Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czrne, białe, zielone, w ciapki...?


Recommended Posts

Może uznacie to za temat bezsensowny i powiecie, że to kwestia gustu, ale chce znać wasze zdanie. Chce kupić nowy komplet bluze+ spodnie, tylko nie wiem jaki kolor/jakie "ciapki" są najpraktyczniejsze i do lasu i do CQB, mi najbardziej podobaja się czarny komplet z materiału moro, widziałem takie na kimś, ale nie wiem gdzie je mogę dostać, oczywiście inne komplety też możecie polecać, prosze o jakieś linki lub fotki.

Pozdrawiam

Darosz

Link to post
Share on other sites
mi najbardziej podobaja się czarny komplet z materiału moro,

???? :?: :roll: :?:

 

kolejny krytyczny nic nie wnoszacy post?

mederatorzy do dziela:]

 

PS

no chyba nie powiesz mi ze nie zakupales o co chodzi gosciowi, ciezko to uja ale chyba wiem o co mu chodzi

-jesli masz watpliwosci to zadaj pytanie a nie "rolluj oczkami"

-jesli nie masz pojecia co napisac to przynajmniej nie komentuj

Link to post
Share on other sites

Darosz mogles troche poczytac forum. Sporo bylo o mundurach z roznym typem kamuflazu.

 

Co do twojego pytania :

- czarny do lasu to lekka pomylka (dosc widoczny)

- wg mnie do "airsoft'u" kazdy kamuflaz jest dobry ( ja stosuje MARPAT tzw "piksel amerykanski", francuski kamuflaz i czasami amerykanski "woodland" - kazdy sprawuje sie podobnie z uwzglednieniem MARPAT'u jako nieco lepszego)

 

Podsumowujac - kup co ci sie podoba, ale jak chcesz latac i po budynkach i po lesie to zdecydowanie odpusc sobie czarny. Przydatnosc kamuflazu w terenie zabudowanym jest nieco skomplikowana. Poniewaz jesli bawisz sie noca to kazdy lesny pasuje. Jesli w ciagu dnia to i tak przez wiekszosc czasu jest sie na tyle widocznym, ze mozesz latac w czym chcesz. Oczywiscie jesli masz pieniadze to mozesz kupic sobie oba typy, czyli jeden do lasu a drugi, czarny, w teren zabudowany.

Link to post
Share on other sites

Przedewzystkim trochę konsekwencji.

Jeżeli chcesz działać na terenach leśnych używasz munduru w kamuflażu leśnym ponieważ jest on najlepszy do tego typu zadań.Pod względem maskowania dobre są DPM,polskie "puzzle"i w niektórych wypadkach flecktarn(punktern)- wszystko zalezy od określonych warunków terenowych.Do CQB najlepsze mundury w stonowanych szaroburych kolorach które doskonale maskują na tle murów.Generalnie odradzam kolor czarny, ponieważ w ciągu dnia jest on dość widoczny i swoje cechy maskujące ukazuje wyłącznie nocą.(owiele bardziej widać gościa w czarnym wdzianku na tle szarego muru niż tego samego gościa ubranego np w szary kombinezon BDW)Kupując mundur sugeruj sie tym czy jego kamo jest dostosowane do ternu na którym chcesz działać , a jeśli masz zamiar głębiej drążyć temat(tzn militaria)to weż również pod uwagę samą jakość wykonania munduru.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do mout pasuje kazdy kolor oczywiscie nie mowie, ze np. ruzowy tylko kazdy ktury uzywaja wojska caleo swiata obojetnie czy woodland czy piksel czy Polski czy Niemiecki wazne ze mundur (ewentualnie kombinezon). A co do lasu to polecam cos z asortymenu Amerykanskiego :D

Link to post
Share on other sites

Najtańszy jest niemiecki Flecktarn, na www.militaryarea.pl można kupić "używki" za śmieszne w sumie pieniądze. Co więcej Flecktarn w naszych warunkach będzie jednak troszkę lepszy od Woodlanda. Jak mieszkasz na zachodniej ścianie polski - blisko granicy z Niemcami, pochodź po szmateksach i sklepach z używaną odzieżą. Kumpel parę razy kupił Flecktarn właśnie w szmateksach - ostatnio komplet (bluza + spodnie) za 30 zeta, w bardzo dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

ja polecam mundur polski [ani modelu ani okresu uzywania nieznam ale bodajże zwykły z czasów obecnych leśny]. W lesie sprawdza się dobrze a i tak wiele zależy od samego schowania się. Bardzo dobry do budynków jest dobry gdy jest ciemno a w CQB niema się co kryć trzeba być poprostu szybszym ... ale nie wyróznia się jakoś szczególnie w budynkach [albo ja niezauważyłem]. A w lesie sprawuje się dobrze ...

Link to post
Share on other sites

takie wdzianko jest najtansze w necie www.militaryarea.pl tutaj spodnie i bluze za ok 40-50zl a jest jeszcze kurtka i kamizelka taniocha :D jak spodobaja mi sie strzelanki na banku kupuje calosc narazei mam jakis ukrainskei moro wiec na testy wystarczy :D kilka strzelanek z mp5a3 i sie przekonamy na tej stronce jest naprawde tanio i dużo różnym komuflarzy, takie tanie bo z demobilu ale piszą ludzie ze dobra jakość

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...