Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jarekfn

Użytkownik
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jarekfn

  AK [E&L]

  Ja bym tu dyskutował, wahania rzędu +/- 2 fpsy, można uzyskać, ale na to składa się cała masa czynników. Samą gumką i dyszą na pewno tego nie uzyskasz, ważna jest sprężyna, i cały zespół pneumatyczny, także lufa i jej jakość. MI się wahania rzędu 3-4 fpsów udało uzyskać, ale musiałem cały gearbox zbudować od nowa i to na topowych częściach, przerzucić całą masę części. Czy warto ?, kwestia czasu, pieniędzy i samozaparcia.
 2. OK kwestia gustu, gdybym miał wybierać to celował bym w firmie Arcturus, miałem w rękach kilka AK tej firmy i wykonanie perfekcyjne. Nie wiem na ile Specna się poprawiła, ale jeszcze nie dawno był problem z osiowością i spasowaniem replik.
 3. Do czego szukasz repliki, bo mi się wydaje że są to repliki odpowiednie do cqb, ja bym tego do lasu nie wziął. Jakiego kałacha do tej pory używałeś ??
 4. HM pytanie czy wiesz czego chcesz, preferujesz AK czy AR, w obu platformach na pewno można znaleźć repliki z górnej półki. Co do AK ze stajni E&L to dobry wybór, pełna stal, zero znalu, dosłownie zero, replika nie do zajechania, części pasują od palnego bez przeróbek, masz naprawdę porządną bazę pod tuning ekstremalny. Jedyny słaby punkt tej repliki to tłok, po zakupie do wymiany, reszta jest ok i naprawdę będzie służyć ci długo i bez awaryjnie. O platformie AR się nie wypowiem, nie jestem fanbojem tej platformy.
 5. No raczej potrafię zestawić z sobą części, choć od lat grzebię w gearboxach V3, tutaj akurat to jest replika znajomego. Budując od podstaw swój gearbox V3, brałem szkielet CNC, zespół pneumatyczny wraz z sprężyną, komorą, firmy Ultimate i wszystko ładnie mi się zgrało, osiągnąłem bardzo fajny efekt, ale nie liczyłem się z finansami. Gearbox V2 robię praktycznie pierwszy raz, przy czym trzeba było się zmieścić w rozsądnym budżecie, jestem raczej pewny że zostało wszystko poprawnie wypodkładkowane, oraz złożone, przez chwile dmuchało 460 fps, być może wcześniej były mikropęknięcia których nie zauważyłem. Mam jeszcze na uwadze gerabox wzmocniony od JG, tylko czy on przypadkiem nie jest pogrubiony w miejscach newralgicznych i czy nie będzie problemu w wpasowaniu go do body ??
 6. Hm dobór części to wszystko w środku zostało wymienione na SHS, zębatki, tłok, głowica tłoka, głowica cylindra, cylinder, dysza, jedynie sprężyna Guarder SP120. Wcześniej to był stock, sprężyna była pęknięta od strony tłoka, i zmielona zębatka środkowa, dlatego postanowiłem wszystko praktycznie w nim wymienić. Może tak jak piszesz był zmęczony, bo tego źle się raczej złożyć nie da. Czy ktoś z was wie czy w body od A&K wejdzie szkielet od Specny np ten: https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-szkielet-gearboxa-v-2-z-mikrostykiem-okablowanie-na-tyl-1152221102.html
 7. Eh właśnie złożyłem gearbox V2 od A&K, sprężyna Guarder SP120, trochę ognia ciągłego i o to wynik. Jednak zostanę chyba przy gearboxach V3, tam nie takich problemów.
 8. Replika strzela cicho, kulki idą jak po sznurku, bardzo powtarzalnie, z podawaniem kulek problem ustał , a różnica w wahaniu fps, to dosłownie 4 fpsy. Na początku miałem problem z podwójnymi cyklami silnika, ale zmiana mosfetu na ten z hamulcem sprawę załatwił.
 9. Hm jak to poczytałem to, to ma sens, widać że masz dużą wiedze, wynika ona z doświadczenia, to widać. Reasumując jeśli w swoim układzie mam 366 fps na kulkach 0.30 przy cylindrze typu 2 od Ultimate, lufie 363 mm od promyka, oraz sprężynie 125 Ultimate, to nie ma już sensu szukać nieszczelności ?? Wcześniej miałem na sprężynie SP130 od Rocketsa 515 fps mierzone na kulkach 0.20, ale musiałem zbić fpsy ze względu na ASGARD. Cyrki zaczęły mi się po zmianie sprężyny, dyszy z SHS 20,6 mm na Ultimate 19,6 mm, gumki z zielonej G&G na Maple Leaf i dystanser Omega. Wcześniej na dłuższej dyszy miałem przypadłość, że przy pełnym magazynku były podwójne strzały, podbicie dyszy, teraz tego problemu nie ma.
 10. Wszystko super, ale, czy nikt nie wpadł na to, nikt nie poczytał, nikt się nie zainteresował ?? I nawet na dużych imprezach organizatorzy są niedouczeni. I reasumując, przy sprawdzaniu repliki na chrono należy się tylko sugerować wartością podaną w dżulach oraz tabelką ??
 11. jarekfn

  AK [E&L]

  Mi jedynie podeszły dwie komory ProWin oraz Ultimate, zostałęm przy Ultimate, dysza Ultimate 19,6 mm, gumka Maple Leaf wraz z dystanserem Omega.
 12. Ok poczytałem o tym zjawisku i chyba muszę się z tym przespać, z tego co zrozumiałem to jest to zjawisko normalne. Następnie dobrze będzie jeszcze strzelić kulkami 0,28 oraz 0,30 i zostawić te które pokażą większą wartość j. W takim razie mierzenie fpsów na kulkach 0,20 to jedna wielka ściema.
 13. Sory literówka pomyiłem się faktycznie daje mi 448 fps. 366 fps na 0,30 to dokładnie 1,87j. 111, 56 m/s 401,66 km/h Z tabeli BB daje wynik przy kulkach 0,20 dokładnie 448,26 fps Jak podstawiłem wynik podany przez ciebie mi kalkulator pokazał 328,08 Kalkulator z tej strony: http://www.atb.org.pl/kalkulator-asg/ oraz z tej: http://semper-parati.pl/kalkulator/ Ale dziwi mnie różnica w pomiarze kiedy strzelam kulką 0,20 wtedy mam 430 fps.
 14. Mam taką zagwozdkę, na kulkach BLS 0,30 chrono pokazuje 366 fps co po przeliczeniu za pomocą kalkulatora ASG daje 488 fps. Natomiast na kulkach 0,20 rockets, chrono pokazuej 430 fps Choć powtarzalność strzałów na kulkach 0,30 jest wręcz idealna.
×
×
 • Create New...