Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z magiem w Mk 23 Socom STTI


Recommended Posts

Witam,

 

mam takowy problem z moją klamką: odkąd w magazynku wyłamał mi się taki malutki kawałek plastiku (malutka beleczka, umieszczona zaraz pod dziurką, w którą się wkłada kulki), repliką praktycznie nie da się strzelać. Po każdym strzale blokuje się spust, muszę go ręcznie wracać do poprzedniego położenia. Dodatkowo kulki się blokują, przez co siła wystrzału jest mizerna. Czego to jest wina? Czy mogę jakoś na to zaradzić? Próbowałem dorobić ten wyłamany element, nic to jednak nie dało :/

Link to post
Share on other sites

Nie dam wiary... No panowie, bez jaj, daję za klamkę 135 zł, a jej magazynki są tak delikatne, że po upadku z metra na ściółkę leśną wyłamuje się kawałeczek plastiku i nie mogę z tym nic zrobić? Co mi da kupno kolejnego, w którym i tak po pewnym czasie stanie się coś podobnego? Jest tylu "Makgajwerów" na forum, na pewno któryś opatentował ciekawe rozwiązanie aby zaradzić tej usterce ;p

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem Mk 23 Socom STTI ma nawet niezłą reputację, chłamem tego bym więc nie nazwał... No, nie licząc tandetnie zrobionych magazynków :/ Zamiast tej beleczki wepchnąłem w to samo miejsce kawałek szpilki, ale nie wiedząc czemu, taka beleczka nie działa jak ta oryginalna...

Link to post
Share on other sites

arend miałeś tego socoma w reku jeślinie to się wypowiadaj oswoim orginalny ganiektóryma po silnikiem lub zaworem wybite made in honkong :lol: . Wiem bo sam rozebrałem swoje repliki Markowe

 

Ja mam tego socoma i chwale sobie .

Jesli zakupisz maga o socoma ,to ten juz jest wpełni metalowy.

Edited by miler9
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o samą beleczkę to nie powinna powodować aż takich problemów. Jej brak może jedynie powodować że kulki nie będą wyciągane przez popychacz.

 

Sprawdź sobie najpierw czy nie ma gdzieś innych usterek i czy spust działa poprawnie z wyciągniętym magazynkiem. "Zostający spust" zazwyczaj spowodowany jest przez te dwie dźwigienki które ciągną popychacz. Ale o tym później.

 

Jeżeli chodzi o magazynek to sprawdź czy potrzeba dużej siły aby wyjąć jedną kulkę. Weź po prostu śrubokręt i działaj na zasadzie popychacza. Może być tak że przez brak tej beleczki kulki nie chcą wychodzić (za ciasne płatki w podawaczu kulek) albo wyskakują po dwie i blokują replikę (za luźne płatki w podawaczu kulek).

 

Dodatkowo możesz sprawdzić czy replika strzela gdy załadujesz kulkę ręcznie. (ta tak na przyszłość żeby wiedzieć czy z zespołem gazowym jest wszystko w porządku)

 

 

Odpisz co zaobserwowałeś, napiszę Ci co dalej z tym zrobić.

Link to post
Share on other sites

socoma nie miałem przyznaję bo przez moje rączki przechodzą raczej glocki, 1911 i hicapy

staram się jednak wyciągać wnioski z przedstawionych problemów

Repliki stti miałem w rękach i raczej ogólnie nic dobrego nie powiem na ich temat

mimo ładnego spasowania i wyglądu zewnętrznego ich części wewnętrzne są raczej nikłej wytrzymałości

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest taka: przez jakiś tydzień replika działała jak powinna, kiedy mag był cały. Wszystko ładnie śmigało, spust powracał, replika miała coś koło 300FPS. Kiedy jednak mojemu kumplowi wypadł magazynek z ręki i urwała się ta mała beleczka, wszystko przestało być tak jak powinno. Spust się zacina, a kulki lecą na mizerną odległość. Kiedy wyjmę magazynek, wszystko jest ok - spust powraca, płynnie pracuje. Jednak po włożeniu magazynka, nawet pustego wszystko zaczyna się zacinać...

Link to post
Share on other sites

No to zacznijmy od początku i wykluczmy kilka rzeczy. Najpierw sprawdzenie czy podawacz kulek z magazynka ma wpływ na działanie repliki.

 

Aby to sprawdzić należy go wymontować z magazynka. Jeżeli go wymontujesz, załadujesz magazynek i problem nie zniknie będziemy szukać dalej.

 

Aby zdemontować podawacz należy wybić pin. Później delikatnie wyciągnąć podawacz. Dla ułatwienia możesz użyć małego płaskiego śrubokrętu i podważyć go w miejscy gdzie była kiedyś ta beleczka. Tylko uważaj na sprężynkę żebyś sobie oka nie wybił bo lubi wyskakiwać.

 

pin.jpg

Link to post
Share on other sites

O tak wielki Johnie, rozgryzłeś mój problem :D Wywaliłem to dziadostwo, strzeliłem z magazynkiem bez niego i o dziwo, spust wrócił do swojego poprzedniego położenia. Dlatego teraz padnie takowe pytanie z mojej strony: czy ten kawałek tworzywa, w który wpycham kulki aby naładować magazynek, mogę gdzieś dokupić? A najlepiej cały zestaw bo coś czuję, że będzie się to sypać co chwilkę...

Link to post
Share on other sites

Dałeś 135zł za klamkę z magazynkiem i spodziewasz się cudów. To mniej niż kosztuje dobry magazynek do markowej repliki więc pomyśl na czym zaoszczędzono.

 

 

Miler, ja miałem. Ba, miałem też socoma od TM (i mam nadal) oraz styczność z socomem KSC. A Ty miałeś? Z tych trzech replik najgorsza jest STTI. Nie oszukujmy się, jakość jest proporcjonalna do ceny i tego nie przeskoczysz. Magazynek do socoma STTI kosztuje mniej niż zawór do mojej hi-capy :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam a ja zas mam problem tez z magiem tylko chodzi o to ze kulek nie podaje. Jakims dziwnym trafem blokuja sie w magu i moge oddac tylko 1 strzal a nastepne sa juz puste. jak wyciagam magazynek kulki sa zablokowane a ta nastepna ktora powinna byc w lufie to sobie lata luzemod plastikowego wlazu do kulek ponizej... kurcze nie umiem tego inaczej wytlumaczyc..... prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hej Arend probowalem na g&g i pestkach i bylo to samo.... nie wiem nie mam juz nerwow :( popychaczdziala dobrze nie bloczy sie tylko te kulki wala w hu** jakos chyba albo ta jedna szyna w magu jest za "ostra"??? nie wiem nie mam zielonego pojma..... chyba sprzedaje go i kupuje sprezyne raczej na boczna...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...