Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy warto kupić ten tłumik Silesia Factory ?


Recommended Posts

arend, o tym to ja najpierw pomyślałem. mój ojciec ma w pracy dostęp do maszyn, przy pomocy ktorych można zrobić solidny adapter do takiego skorpiona. skorpion ma lufę zewnętrzną na ktora bez problemu mozna nasunąć adapter. będzie on miał gwint 14mm (zastanawiam się nad prawoskrętnym lub lewoskrętnym) i będzie mocowany opaską w ktorej będzie śruba. im mocniej dokrecamy śrubę tym mocniej adapter siedzi na lufie.

bojeq, w jakim stopniu tłumi taki tłumik np silesia factory 35x80 mikro ?

Link to post
Share on other sites

Tak jest to sensowna próba mocowanie tłumnika do skorpiona. Tylko niewiem po co ci ten tłumnik. Skorpion główny hałas wydaje z pracy gerboxa (i też jest to dzwięk mało intensywny), a o przedłużeniu lufy wewnętrznej też nie ma co myśleć ,bo gear nie zapewni odpowiedniej dawki powietrza.

Jeżeli ma być do lansu a Tata dysponuje maszynami niech spróbuje zrobić rurę z dwoma korkami do której przymocuje cieńszą rurkę mocowaną na lufie repliki.

Link to post
Share on other sites

arend, chodzi mi o maksymalne wyciszenie repliki. chcę wsadzić tam wyciszone głowice tłoka i cylindra (o ile istnieją do tego modelu, w co szczerze wątpię) licze na w miarę miłe i sensowne odpowiedzi, ponieważ jestem początkujący :wink: a czy mówisz na serio z ta rurką i korkami czy to ironia mająca na celu uświadomienie mi że tłumik nie ma sensu ?

Link to post
Share on other sites

O tłumiku mówię serio. Nie mam w zwyczaju ironizować w tematach innych niż tanie snajperki, a Ty postawiłeś sensowne pytanie więc staram się równie sensownie odpowiedzieć Tłumik i tak ci nie wyciszy repliki więc po co się ładować w koszty, więc wystarczy dać coś co jak tłumnik będzie wyglądało.

Czyli kawałek rury zaślepionej wkręconymi korkami i w jednym mocowanie na lufę a w drugim otwór którym wylatuja kulki. Potrzebna tokarka i troszkę poksipolu do zamocowania obsady lufy w korku. Sądzę że jeżeli Tata ma umiętności pracy na tokarce będzie to 10-15 minut roboty. Jak pisze Grzechotnik niema części zamiennych do tego aepa więc założenie wyciszonych części będzie trudne (no chyba że masz doświadczonego dłubacza co dorobi). Wyciszenie przy pomocy wkładek z tkaniny też będzie trudne bo w skorpionie jest mało miejsca wewnątrz.

W temacie samej repliki poszukaj bo swojego czasu popełniłem jej reckę (chyba jest w tanich elektrykach)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam, swego czasu kupiłem sobie taki tłumik, tylko model o 5 cm dłuższy. O ile nic się nie zmieniło od tamtej pory, to w środku, owszem są komory to wyciszania, ale efekt jest niezadowalający. Na domiar złego nie ma możliwości rozkręcenia go, więc jedynym sposobem jest przez dziurki wepchnięcie jakiegoś materiału tłumiącego ( w moim przypadku była to wata) i dopiero wtedy zauważyłem poprawę. Tłumi naprawdę dobrze, a w połączeniu z wyciszonymi głowicami da dobry efekt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...