Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Duncan McLain

Użytkownik
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4,246 profile views
 1. Formacja powstała ponad dwa lata temu. Zrzesza całe grupy oraz pojedyncze osoby odtwarzające współczesne brytyjskie jednostki wojskowe. Częśto można nas zobaczyć na imprezach rekonstrukcyjnych oraz grach airsoftowych. Współpracujemy też z podobnymi jednostkami rekonstrukcyjnymi z Czech. W związku ze ścisłą współpracą, wspólnymi wyjazdami, imprezami i szkoleniami, powstała idea jednej Facebookowej wizytówki grup rekonstruujących współczesne jednostki brytyjskie: 3 Commando Brigade 42Cdo Royal Marines 3 Commando Brigade 45Cdo Royal Marines Royal Regiment of Scotland 2th Bn Royal Highla
 2. Nie no, Dexter, jak powszechnie wiadomo, w Polsce wszyscy znaja się na wszystkim najlepiej... :icon_razz: Na interpunkcji też.
 3. Opinia językoznawcy, pracownika naukowego PAN a przy okazji osoby obeznanej w tematyce wojskowej (nie tylko teoretycznie): No i tu jest cały problem. Słownik języka polskiego nie jest słownikiem normatywnym (od tego jest słownik poprawnej polszczyzny). Nie notuje jedynie słusznej listy obowiązujących znaczeń słów, ale znaczenia, które są interpretacją cytatów zgromadzonych w jego korpusie. Jeśli czegoś nie ma na liście, nie znaczy, że nie istnieje albo jest zakazane. Gdy "operator" w znaczeniu 'żołnierz jednostki specjalnej biorący bezpośredni udział w działaniach bojowych' (czyli operacja
 4. Polecam Karrimora Predatora SF 30 lub 45. Bardzo dobry jakościowo i wygodny. Można mu zrobić małą kompresję, albo wzbogacić o kieszenie boczne lub jakiekolwiek kieszenie molle/pals. http://www.youtube.com/watch?v=47-2tIMP2CE Wersje cywilne mają chowany pas biodrowy. Wersje dla wojska nie mają.
 5. Dobra Lads. Więc lecimy: PLCE w DPM weszło do użytku PO wojnie w Zatoce. Jak chcesz byc pro musisz mieć PLCE 90Pattern i to w pierwszej wersji (vide montaż do pasa) - w Zatoce używano protypu PLCE oraz Pattern One. Większość żołnierzy używała wówczas wciąz webbingu 58. Bergeny - wyłącznie zielone, najlepiej jeżeli byłby to berghaus cyclops, vulcan albo coś w tym stylu. Kurtki - jeżeli ma być kurtka z kapturem, to tylko windproof Arctic. Są jej wersje w DDPM, ale to białe kruki. chest rigi - Arktisy z klapami na napy lub napy i rzepy. Pomalowane krylonem. Ogólnie jednostk
 6. Jako szczęśliwy właściciel pierwszego w PL smocka PCS MTP oraz osoba, przez której ręce przeszło ponad 150 sztuk PCSów, napiszę tak: - Smock z artykułu jest z pierwszej serii, która różni się od obecnie stosowanego smocka PCS kilkoma szczegółami. - Mesh w smocku nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. - Polarkowe kieszenie są zaje****ste :D zaczyna mi ich brakować w S2005 DPM i DDPM :P Ogólnie kurteczka jest bardzo zgrabna i polecam ją wszystkim.
 7. No, materiały źródłowe masz rewelacyjne, ale tak, mniej więcej o to mi chodziło. To jeszcze dodam, że wg Andy McNaba SAS mani nie myją się na dwa dni przed akcją, żeby psy ich nie wyczuły a akcje mają średnio trzy razy w tygodniu ;)
 8. Będziesz chciał radiocarriera taniej niż na allegro, to się do mnie zgłoś. Jak jesteś szczupły, to sobie odpuść LCTV - ta kamizelka jest dostosowana do noszenia na ospreyu i się w niej chłopie utopisz. Chcesz być SAS, zrób tak: - Smock Arctic DPM - Spodnie DPM - Sczochrany chest rig pomalowany w ciapy (koniecznie) i poprzerabiany przez doszycie i odprucie połowy rzeczy. Całośc potrakotwana kilometrem taśmy materiałowej w kolorze zielonym, coyote lub innym a potem zakopana na tydzień i wyciągnięta. (plus karabinki, taśmy, granaty, opatrunki itp) - Pas plus kilka dziwnych ładownic
 9. Pozwolę sobie wrzucić jako odpowiedź na tytułowe pytanie w tym wątku: http://allegro.pl/kamizelka-assault-osprey-mtp-multicam-big-rare-i1982538858.html
 10. Wszystko możliwe, natomiast to raczej były śladowe ilości. Tak sami jak z UBACSem w DPM.
 11. Jest MkIII, która była używana bodaj przed kadetów Sandhurst. W wojsku jej nie nosili. Jedynie ospreye w Hybrydzie. Wszystko dlatego, że w tym okresie panował istny szał pał i testowano i wprowadzano różne wersje, modyfikacje i patenty w oporządzeniu, aby w końcu zakończyć szaleństwa na assault ospreyu w MTP.
 12. Dla wszystkich, którzy pytają mnie na Pw o te Accenty: Wytrzymują strzał Z PRZYŁOŻENIA 480fps na kulkach 0.3 Testowane przez Black i Lilith z tarnowskiej Sfory. Jest ślad (zarysowanie), ale nie ma żadnego pęknięcia. Osobiście dostałem w nie z około 20m kulką 0.25 z giwery mającej ponad 400fps i nie było żadnego śladu. Pozdrawiam. D.
 13. Polecam taką torbę: http://allegro.pl/brytyjska-torba-plecak-kolor-czarny-przetarta-i1857477871.html cholerstwo duże, ale idealne do przenoszenia szpeju zarówno piechotą jak i w samochodzie. No i cena jest w porządku. Pozdrawiam. D.
 14. A jest tak dlatego, że w regulaminach brytyjskich i ogólnie przyjętej praktyce w tej armii, goretex nie jest odrębną kurtką, ale jedynie LINEREM czyli pokrowcem, nakładką itp. Zgadzam się całkowicie z Zakapiorem.
 15. Kup sobie szmaciaki francuskie: http://allegro.pl/francuskie-buty-opinacze-legii-cudzoziemskiej-39-i1845756202.html Albo zainwestuj w gaitersy. Pozdrawiam. D.
×
×
 • Create New...