Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PLCE & Assault Vest & chest rig


Recommended Posts

Witam.Wiem że był już topic o podobnej tematyce-chodziło w nim o to gdzie można zdobyc współczesne oporządzenie brytyjskie.Ja natomiast proponuje aby teraz poruszyc sprawę samego oporządzenia.(PLCE, chest rig oraz All Arms Assault Vest)Czy jest funkcjonalne,jak jest skonstruowane, jakie ma wady i zalety.Szczególnie do rozmowy zapraszam posiadaczy w/w oporządzenia- fajnie jakbyście wymienili skład swojego PLCE.Cel jest prosty- pomimo trudności w zdobyciu i dośc wysokiej ceny coraz więcej osób decyduje się na jego zakup.600 pln to nie są małe pieniądze więc przyblizmy nieco to profesjonalne,aczkolwiek wciąż dość rzadko spotykane oporządzenie szerszemu gronu.

Dodam że nie chodzi mi o potwierdzenie mojej opinii tylko o obiektywna ocene współczesnego wyposażenia brytyjskiego w takich kryteriach jak podałem wyżej.

Swoje PLCE użytkuje już od ponad roku poznałem je dobrze i opinię mam juz dawno wyrobioną.

Czekam na wyczerpujące posty NA TEMAT.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam chest rig'a jakies 2-3miesiace sprawuje sie siwetnie jedena wada jaka odkrylem to to ze po wlozeniu manierki holenderskiej jest bardzo duzo luzu niom ale manierki brytyjskie pasuja idealnie szkoda ze sa takie drogie (mogliby cos uniwersalnego zrobic :wink: ) procz tego jest bardzo wygodny funkcjonajny pojemny napoczatku myslalem ze moge miec male problemy z czolganiem jednak po kilku probach doszedlem do wniosku ze wogole to nie przeszkadza kilkakrotnie mialem okazje nosic do mojego chesta plce sprawdzalo sie swietnie wszystko idealnie rozmieszczone ze wszystkich stron nic mi przeszkadzalo jedyne co bylo pierwotnie uciazliwe to pasek troche obcieral jednakze zastosowanie hippo pada (chyba tak sie pisze) calkowicie to wyeliminowalo osobiscie nie wiem co mozna wlozyc do takiej liczby ladownic bo przy komplecie chest + plce (to ktore ja testowalem) jest bodajrze 21 miejsc na magazynki 4 manierki no i jedno na jakies roznosci :wink: (wsumie to uthilithy pouch ma jakies konkr przeznaczenie?? jednym slowem jest naprawde duzo miejsca lecz wszystko na maxa wypelnione wazy stosunkowo malo poniewaz ciezar jest siwetnie rozlozony osobiscie polecam

Link to post
Share on other sites

Co to kurwa za kółko wzajemnej adoracj?? :twisted:

Brytyjski chest jezt zajebisty, sam mam ale nosze w nim tylko kartofle z targu. :lol: A tak na poważnie to jednak wszystko wypełnione będzie cieżkie jak cholera Kamyku bo 21 magów i 4 manierki to już ponad 14 kilogramów. A w Utility Pouch jak sama nazwa wskazuje nosi się batony w woreczkach i czerwone cukierki bo zielone są bleeee :roll:

Link to post
Share on other sites

Giersik zadał sobie trochę trudu aby opisac oporzadzenie PLCE.

Opis jest dostepny na naszej stronie www.bloodberets.com w dziale "sprzęt"

 

Punisher, jak pokazuje zycie niestety, zielonych cukierków jest znacznie więcej i one tez moga znależć sie w utillity pouch...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobra rzecza jest uzywanie bungie cords (czy jak to tam sie zwie) przy PLCE. Ich przeznaczenie jest proste - pozbawic PLCE mozliwosci zbytniego 'lopotania' podczas np. szybkiego biegu, skokow etc. Montowane o uszka na elementach PLCE. Oczywiscie jest to tylko polsrodek ale dosc pomocny.

Zwykle nie zwraca sie uwagi na ten 'cwancyk' wiec pozwolilem sobie na maly wywod :wink:

Link to post
Share on other sites

O, ale fajny wątek :o)

 

Wraith ma rację, dobrze jest uwiązać ładowniczki od wewnątrz, np. tak jak na tej fotce, patrz: dół ładownicy:

attach.jpg

Szczególnie przydatne, gdy nie ma się hippo pad - wówczas wszystko to nie lata jak starej babie cyce.

Inna rzecz - dobrze jest upiąć całość trochę powyżej bioder, daje to lepszą stabilizację, niż gdy pas leży na biodrach.

Plastikowe regulatory długości taśm lubią się upier*olić, w końcu to tylko plastik.

 

Przez jakiś czas wydawało mi się, że zapięcia na ładownicach są w gruncie rzeczy nieporęczne - jeśli coś trzeba było szybko wyjąć i zapiąć ładownicę, zawsze coś nie wychodziło z tym zapinaniem. Myliłem się. Po to właśnie wewnątrz ładownic jest jeszcze rzep, by w razie czego nie zawracać już sobie głowy zapinaniem czegokolwiek.

