Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Stockowe tloczyska powinny uciagnac M120

Najprosciej i najtaniej :

- tlok wentylowany np sysyema, guarder wykonany z tworzywa sztucznego.

- prowadnica lozyskowana

- sprezyna m120

- dobre doszczelnienie glowicy cylindra i komory HU za pomoca tasmy teflonowej lub silikonu , aczkolwiek komora HU ma juz uszczelke odszczelniajaca

- lufa : Tematy byly juz poruszane.

Link to post
Share on other sites

http://www.pneumatyka.info.pl/silownik-jed...nnego-dzialania

Zobacz co to jests tlok

Zobacz co to jest tloczysko ....

Porownaj to lub znajdz cechy wspolne z aeg'iem l, lub ze sprezyniakiem ...

.. i wtedy zacznij sie ze mna klucic ;)

 

Żeby mu nie było za gorąco jak będzie naciągany??

Czy wiesz o tym , ze tloczysko (wg ciebie tlok )mozesz poprzewiercac w celu zmniejszenia wagi zachowujac przy tym jego pierwotna wytrzymalosc ???

http://i329.photobucket.com/albums/l389/kr...ga/100_2608.jpg

 

Koniec OT.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że Major słusznie zaczął się 'klucic' bo piszesz średnio zrozumiale i odkrywasz Amerykę, tyle że kilkaset lat po kolumbie. Z tym 'wentylowanym tłokiem' to sądzę, że chodziło Ci o głowicę tłoka. Moje pytanie - czy używa się gdzieś jeszcze nie wentylowanych? ;) a co do odciążania tłoka to wiadomo nie od dziś. Imo taka zabawa ma jednak sens tylko przy naprawdę ciężkich, a nie lipnych plasticzanych.

Link to post
Share on other sites

Chylę czoła i klękam na kolana :P muszę sobie koniecznie taką sprawić. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić magicznego funkcjonowania tego zestawu, ale lans + 100 co najmniej.

 

Aby nie offtopować aż tak bardzo powiem - tego konkretnego zestawu na żywo moje oczy nie widziały, ale wygląda całkiem przyzwoicie i kosztuje tyle co bore-up systemy, więc chyba ostatecznie można się pokusić o zakup. I nie kupuj 'jakiejś' lufy, tylko porządną :P i gumiaka też porządnego. Wtedy przy +400fps'ach będzie zasięg fajny ;)

Link to post
Share on other sites

Star/Ares i np, TM ma niekierunkowe głowice tłoka. "Kierunkowa" jest bardziej pasująca do sytuacji gdyż głowica działa w jednym kierunku a w drugim się nie uszczelnia.

 

Ale ponawiercany tłok nie jest wentylowany...

 

Walczcie dalej z wiatrakami. Dla niektórych pojęcie tego że u nas tłok jest 2 częściowy (składa się z głowicy i korpusu) i nie posiada jako takiego tłoczyska jest ciężkie, Tłoczysko (ramie tłoka) w pełnym tego słowa znaczeniu możemy znaleźć np w silniku spalinowym. Po drugie tak się przyjęło w tej branży i tyle.

Link to post
Share on other sites

No i chyle czola przed toba Kicpa , bo wrescie zaczeles mowic tym samym jezykiem co u mnie w branzy ;) Well done mate ! Troszke sakrastycznie, ale ciagle dobrze.

 

Tloczysko nie tylko wystepuje w silnikach spalinowych ,ale rowniez silownikach, pompach i sprezarkach , do ktorych , dzieku budowie i zasadzie dzialania , mozna zaliczyc kazdego aega i sprezyniaka . Pomijam pewne typy tych urzadzen.

 

Co do wentylowanego tloka - mialo byc tlok inflantywny. Dodatkowo TM , ICS posiada w swoim zestawie owe nieinflantywne jak i cala masa chinczykow ( kiedys dawno, jesli nie az do teraz ) . SIG'i ICS'a maja juz inflantywne

 

Podesle co poniektorym zdjecia , jak mozna w prosty sposob wycisnac dodatkowe , bo az do 16,6% wiecej mocy ze sprezyny bez instalowania BU. Poki co , to testy na slabej sprezynie powiodly sie : na m90 ( V0= 290-300fps ) udalo sie wycisnac stale 350fps ( +/- 3fps ) :F Niebawem testy na m120

 

Anyway : wracamy do tematu czyli najtansza opcja z mozliwych ,a zarazem najlepsza z najtanszych :

 

Najprosciej :

- tlok zostawic taki jaki jest. Uciagnie bez problemu m120

- dokupic glowice inflantywna np: systemy

- dokupic prowadnice np guardera ( stock to nic innego jak plastikowa rurka )

- kupic sprezyne np m100 , m110 , m120

- kupic preclufe ( obszerny temat w dziale: tuning )

- doszczelnic komore HU i gumke HU tasma teflonowa ( ICS ma dobra gumke , wiec nie wymaga ona zadnej zmiany )

- doszczelnic glowice cylindra np silikonem lub tasma teflonowa

- nasmarowac wszystko porzadnie , zlozyc do kupy , przestrzelac i cieszyc sie strzelankami 8)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

http://www.pneumatyka.info.pl/silownik-jed...nnego-dzialania

Zobacz co to jests tlok

Zobacz co to jest tloczysko ....

Porownaj to lub znajdz cechy wspolne z aeg'iem l, lub ze sprezyniakiem ...

.. i wtedy zacznij sie ze mna klucic ;)

Zobacz sobie jak nazywają się elementy używane w replikach zamiast rzucać jakimiś słownikami pneumatycznymi.

