Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt Canada C7


Recommended Posts

Jakie są właściwie różnice między Coltem Canada C7 a M16? Zdjęcia z Wiki różnią się od tych ze strony Colta Canady:

C7 wg Wikipedii

C7A1 i C7A2 wg strony Colta Canady

Jakie są różnice między ostrą M16-tką a C7 (oprócz tej dziwnej szczerbinki) i C7A1 (tutaj to już kompletnie żadnej nie widzę)?

Chodzi mi zarówno o ostrą jak i airsoftowy odpowiednik :) Dziwne jest też to, że na tej stronie po lewej jest zdj. żołnierza z C7A1 z zamontowaną lunetką Elcan, a na zdjęciu obok C7A1 ma już upper receiver ze stałą rączką transportową.

Dodam, że wiki nie bardzo się na ten temat rozpisuje:

kanadyjski karabin automatyczny, będący modyfikacją karabinu M16, produkowany od 1982 roku przez Diemaco/Colt Canada.

Więc o co tak na prawdę chodzi?

Link to post
Share on other sites

Szczerbinka na szynie typu Picatinny nie występuje we wszystkich wersjach C7, tylko w wersji tzw. flat-top, która nie posiada rączki transportowej.

 

Wiki to ogółem kiepskie źródło, polecam już bardziej world.guns.ru

 

Znalazłem sobie takia wątek,

im niżej, tym większe szambo się robi, ale padło kilka konkretów,

http://www.militaryphotos.net/forums/archi...hp/t-20524.html

 

Generalnie, jest robione na licencji Colta przez Diemaco, wymiarowanie jest to samo, różnica tkwi w materiałach (plastiki i lufa), głównie w celu lepszego działania w klimacie północnym.

W zależności od tego, do której wersji m16 chcesz porównać, różni się klikoma szczegółami więcej, np. usprawnieniami robionymi pod leworęcznych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...