Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16 JG czy G36 JG


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@adamo5

Zanim coś napiszesz, to pomyśl, czy Twoja wiedza jest adekwatna do tego, na co odpowiadasz...

 

Dłuższa lufa poprawia tylko skupienie i nieznacznie wpływa na zasięg. Ma też znaczenie, czy jest ona precyzyjna czy nie (tu ważna jest także "precyzyjność" wykonania tej lufy). Oczywiście nie tylko lufa wpływa na skupienie i zasięg. Jeżeli mamy wadliwy, bądź kiepskiej jakości hop-up, lub jakąkolwiek nieszczelność w gearboxie, czy połączeniach tłok-cylinder-głowica-dysza-gumka-komora-lufa to skupienie może być naprawdę niskie, a i zasięg będzie zaniżony.

 

@Nerpa

Ostatnio strasznie dużo spamujesz, sam nie wiedząc co piszesz (chyba, że Ci się tak wydaje, wtedy idź do jakiegoś specjalisty)

 

To, że w emkach JG III generacji jest gearbox, który wytrzymuje naprawdę dużo, nie oznacza to, że jest lepszy od tego w Giecie. Powiem nawet, że w G36 z linku jest o wiele wytrzymalszy GB niż w M16, z racji tego, że gearboxy v.3 są same w sobie konstrukcyjnie wytrzymalsze od v.2.

 

@horeman

Tak, body w emce można wymienić jest to jednak koszt pomiędzy 100-500zł (zależy od producenta/jakości/czy nowe, używane).

 

Emki szczególnie z plastikowym body są dość "rozdygotane", czego nie ma w Giecie (która w ostrym odpowiedniku także ma korpus z tworzywa).

 

Gearbox w M16 nie jest wcale mocniejszy od tego w G36, jak napisał Nerpa.

 

IMHO bierz, co Ci się bardziej zewnętrznie podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

@adamo5

Zanim coś napiszesz, to pomyśl, czy Twoja wiedza jest adekwatna do tego, na co odpowiadasz...

 

Dłuższa lufa poprawia tylko skupienie i nieznacznie wpływa na zasięg. Ma też znaczenie, czy jest ona precyzyjna czy nie (tu ważna jest także "precyzyjność" wykonania tej lufy). Oczywiście nie tylko lufa wpływa na skupienie i zasięg. Jeżeli mamy wadliwy, bądź kiepskiej jakości hop-up, lub jakąkolwiek nieszczelność w gearboxie, czy połączeniach tłok-cylinder-głowica-dysza-gumka-komora-lufa to skupienie może być naprawdę niskie, a i zasięg będzie zaniżony.

 

Wyobraź sobie że własnie chodziło mi o ten minimalny zasięg czy skupienie. Po to w karabinach wyborowych lufy są długie żeby uzyskać celność ( zasięg w ostrej broni jeśli chodzi o lufę dużo z tym wspólnego nie ma). W asg jest podobnie,dzięki dłuższej lufie ( przypuszczając żę układy są tak samo szczelne) uzyskujemy lepsze skupienie i parę metrów więcej. Trochę odkopałem ale chciałbym zaznaczyć ze nie jestem jakiś ułomny i wiem co mówię

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...