Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Magiem od sig 552 commando JG


Recommended Posts

Mam problem z magazynkiem Hi-Cap (pojemność 300 kulek) od broni Sig 552 Commando firmy JG. Trochę postrzelałem (jakies 300 kulek wystrzeliłem) do maga ładowałem po około 150. Nagle kulki nie chciały sie uzupełniać gdy kręciłem pokrętłem kulki sie nie przesuwały nie wiem może coś się ślizga. Proszę o szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jesli zlamala ci sie "zebatka" odpowiadajaca bezposrednio za dopychanie kulek(wygiete zeby), to nawet tego gowna nie klej tylko rowno przypiluj(tak jakby zeba w ogole nie bylo). Poczytaj jakis temat o rozkladaniu hi capow, bo potem sie predzej potniesz niz go zlozysz:(.

Link to post
Share on other sites

W magazynkach JG do SIG'a najczęstszą usterką jest pękanie sprężyny, np przez to możesz mieć problem z podaniem kulek. Naprawić to możesz sam, poprzez odpowiednie dogięcie sprężyny i powtórne jej założenie. Problemów mieć nie powinieneś, to nie jest jakoś bardzo skomplikowany mechanizm. No chyba, że to jest nowy magazynek a Ty jesteś całkiem zielony, w takim razie radzę tylko dosypać kulek.

Edited by Zaja
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten zwinięty pasek w hi capie jest pęknięty to magazynek nie będzie podawał kulek, naprawić się tego bez specjalistycznych narzędzi (jak np wiertarka) tez się nie da.

 

ps: ja zrobiłem w takim pasku po 2 otwory na 2 pęknięte części i związałem żyłką, na pewno da się w bardziej normalny sposób, ale ten na pewno działa.

ps2: niby da się odpowiednio podgiąć, jak kolega wyżej pisze, ale skutkiem będzie mniejsza ilość podawanych kulek po jednym nakręceniu.

Edited by Koszyk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...