Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co Się Stanie Jak Damy Złą Długość Lufy Do Tłoka?


Recommended Posts

Jak w temacie. Co się wydarzy jeżeli do mojej repliki z tłokiem typu 0 i lufą 500mm wstawię lufę 300 mm? Czy będzie normalnie strzelać?

 

P.S.

I czemu forum zmienia mi wszystkie początkowe litery na wielkie? :wink: wychodzi bardzo emo.

Edited by Zmorak
Link to post
Share on other sites

Jak w temacie. Co się wydarzy jeżeli do mojej repliki z tłokiem typu 0 i lufą 500mm wstawię lufę 300 mm? Czy będzie normalnie strzelać?

 

 

Nie tłokiem tylko cylindrem!!!

 

jeśli wstawisz lufę 300mm (takiej nie ma chyba ale coś zbliżonego jest) to kulki gdy wylecą z lufy to będą leciały w różne strony (czy coś takiego)

a to się będzie działo dla tego że gdy kulka opuści lufę to będzie nadal ,,pchana ,, przez powietrze i będą się działy takie oto RZeczy.

 

jeśli masz taką możliwość to załuż taką lufę to się przekonasz...

Link to post
Share on other sites

Na własnym przykładzie powiem tyle. Miałem replikę AKSU z cylindrem typ 2 i lufą coś koło 25cm. Wymieniłem cylinder na pełny, tzn Typ 0 i replika wyraźnie zyskała na mocy i zasięgu (pewnie nowa gumka hop-up i teflon-fix też się przyczynił do tego). Nie zauważyłem żadnego pogorszenia skupienia czy anormalnych zachowań kulek. Osobiście uważam te "teorie" dopasowania cylindra do lufy (mniejszy cylinder do krótszej lufy) za bzdury. Zaznaczam przy tym, że jest to tylko moja subiektywna opinia poparta własnymi doświadczeniami.

 

A w Twoim przypadku zakładam lekki spadek fps - zasięgu co za tym idzie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z lasu po testowaniu lufy 290mm stock z AKS74u CM 0.45 Cymy właśnie. Bez zmiany cylindra czyli na typie 0 nie zauważyłem istotnych zmian a wręcz wydaje mi się że zasięg się polepszył (sic!). Zamawiam więc preckę 300mm JBU 6.01 i zobaczymy co się będzie działo :wink: .

Edited by Zmorak
Link to post
Share on other sites

Gdy dasz cylinder typu 0 i stosunkowo krótką lufę, lub krótszą od tej co sugerował producent to jak tako nic się nie stanie. W przypadku gdy przy cylindrze typu 2 dasz lufę 460 (lub jakikolwiek inny układ gdzie pojemność wewnętrzna lufy jest mniejsza niż rzeczywista objętość cylindra) w momencie przemieszczania się kulki w lufie, kulka będzie tworzyć coś na kształt "próżni" co bardzo negatywnie wpłynie na osiągi...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Eee... Że co? Przeczytaj jeszcze raz Nasze posty a potem to co sam napisałeś. My tu rozważamy tylko i wyłącznie skutki oraz efekty zastosowania krótkiej lufy przy (zbyt) dużym cylindrze.

 

Nie bardzo czuję sens pierwszego zdania, zjadłeś znak zapytania chyba. Poza tym tekst w nawiasie jest sprzeczny z fragmentem: "W przypadku gdy przy cylindrze typu 2 dasz lufę 460".

 

Generalnie motyw jest taki że objętość robocza cylindra musi być przynajmniej równa objętości lufy a najlepiej oczywiście większa. W takim przypadku nie ma mowy o występowaniu podciśnienia za kulką w lufie.

Link to post
Share on other sites

Żadne podciśnienie nie wystąpi tylko po prostu kulka straci na zasięgu - miałem coś takiego jak zamontowałem lufe 650mm do borka typ 0 w zwykłym gerze.

Podciśnienie może wystąpić w ekstremalnych przypadkach przy zbyt dużym rofie i jest to tzw. efekt zasysania kulki (tłok zacznie następny cykl nim kulka opuści lufę).

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że może to zależeć od egzemplarzy replik jak w większości wypadków przy tuningu...

U siebie mam lufę 363mm, cylinder typ 0 i replika strzela daleko i celnie (precka nie jest jakaś szczególna - po prostu element).

 

To samo. Precka systemy, gumka systemy komora KA i cylinder typ 0. Bije daleko i cholernie celnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...