktyczny. Teraz się obserwuje dzieci które na nic nie muszą pracować, wszystko przychodzi łatwo od rodziców, repliki podłączone pod komputery, smartfony i kulki samonaprowadzające się. Większość czasu na strzelance spędza się na krzykach, wyjaśnieniach, tłumaczeniu, że jak, ma replikę od taty za 2000 zyla, szpej za drugie tyle a dostał od ciebie z Cymy, no przecież to nie możliwe ;) A jak strzelił w twoim kierunku to ty musiałeś dostać, bo on ma kolimator i kulki samonaprowadzające się. Co drugi to komandos, gorzej jak trzeba na milsimie przejść z 8km, no wtedy lipa, co drugi chcę być dowódcą, dochodzi do tego ze grupa liczy 5 osób i wszyscy dowódcy, na strzelance kłótnia kto komu wydaje polecenia, jak nie pochwalisz szpeju i repliki no to foch. Czy tego chcemy czy nie to mamy nowe pokolenie, czy mądrzejsze i lepsze, kwestia spojrzenia. Nie zgodzę się z tobą że starzy się mają za elitę, większość z nas zabawę traktuje jako sposób na oderwanie się od pracy, rodziny itp, nikomu z nas się nie chce przekomarzać, wyjaśniać, czy uspokajać rozwydrzone towarzystwo, znamy się w swoim środowisku, razem się strzelamy od lat, nie ma tu ludzi przypadkowych, znamy swoją wartość i nic nikomu nie trzeba udowadniać, wszystko co robimy razem zostaje w lesie/polu itp, nie wiedzą o tym nasze żony, mamy, nie ma relacji na Facebooku czy Instagramie. Ale też nie jesteśmy zamknięci, jak przychodzi młody człowiek który chce się czegoś nauczyć od starszych, wyznający wartości, podchodzący z szacunkiem do symboli narodowych, na pewno się między nami odnajdzie. PS. ostatnio widziałem na własne oczy jak młodzi ludzie na mundurach kupionych z niemieckiego demobilu mieli symbole "Polski Walczącej" oraz "Śmierć Wrogom Ojczyzny" próba wyjaśnienia im że na taką naszywkę trzeba ciężko zapracować, najlepiej gdyby to zdjęli co by nie obrażali tych którzy o to walczyli, patrzyli się na nas z uśmiechem jak na "Dinozaurów"
 4. Mnie to nawet nie dziwi, normalny etap rozwoju cywilizacyjnego, jeszcze chwila a na strzelankach ujawnią się osobnicy w rurkach i czerwonych trampkach. Środowisko się też podzieliło, każdy by chciał kozaczyć i rządzić, cała masa dowódców, osobników z kompleksami, gorzej z odpowiedzialnością. Najprościej to odpuścić sobie lokalne strzelanko/jebanki z całą masą dzieciaków, pozostać tylko przy dużych imprezach na których się tacy nie pokazują, ze względu na ograniczenia finansowe, wiekowe, oraz braku odpowiednich umiejętności.
 5. jarekfn

  AK [E&L]

  Ja bym tu dyskutował, wahania rzędu +/- 2 fpsy, można uzyskać, ale na to składa się cała masa czynników. Samą gumką i dyszą na pewno tego nie uzyskasz, ważna jest sprężyna, i cały zespół pneumatyczny, także lufa i jej jakość. MI się wahania rzędu 3-4 fpsów udało uzyskać, ale musiałem cały gearbox zbudować od nowa i to na topowych częściach, przerzucić całą masę części. Czy warto ?, kwestia czasu, pieniędzy i samozaparcia.
 6. OK kwestia gustu, gdybym miał wybierać to celował bym w firmie Arcturus, miałem w rękach kilka AK tej firmy i wykonanie perfekcyjne. Nie wiem na ile Specna się poprawiła, ale jeszcze nie dawno był problem z osiowością i spasowaniem replik.
 7. Do czego szukasz repliki, bo mi się wydaje że są to repliki odpowiednie do cqb, ja bym tego do lasu nie wziął. Jakiego kałacha do tej pory używałeś ??
