Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozszczelniony magazynek - jak naprawić?


Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem z magazynkiem w moim Sig Sauer P226 na GreenGas od KJ Works. Nie poczyniłem odpowiedniej konserwacji uszczelek i po dłuższym nieużywaniu okazało się, że magazynek nie chce trzymać gazu... wcale. Gaz szybko ucieka przez podstawę magazynka (nie zawór!). Rozmontowałem go, wyciągnąłem uszczelkę, która łączy stopkę magazynka z resztą (a była ewidentnie uszkodzona - sparciała i pęknięta) i udałem się po nową... do OBI. Wśród natłoku uszczelek jakie tam zastałem wybrałem kilka, najbardziej podobnych. W domu zamontowałem nową, wyglądającą identycznie uszczelkę i złożyłem starannie magazynek. Efekt - brak poprawy. Gaz nada ucieka, choć może trochę wolniej.

Nie wiem, w czym problem. Może mam nieodpowiedniej grubości uszczelkę? Proszę o radę, jak to naprawić. Choćby klejem (tylko jakim?).

 

I jeszcze jedno pytanie: Czy magazynek od KJ Works przeznaczony do replik Beretty M9, M92F, Vertec będzie pasował do Sig'a? Może ktoś z Was sprawdzał? Na pierwszy rzut oka wygląda identycznie. Nie mogę go tylko zmierzyć :???: Link do aukcji z magazynkiem

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź,

edwin_83

Edited by edwin_83
Link to post
Share on other sites

Oryginalna uszczelka była zupełnie zniszczona, a wstawiona "na oko" podobna jest dopasowana na tyle, że po złożeniu trzeba ją było mocno ścisnąć, żeby założyć na powrót piny. Mimo całej tej ciasności gaz ucieka. Ewentualnie odnośnie metody "na chama" to jakiego silikonu należy użyć? Śiakiś specjalny, czy zwykły sanitarny się nada?

Link to post
Share on other sites

Stały smar silikonowy to chyba najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Też miałem nieszczelny magazynek i wystarczyło że wszystkie elementy maznąłem smarem. Kilka miesięcy leżał napełniony magazynek i nic a nic gazu nie uszło. Liczba oddanych strzałów taka sama jak przy próbach chwilę po napełnieniu magazynka.

Link to post
Share on other sites

Wypróbowałem smar polecony przez Tuksiaka, ale skutek był niestety mizerny. Odczekałem parę chwil, żeby się wszystko uleżało i napełniłem gazem. Uciekł, choć przyznam, że dużo wolniej (nie w oka mgnieniu).

Wydaje mi się, że mam problem nie tyle z samą uszczelką, co również z pinami i otworkami na piny u podstawy magazynka. Coś tam jest za luźne. Cóż... zostaje metoda "na chama" i silikon. Magazynka mi nie szkoda, bo i tak trzeba będzie dokupić następny. Wszak jeden, to trochę mało.

Link to post
Share on other sites

Udaj sie do sklepu motoryzacyjnego i kup silikon czarny.

Odtłuść powierzchnię n które będziesz go nakładał i połóż warstwę ok 1mm na powierzchnie uszczelniane.Złóż maga i zostaw na dobę żeby silikon zwiazał. Czarny silikon jest na tyle sympatyczny że bez problemu daje się rozklejać kiedy zajdzie potrzeba ingerencji wewnątrz maga.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I znowu w akcji :killer:

Silikon ostatecznie rozwiązał problem. Magazynek trzyma gaz przez wiele godzin, co jest dla mnie satysfakcjonujące i wystarczające. Nie sprawdzałem ile dni będzie trzymał - nie widzę takiej potrzeby.

Dziękuję Wam wszystkim za udzielone rady.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...