Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M1A1 Thompson


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o tej replice:

 

http://allegro.pl/thompson-asg-m1a1-dwa-ma...1198417935.html

 

Przeszukałem pół internetu za jakimkolwiek opisem, nie jest to CYMA, ani CYBER GUN, na niektórych aukcjach pojawia się BOYI, ale w to wątpię.

 

Jeśli ktoś miał kontakt, proszę o krótką recenzję:

 

- wykonanie body (materiał, spasowanie), jakie elementy są z metalu, bądź czy w ogóle jest

 

- jaki tam siedzi GB (czy jest kompatybilny z GB. V6 lub innymi).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Udało mi się trochę znaleźć o tym M1A1.

 

Po pierwsze- na zdjęciu instrukcji tego Tommy'ego było oznaczenie "D98".

Takich oznaczeń używa Well do swoich sofciaków (niesławny D90H).

 

Po drugie- 250 zł, za taką cenę metalowego GB tam nie ma, ale w elektryku za 250 zł plastikowy gearbox powinien już być solidnie wykonany, w końcu to 100 zł różnicy od "em czwórek ris, ras, CQB, NKWD.." Miałem za podobną cenę M4 (tak, ta z granatnikiem) i po 2k kulek nie było na zębatkach śladów zużycia ( replika zrobiła kaput, bo przy rozkręcaniu połamałem komorę hop-up i źle skręciłem gearbox, oraz ładowałem baterię 5 godz. za długo).

 

Po trzecie- replika ceną przypomina Thompsona Drum (Economic) od CG, i być może jest jego "pierwowzorem", tak jak Kałach Cymy i Famas Double Eagle. Ew., jeśli nikt nie ma, poprzeglądaj o tym M1A1 CG, lub poczekaj, aż ja kupię.

 

Po czwarte- znalazłem coś o tym D98, ale po włosku, popytaj kogoś, ja mogę tylko z angielskiego i niemieckiego tłumaczyć.

Oto link: http://www.softairmania.it/threads/131991-...no-l-ha-provato

 

Po piąte- Mam trochę kasy i okazję, jak nikt się nie wypowie, to ja spróbuję (kasa miała być na FAMAS-a AEG, ale koleś skończył aukcję dzień przed czasem)

 

Po szóste- nie spodziewaj sie za tą cenę super hiper ultra snajperskeigo machineguna z 666 fps, zasięg nie większy niż 30 m na 100%.

Ja to kupuję dla wyglądu, i do CQB, bo do tego może być dobrym wyborem, jeśli chcesz porządnego guna, kup MP5 Galaxy, lub CM.028.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link i parę informacji, poczekam aż kupisz i zdasz relacje.

 

Po szóste- nie spodziewaj sie za tą cenę super hiper ultra snajperskeigo machineguna z 666 fps, zasięg nie większy niż 30 m na 100%.

(...)jeśli chcesz porządnego guna, kup MP5 Galaxy, lub CM.028.

 

szkoda :( bo chcialem być snajperem...

 

a z tego mp5 da się zrobić snajperke? tak przynajmniej 600FPS? ;)

Link to post
Share on other sites

Na usera nie spojrzałem, i pomyślałem, że kolejny eksterminator, który chce karabinu za 250 zł z większą mocą niż prawdziwy Ak-47 :) Kupię może w weekend, spróbuję zdać relację, jednak GB nie będę od razu otwierał. Plastiki w AEG za 250-300 zł są już na znośnym poziomie, więc na pewno nie rozwali się po 10 strzałach. Jeśli przetłumaczyłeś, możesz i mi to dać? Nie znam nikogo, kto może mi to przerzucić na polski, a w google translate wyjdzie pewnie "thompson ciagnikowy kultywator sprężynowy mająca 300 fps i bateria 8,4v wykonany by plasticco".