 8. HM pytanie czy wiesz czego chcesz, preferujesz AK czy AR, w obu platformach na pewno można znaleźć repliki z górnej półki. Co do AK ze stajni E&L to dobry wybór, pełna stal, zero znalu, dosłownie zero, replika nie do zajechania, części pasują od palnego bez przeróbek, masz naprawdę porządną bazę pod tuning ekstremalny. Jedyny słaby punkt tej repliki to tłok, po zakupie do wymiany, reszta jest ok i naprawdę będzie służyć ci długo i bez awaryjnie. O platformie AR się nie wypowiem, nie jestem fanbojem tej platformy.
 9. No raczej potrafię zestawić z sobą części, choć od lat grzebię w gearboxach V3, tutaj akurat to jest replika znajomego. Budując od podstaw swój gearbox V3, brałem szkielet CNC, zespół pneumatyczny wraz z sprężyną, komorą, firmy Ultimate i wszystko ładnie mi się zgrało, osiągnąłem bardzo fajny efekt, ale nie liczyłem się z finansami. Gearbox V2 robię praktycznie pierwszy raz, przy czym trzeba było się zmieścić w rozsądnym budżecie, jestem raczej pewny że zostało wszystko poprawnie wypodkładkowane, oraz złożone, przez chwile dmuchało 460 fps, być może wcześniej były mikropęknięcia których nie zauważyłem. Mam jeszcze na uwadze gerabox wzmocniony od JG, tylko czy on przypadkiem nie jest pogrubiony w miejscach newralgicznych i czy nie będzie problemu w wpasowaniu go do body ??
 10. Hm dobór części to wszystko w środku zostało wymienione na SHS, zębatki, tłok, głowica tłoka, głowica cylindra, cylinder, dysza, jedynie sprężyna Guarder SP120. Wcześniej to był stock, sprężyna była pęknięta od strony tłoka, i zmielona zębatka środkowa, dlatego postanowiłem wszystko praktycznie w nim wymienić. Może tak jak piszesz był zmęczony, bo tego źle się raczej złożyć nie da. Czy ktoś z was wie czy w body od A&K wejdzie szkielet od Specny np ten: https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-szkielet-gearboxa-v-2-z-mikrostykiem-okablowanie-na-tyl-1152221102.html
 11. Eh właśnie złożyłem gearbox V2 od A&K, sprężyna Guarder SP120, trochę ognia ciągłego i o to wynik. Jednak zostanę chyba przy gearboxach V3, tam nie takich problemów.
 12. Replika strzela cicho, kulki idą jak po sznurku, bardzo powtarzalnie, z podawaniem kulek problem ustał , a różnica w wahaniu fps, to dosłownie 4 fpsy. Na początku miałem problem z podwójnymi cyklami silnika, ale zmiana mosfetu na ten z hamulcem sprawę załatwił.
 13. Hm jak to poczytałem to, to ma sens, widać że masz dużą wiedze, wynika ona z doświadczenia, to widać. Reasumując jeśli w swoim układzie mam 366 fps na kulkach 0.30 przy cylindrze typu 2 od Ultimate, lufie 363 mm od promyka, oraz sprężynie 125 Ultimate, to nie ma już sensu szukać nieszczelności ?? Wcześniej miałem na sprężynie SP130 od Rocketsa 515 fps mierzone na kulkach 0.20, ale musiałem zbić fpsy ze względu na ASGARD. Cyrki zaczęły mi się po zmianie sprężyny, dyszy z SHS 20,6 mm na Ultimate 19,6 mm, gumki z zielonej G&G na Maple Leaf i dystanser Omega. Wcześniej na dłuższej dyszy miałem przypadłość, że przy pełnym magazynku były podwójne strzały, podbicie dyszy, teraz tego problemu nie ma.
 14. Wszystko super, ale, czy nikt nie wpadł na to, nikt nie poczytał, nikt się nie zainteresował ?? I nawet na dużych imprezach organizatorzy są niedouczeni. I reasumując, przy sprawdzaniu repliki na chrono należy się tylko sugerować wartością podaną w dżulach oraz tabelką ??
×
×
 • Create New...