Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pękanie Osi zębatek + pytanie o modułowe zębatki


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem z zębatkami a mianowicie pękają mi ośki w zębatkach ( do tej pory pękły mi 2 przy zębatce tłokowej i środkowej ) na szczęście jest to problem nie taki tragiczny bo mam możliwości dorobienia samemu tej części.. Dzieje się to w replice G&P: USMC SAM-R - COLT w którym została wymieniona sprężyna na Guardera sp120. I tu moje pytanie dlaczego tak się może dziać?

 

I drugie moje pytanie dotyczy się modułowych zębatek: "Smooth Torque [7mm] Modify" czy ktoś je używa i jakieś może dać opinie o nich? Bo przymierzam się do lekkiego tuningu tego karabinu i zastanawiam się nad zamontowaniem tych o to zębatek. I moje pytanie ma się czy wytrzymają ze sprężyną góra 130 guardera i jak się ma z ich kultura pracy? Gdyż zależy mi na w miarę cichej broni.. A może w takiej sytuacji polecacie jakieś inne zębatki??

Link to post
Share on other sites

Wygląda to na wyłączną winę zębatek. Z drugiej strony problemu możnaby sie też doszukiwać w spasowaniu zębatek z GB, z łożyskami...tak strzelam w ciemno bo wątpię by taka firma jak GP odstawiała taką fuszerke. Tym bardziej jest dla mnie zagadką, że ośki pękają przy tylko sp120. Osobiście polecam zwykłe, stare, dobre i napewno tańsze niż te od Modify zębatki Super Torque CA. Montowałem u znajomego pod sp150 i nie były oszczędzane.

Link to post
Share on other sites

W G&P jak dla mnie jest to częsty przypadek. W teamie na 4 egzemplarze w dwóch poszły ośki. W pierwszym przypadku kumplowi na springu 120 poszły ośki środkowej i tłokowej, zmienił zębatki na wzmocnione CA i problem zniknął. Mnie natomiast na stockowej sprężynie poszła środkowa, miałem stare chińskie zębatki cymki, wybiłem ośkę z jednej i na kleju dwuskładnikowym osadziłem w G&P. Od tej pory wszystko gra. Na forum można znaleźć więcej takich przypadków właśnie w G&P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...