Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Alpha Protocol


Recommended Posts

Siema.

 

Grywa ktoś z was w Alpha Protocol?

 

Ci co nie znają nazwy - gra jest action RPGiem ( aczkolwiek więcej RPG) we współczesnych klimatach - a dokładniej klimatach szpiegowsko-wywiadowczo-killerskich. Główny bohater trafia do organizacji, która formalnie nie istnieje i zaczyna pracować w Arabii Saudyjskiej. Potem wpada na trop poważnego przekrętu ( coś jak afera Iran- Contras, w ogóle w grze jest dużo nawiązań do historii współczesnej, np frakcja Veteran Combat Initiative to wypisz wymaluj Blackwater), po czym próbuje mu zapobiec, będąc jednocześnie zdradzonym i ściganym przez własny rząd. Z jakim skutkiem ten pościg będzie to już zależy od gracza - gra jest naprawdę bardzo nielinowa.

 

Jak ktoś grał to zapraszam do dyskusji. Ciekawi mnie na ile popularny jest ten tytuł.

Link to post
Share on other sites

Ja pomału gram i bardzo mi się podoba. Jest mocno wkurzająca technicznie, co chwilę chrupie i zatrzymuje się na chwilę, fabuła jest mocno naiwna, gra niby jest na poważnie, ale chwilami James Bond wymięka, realizmu w tym nie ma, ale wciągnęła mnie po same uszy. Zbliżam się pomału do końca chyba, Rzym i Moskwę już zrobiłem i już się zastanawiam jak grać drugi raz.

Link to post
Share on other sites

Najpierw Rzym. W muzeum uratowałem Madison, za co strzeliła focha i zniknęła. Z Marburgiem walczyłem, ale uciekł. W Moskwie przekichana jest walka z bossem, pół dnia się męczyłem żeby go rozwalić, ale w końcu się udało.

 

Okami - krótka mówisz? Jest coś jeszcze po Moskwie, Rzymie i Taiwanie?

Link to post
Share on other sites

Nie - jest wielki finał w HQ Protokołu Alfa :P

 

Marburga można zabić jak się ma z nim -3 lub mniej relacji. Gość ma fajny pistolet. Ja najwięcej męczyłem Siostrzyczkę ( Boże jak to brzmi! haha) ale wyczaiłem że jest bardzo podatna na ogień - 2 granaty zapalające i po sprawie.

Aha jak chce się mieć łatwiej w Rzymie w końcowej misji należy najpierw zaliczyć Dworzec w Moskwie ;) Wdzięczna za pomoc SIE może przekupić człowieka od Marburga żeby ten ustawił nieco dłuższy czas na detonatorze.

Tak z ciekawości - kim gracie i jak walczycie? Macie jakieś specjalne tricki i knyfy na wypadek walki?

Link to post
Share on other sites

Ja najwięcej punktów wydawałem na Pistolety Maszynowe i Karabiny, potem sztuki walki i reszta potrzebnych umiejętności (w ukrywanie nie inwestowałem, bo potrafiłem dobiec i obezwładnić przeciwnika zanim wszczął alarm :) ) Najlespze pojedynki to z Siostrzyczką na statku i z Konstantinem Brayko w jego willi.

Tak dla przypomnienia :

:)
Link to post
Share on other sites

Ja inwestuje w pistolety, cichociemność, karabinki i pm. No i mam wymaksowaną technikę i wytrzymałość w połowie. Jak chcesz do kogoś sie podkrasc to nie biegnij - idz w kucki :) Ja tak robie i wszystkich 3 kolesi z Triady w Tajpej zdjąłem starym, dobrym nożem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...