Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aks74N Vfc - Problem Z Tłokiem?


Recommended Posts

Witam.

Może na początek przedstawię mój setup.

Replika to AKS74N VFC, w GB siedzi m110 ( nie pamiętam firmy, chyba guarder. ) BU DF ( alu głowice ) + obecnie tlok JBU metalowy.

Bateria to Firefox 9.6V 2000 mAh NiMH, oprócz tego kable zmienione na głośnikowe niskoporowe.

Historia zaczęła się od tego, że AK zjadł stockowy tłok, fakt faktem był on najsłabszym ogniwem GB. W zamian wsadziłem tłok z CM028 ;) chodził dosyć długo, ale w końcu któraś z rzędu zacinka również go zjadła. W tym akurat nie ma nic dziwnego, ale...

Reanimowałem AK, kupiłem metalowy tłok z JBU ( chciałem żeby było głośno :P ) wyczyściłem cały GB bo dużo syfu było, nasmarowałem, poprawiłem lekko podkładkowanie i efekt był taki że na w pełni naładowanej baterii tłok zostawał z tyłu ( pomagało tylko ręczne zwolnienie anti-rev. ). Pogrzebałem i stwierdziłem, że ma mało miejsca w GB a więc usunąłem łożyskowanie z prowadnicy sprężyny ( zostało jedno na głowicy ). Pomogło, ale jak się potem okazało częściowo.

Zauważyłem, że przy strzelaniu GB mocno się "rozchodzi" na boki, do tej pory biegałem bez tej górnej blaszki (?) co się wsuwa na gb i było ok. Po założeniu jej nie efekt był taki jak przed ściągnięciem łożyskowania, nie ma siły wykonać całego cyklu. To samo się dzieje jak ręką ścisnę GB. Bez tej blaszki również nie jest idealnie, bo po kilkudziesięciu strzałach mocno grzeje się silnik, tłok czasem zostaje z tyłu, trzeba poczekać kilka sekund aż batka ochłonie i znowu jest ok. I tak w kółko. Nie wiem ile mogę na tym kulek wystrzelić, bo dopiero poskładałem gb ;)

Czy ten nieszczęsny tłok z JBU może być tutaj problemem? Na poprzednim dziadoskim tłoku cymy nie było takich problemów, śmigało z łożyskowaniem itd. Jak się postaram, to załatwię tłok na podmiankę i mogę sprawdzić, ale pytam tutaj bo może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

seger - jedyne co mi właśnie przychodzi do głowy. Mam już tłok na podmiankę, oprócz tego sprawdzę, czy ten chodzi swobodnie w prowadnicach.

 

Zelber - łożyska są metalowe, kulkowe. Nie wierzę, żeby m110 je zniszczyła ;) bateria nowa, tłok nowy. Silnik miałem mieć na podmiankę, ale niestety nie mam. Jutro albo w sobotę będę rzęźbił.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ph. :P

 

dwie strzelanki później.

Po zacince zjadło dwa zęby na zębatce tłokowej. Tyle, że były to ząbki które dotykają zębatki środkowej. Chyba kupie kompletny gb cymy, bo tego mam już dość ;)

Sprężyna m110 zbita chyba do m90, bo ostatnio wyszło 300fps a takie jaja się robią.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mi też GB VFC zjada tłoki aż miło :) (w sumie to oba GB, jeden od AKS-74N, a drugi od AK-74M).

 

Jak GB takie rzeczy odwala to jedyne co mogę polecić to cała jego zmiana, a nie bawienie się w wymienianie kolejnych komponentów, kiedy nie wiadomo co tak na prawdę jest tego przyczyną.

Link to post
Share on other sites

Bez uraz ale nie dziwcie się, że tłoki wam się kończą a przy okazji zacinki zęby trafia. M110 i 9,6 V 2000mHa? Bateria o tym napięciu i tej pojemności przy tej sprężynie musi zjeść tłok. Nie jest to wina samego GB ani podzespołów. Wina leży po stronie zbyt dużej baterii jak na tą sprężynę. Pozostaje wstawić minimum M120 lub M125 lub baterię 8,4 1500 do M110 kupić.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna m110 zbita chyba do m90, bo ostatnio wyszło 300fps a takie jaja się robią.

Gówno prawda...

W vfckach takie straty fps są powodowane podnoszeniem się komory hu przy wpięciu maga, co powoduje straty około 100-150 fps.

Należy ustabilizować gb i komorę hu( najlepiej nadają się do tego pocięte karty płatnicze. Z 1 warstwę wsadzasz między body a klocek dociskający komorę hu(ten w kształcie litery l). Następnie do oporu dopychasz je między tył gb, a tył body.

Przykład?

Ak74s + m120 guardera = 300 fps, po ustabilizowaniu komory i gb - 410 fps.

 

Edit: Na co dzień mam styczność z 2 ak74 vfc, w obu wymienione łożyska i prowadnice.

1.) ak74s+ m120 guardera +9,6v 2000mah

2.) ak74su +stock/m90 guarder normalnie działa na 9,6v 2000 mah, przeżył eksperymenty z li-po 11.1 30c 1500 mah.

 

Poza problemem opisanym na początku posta wszystko ładnie działa.

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

Zelber - może i tak ;) ale wcześniej wszystko było ok tj. ~398-410fps. Ale gb leżał dłuuuugi czas z napiętą sprężyną, oprócz tego wyraźnie łatwiej jest ją zaaplikować do środka niż kiedyś.

Nie wiem czy 9.6 2000mAh na takich małych ogniwach to aż taka kosiarka ;) znajomi mają mocniejsze batki na takich springach i większych problemów nie mają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...