 

Czy wiesz o tym , ze tloczysko (wg ciebie tlok )mozesz poprzewiercac w celu zmniejszenia wagi zachowujac przy tym jego pierwotna wytrzymalosc ???

http://i329.photobucket.com/albums/l389/kr...ga/100_2608.jpg

A możesz mi powiedzieć co ma wspólnego nawiercanie w celu zmniejszenia wagi z wentylowaniem??

 

Inflantywnej głowicy tłoka i reszty nie będę komentował a jedyne co Ci powiem to to że próbując z siebie robić fachowca i rzucając specjalistycznymi "bzdetami" jesteś żałosny i robisz z siebie kretyna próbującego pokazać jaki to z niego pro fachman. Możesz nie odpisywać bo wszelkie Twoje posty skierowane od tego momentu w moją stronę będę ignorował.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Wykopię niczym kret ten temat i dostane zapewne nobla złotej łopaty , ale wolę kontynuować już zaczęty temat niż robić setki innych :)

 

Mam ten sam dylemat teraz, tyle że jeśli chodzi o szukanie elementów to nie wychodzi mi to najlepiej bo poprostu na tym się nie zabardzo znam :)

Chce wzmocnić nieco swoją Emke (ics ) bo ma tylko 330 fps, i jak na taką moc sieje bardzo daleko .

Zakupiłem odrazu na początku do niej promyka i śmiga rewelacyjnie , ale jak zobaczyłem pewnego razu Giete w akcji i porównałem zasięg mój a tej giety to poczułem się troche mały .

Obyłem się już z mocą i troche mi jej mało , bo strzelam się prawie cały czas w lesie , gdzie nieraz wygrywa zasięg , a nieraz zwyczajnie niektórym kulki nie dolatują

 

Owy zestawik D do upgrejdowania byłby w sam raz , bo nie każdy ma ochote oberwać z 420 +/- fps w ciasnym pomieszczeniu , więc szybka wymiana mocy tutaj robi swoje , ale boje sie że ten zestawik może nie być taki bajkowy jak się go pisze :)

 

Zadaniem TWOIM :D czytelniku jest uświadomić mnie czy to jest opłacalne czy nie , pare postów wyżej widziałem dość pozytywnego komentarza na ten temat , ale potrzebuje jasności :P

 

Czy to warte swojej ceny ?

 

Pozdrawiam ;)

Edited by spoxter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cóż zastanawiałem się na prawdę długo i raczej kupie zestaw D M4 Bore-up , a wiec już wkrótce (co nie oznacza najbliższe kilka dni ) zdam relacje jak zestawik będzie śmigał u mnie . Nie mam ochoty wysyłać repliki do serwisu by mi to tam wszystko remontowali , za dużo zabawy :)

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku ten tłok zabił 2 szkielety więc nie polecam. Po wymianie na tłok z tworzywa problem zniknął.

 

Cóż zastanawiałem się na prawdę długo i raczej kupie zestaw D M4 Bore-up , a wiec już wkrótce (co nie oznacza najbliższe kilka dni ) zdam relacje jak zestawik będzie śmigał u mnie . Nie mam ochoty wysyłać repliki do serwisu by mi to tam wszystko remontowali , za dużo zabawy :)

Link to post
Share on other sites

Np takie coś ?

http://madonion.eu/Sprezyna_M130_Guarder_p785.html

http://madonion.eu/Prowadnica_sprezyny_v3_ICS_p287.html

http://madonion.eu/Wzomcniony_zestaw_tloka_POM__p1128.html

http://madonion.eu/Dysza_Bore_Up_do_M4_CA_p315.html

 

Wiem że ten sklep drogi troche i jedzie sobie ale tylko przykładowo podaje bo tam mi łatwo szukać

Kurde sam nie wiem co w sumie zrobić , niby ten zestaw gearboxa ładnie wygląda bo ta m4 jest na tyle dobrze zrobiona , że zmiana górnej części GB to 2 miunty i można zyskać na mocy . Wysyłać repliki mi się nie chce bo nie lubię ani zabawy z pocztą ani późniejszych z nią problemów do czego mam wyjątkowego farta. Chciałbym usłyszeć tu więcej opinii ;/

 

A właśnie ! Ty Wilson pakowałeś ten zestaw D bore up do M4A1 ICS ? Czy do jakiejś innej repliki ? Bo z tego co wiem repliki ICS są dobrze nastawione na takie tuningi , gorzej z innymi markami.

Edited by spoxter
Link to post
Share on other sites
Łożyskowana prowadnica, porządny tłok z tworzywa, sprężyna Guardera 130 i masz już lekko ponad 430 fps.

430?? :icon_eek2: Tyle to się na SP120 wyciąga. Na SP130 Guardera 460FPS to standard, z borkiem da się do 480-490 dobić. Rekordzistą jest chyba Poldeck, na SP130 bez borka i to w Mce wycisnął jak dobrze pamiętam 515FPS, ale on magik jest więc się nie liczy :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

No wiesz kolega się zastanawia czy ja używam górnej części DWUDZIELNEGO gearboxa w replice innej firmy niż ICS :biggrin:

Myślę więc ,że jak to wszystko poprawnie skręci zwykły śmiertelnik to akurat tyle będzie miał.

W przypadku zestawu D - ICS miałem za mały oring na głowicy tłoka i dysza jest ze zwykłego zestawu, bez własnej inwencji ciężko było wyciągnąć 400 fps na guarderze 120.

Edited by Mr Willson
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...