 

Podsumowując - PLCE to chyba najwygodniejsze oporządzenie "klasycznego" typu (szelki, pas, ładownice). Jest wściekle pojemne (w swoim noszę 3 magazynki, aparat fotograficzny, manierkę (angielską :o) zestaw opatrunkowy, maszynkę do gotowania wraz z paliwkiem, przybory do czyszczenia butów, trochę żarcia, półtorametrową antenę do radia R105, flagę, trochę narzędzi, zestaw do szycia, nici, kilka rolek taśmy samoprzylepnej, papier toaletowy, parę źródeł ognia, kilka tysięcy kulek, ładownik do tychże, zestaw do kamuflażu, lusterko i granaty i jeszcze jest sporo miejsca).

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja się wypowiem na temat kamizelki All Arms Web-texa. Cóż produkt wg. mnie bardzo udany. Wygodny, przewiewny z tego względu, że zbudowany jest na siatce. Sporo kieszeni, jednak zawiera jedynie dwie ładowice na magazynki z przegrodami - w sumie do ładownic przeznaczonych jedynie na magazynki wejdzie tylko 6 magów. Jednak ma dużo innych kieszeni w tym utility pouch, do których można upchać nawet 36 magazynków do Emek. Wadą kamizelki jest to, że ładownice zapinane są jedynie za pomocą klamerek, fastexów czy jak to tam się zwie. Jest to baaardzo niewygodne, w ferworze walki zapięcie ładownicy jedną ręką jest praktyczenie niemożliwe. Problem można łatwo rozwiązać doszywając lub doklejając do kieszeni rzepy. Wtedy po prostu zapina się kieszeń na rzep, a jak masz chwilę czasu to można pobawić się w zapięcie na klamerke. Z rozpięciem łądownic i wyjęciem magazynków lub innych rzeczy nie ma żadnych problemów.

Kolejną zaletą kamizelki jest możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach. Jestem dość szczupły a nie mam problemu z dopasowaniem kamizelki pod siebie. Kamizelka ma szlufki pod pas główny, klamry do dodatowego oporządzenia jak np. Ammo pouch, które planuje podpią.

Ważna zaletą jak dla mnie jest to, że kamizelka ma także kaburę, na mały-średni pistolet (Glock, Beretta itp.). JEst ona umieszczona w kieszeni wewnętrznej zapinanej na suwak. Druga kieszeń bo drugiej stronie kamizelki mieści kieszonke na dokumenty, lub zdjęcie samochodu, czy jak kto woli swojej kobiety;-)

Wady kamizelki? Hmmm ciężko by tu coś znaleźć oprucz tych niewygodnych zapięć ładownic... Hmmm po dłuższej chwili zastanowienia dochodze do wniosku, że noszenie plecaka przy tej kamizelce nie jest najwygodniejszą sprawą. Oczywiścię narzekać, też nie mogę, ale bez kamizelki plecak nosi sie o wygodniej.

Jeżeli po dłuższym czasie użytkowania wynajde jakieś nowe wady lub zalety to spewnością poinformuję.

 

Co do brytyjskiego oporządzenia... Podobno dość szybko traci kolory, wyrazistość barw. Osobiście tego nie sprawdziłem, ale może któryś z użytkowników potwierdzi tą tezę?

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites

Co do kamizelki all arms.

Nie jest ona przeznaczona do noszenia plecaka.

jest to raczej kamizelka typu partrolowego, z ukierunkowaniem do dzialania w samochodach lub smiglowcach. Dlatego wszystkie w zaszadzie kieszenie sa z boku i z przodu a nie z tylu. Jesli przewidujesz nosic plecak ( chocby ten 100 litrowy), zakladasz PLCE. Do kamizelki natomiast jest mozliwosc dopiecia az dwoch tzw. day sackow, czyli tych mniejszych kieszeni do bergena. Mozna tez do niej nosic camel bak lub specjalny plecaczek z wkladem na wode. co do rzepow w kieszeniach, to moze sie myle ale ich brak jest tylko w kamizelkach web texa. Wyvern chyba standardowo wyposaza w nie kieszenie. Jestem w trakcie sprawdzania tego ale chyba juz w najnowszych kamizelkach web texa sa juz rzepy. ale to nie jestem pewien na 100 %

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja-jak pisalem juz wczesniej-swoje PLCE (pelny komplet) mam od ponad roku.W tym czasie spostrzeglem kilka malych wad tego oporzadzenia:

-troki od szelek lubia sie same rozregulowywac-mozna temu zarazic zaklejajac ich konce tasma izolacyjna

-przy pelnym komplecie (i duzej wadze) calosc lubi ciagnac do tylu.-mozna temu zaradzic usuwajac tylna utility (tak jak to opisal Giers na stronce Bloodberets)lub podczepiajac specjalna wsuwke z fastexem i calosc podpiac do kamizelki CCBA(ale najpierw trzeba ja miec... :wink: )

-ostatnia rzecza ktora wykrylem jest "latanie "calego oporzadzenia podczas biegu.-sposob na to opisal juz Wraith.Ja dodam tyle ze w podobny sposob mozna zwiazac calosc od zewnatrz przeciagajac sznurek lub cienka gumke przez szlufki znajdujace sie na obu bokach kazdej ladownicy.

Reszta to juz same zalety.Ja jeszcze do tylnych trokow szelek dopialem fastexy i teraz nosze tam (nad ladownicami)poncho.A kazdemu posiadaczowi PLCE goraco poleecam zaopatrzenie sie w Hippo protection pada-komfort uzytkowania oporzadzenia zwieksza sie nieporownywalnie.Wiem ze go trudno zdobyc-ale mozna go zrobic samemu za male pieniadze-wkoncu zolnierze brytyjscy robia tak samo. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...