Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Jakoś nie zauważyłem żeby był temat o jakże wspaniałej nowej grze strategicznej jaką jest R.U.S.E.

Pokrótce gra jest RTSem opowiadającym o II wojnie światowej, ale w dość nie typowy sposób. Nie jest to strategia jaką znamy.

Oprócz wojsk i budynków przewagę nad przeciwnikiem zdobywamy za pomocą licznych forteli takich jak: cisza radiowa (ukrywamy jednostki przed wzrokiem przeciwnika), maskowanie(to samo ale budynki), dezinformacja (ogłupiamy wywiad wroga, przeciwnik widzi ciężkie jednostki jako lekkie, a lekkie jako ciężkie), blitz (nasze jednostki poruszają się szybciej prowadząc wojnę błyskawiczną), szpieg (działa podobnie jak jednostki zwiadu i samoloty zwiadowcze, po prostu widzimy dokładny rodzaj danej jednostki) i wiele, wiele innych.

W kampanii pniemy się na kolejne szczeble kariery jako niejaki Joe. Zaczynamy od od amerykańskiego majora w walkach o północną afrykę, a kończymy w Niemcach jako generał. Po drodze walczymy z naszym największym przeciwnikiem, przebiegłym Niemcem von Richterem. Dowiadujemy się kto jest tak na prawdę szpiegiem o pseudonimie "Prometeusz", ratujemy świat przed zagrożeniem nuklearnym ze strony Rosjan, którzy są bliscy wykradnięcia bomby atomowej od przegrywających wojnę Niemiec.

 

A to kilka filmików.

 

 

 

 

a to takie na wesoło, niby multiplayer :D

 

Gorąco polecam i zapraszam do gry. Niestety ja grę kupię dopiero jak stanieje (na razie miałem pirata żeby sprawdzić czy fajne), kupię chodź by dla bajecznego multiplayera.

Link to post
Share on other sites

Początkowo strasznie mnie wkur&*@, bo nie byłem w stanie ogarnąć co i jak. Dopiero jak odkryłem całe zależności (kamień-papier-nożyce) i parę strategii walki, gra nabrała sensu. Widok bomb zrzucanych z ciężkich bombowców (i to wielu), czy ciężki ostrzał artyleryjski robią fenomenalne wrażenie :o

Link to post
Share on other sites

Maja strategia to silna obrona, zebranie forsy, a potem zmasowany atak sopadochroniarzami z powietrza i zajmowanie fabryk czołgów. Jednocześnie uderzam artylerią w eskorcie czołgów i praktycznie koniec :)

 

Świetne dla miłośników taktyki, a nie tylko monotonnych RTSów, których sensem jest budowa bazy i kliknięcie jednostkami na bazę przeciwnika. Dobrych taktyk jest dosłownie mnóstwo każdy może wymyślić swoją. Czekam z niecierpliwością na kolejną cześć. Oby była we współczesności.

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze rozstawiam działka p-lot i ppanc w lesie dookoła bazy + bunkry. Do tego zmasowany ostrzał artyleryjski i jestem w stanie wygrać 2-3 krotną przewagą punktową. Od jakiegoś czasu stosuję taktykę błyskawicznego ataku - na samiutkim początku od razu buduję lotnisko i bombowce/myśliwce, którymi odcina przeciwnika od złóż surowców :)

Link to post
Share on other sites

A ja pograłem trochę na ps3 z użyciem kontrolera move i fajne to by było, gdyby grafa była lepsza. Na PC może i fajnie to wygląda, ale na 42 calach już nie za ciekawie. Szczególnie przy przejściu z maksymalnego oddalenia do widoku na którym widać pojedyncze jednostki - z podłoża robi się zielona pizza, do czasu dogrania tekstur.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Moja taktyka było koncentrowanie obrony w miastach i lasach z pomoca dział ppanc, piechoty wraz ze wsparciem artyleri. Unikałem walki na otwartych polach, lepiej moim zdaniem zrzucac desant spadochronowy na magazyny wiele jednoczesnie aby odciagnac przeciwnika od bazy. wtedy zatakowac bombowcami i przegrupowanymi komandosami

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...