Edited by Hidan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mój kolega go ma i tak:

-full plastik, dosłownie nic z metalu

-sprawdzaliśmy zasięg - 30m z podkręconym hopkiem, który daje z 5-10 metrów, więc odrazu poleciłbym wymienić

-mała celność (z 25 m ciężko w coś trafić) - lufę bym wymienił

-waga (1,5kg nie daje dużego realizmu...)

+pojemny magazynek (600 kul to dość dużo jak za 250 zł)

+dość duża szybkostrzelność na naładowanej batce

+cena :]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Udało mi się z pomocą przetłumaczyć tą włoską stronę, nie jest to dosłowne, trochę błędów może być, ale ogólny kontekst zawsze pozostaje:

1 Post:

Cześć chłopaki

Dziś podczas przeglądania netu natknąłem się na niskobudżetowego M1A1 (model D98) kosztującego 69-79. Do tej pory widziałem Thompsony Marui i Cyberguna oraz Cymy (które są takie same), ale brakowąło mi czegoś takiego.

Nie mogę znaleźć konkretnej marki, ale przez oznaczenie D myślę, że to Well.

Wiem, że D91 czy D93 to tandeta nie mająca nic wspólnego z Airsoftem, ale ten ma wyższą cenę i wyposażony jest w akumulator 8,4 v (tamte 2 badziewia w baterie 4,2 v ) ale nie jestem przekonany, sporo również waży, ponad 1 kg.

 

Czy ktoś wie, czy to jest tania wersja zgodna częściami z lepszymi replikami (ode mnie- chodiz mu o to, czy jest to np. Thompson CG zapakowany w tańszą obudowę), czy zwykły plastik?

 

2 post:

Wydaje mi się że plastik :d

Dlatego, że za cenę 99 euro jest M4A1 3181-B Boyi

(ode mnie- ta M4 z granatnikiem, posiada normalny GB v.2, wykonany jednak z plastiku, kolesiowi chodziło więc, że nie ma szans, by w tym był metalowy)

*tu następuje opis M4 Boyi, który pomijam, bo z tematem ma mało wspólnego*

Oczywiście wszystko plastikowe, ale jak w porządnych replikach :)

(ode mnie: Czyli jak w tej M4- zgodne, zapewne kopia v.6)

 

3 post:

Nie, nie, nie myślę by go brać. Zwłaszcza, że jestem już właścicielem Thompsona Tokyo Marui, nie mam zamiaru nic zmieniać. Chodziło mi o to, czy na rynku pojawiło się coś ciekawego z dobrą ceną, czy kolejny udający airsoft potworek.

 

No cóż, dużo nie napisali, pozostaje poszukać w innych miejscach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Nie wiem czy jeszcze to na coś się przyda i czy ktoś jeszcze czeka na odpowiedzi, ale napisze.

Jeżeli chodzi o tego "Tomka" link poniżej

http://allegro.pl/thompson-asg-elektryk-i2906620483.html

 

To własnie przed chwileczka rozebrałem go na części pierwsze (czysta ciekawość i potrzeba niektórych części zarazem). Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące jego bebechów lub budowy zewnętrze to postaram się odpowiedzieć najlepiej i najszybciej jak potrafię:)

 

Tak w ogolę to był moim pierwszym towarzyszem i początkiem z airsoft'em sporo przeszedł. Nie miał dużego przebiegu, lecz był mocno przetyrany po rożnych porach roku i w różnym terenie od bagien, po teren piaszczysty, ale sprawował się świetnie jak na bron z takiej półki. Mimo tego ze przy mocniejszym ścisku kolby, chwytu pistoletowego i przedniego plastik zaczynał trzaskać jak cienki lód (może nie dosłownie ale to trochę irytowało) ale i tak go kocham.

 

Z przyjemnością odpowiem na pytania i postaram się w najbliższym czasie powrzucać fotki broni i tego co pozostało.

Informacja dotycząca post'ów powyżej replika posiada metalowe elementy jak lufę wewnętrzną (chyba amelinowe jest, nie jestem pewien;p ) i niektóre elementy gearbox'a.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...