Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 Problem po wymianie gumki


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio wymieniłem gumkę Hop-up w cymie 028 na czarnego Guardera. Guarderowski dystanser okazał się być za duży więc zostawiłem stockowy. Jednak po skręceniu wszystkiego i przestrzeleniu, okazało się że kulki hmm... lecą w dół. I to, im mocniej ustawiony hopek, tym kulki szybciej spadają na ziemię. Na maksymalnym hopie kulki są na ziemi już po jakichś 10-15m. Nie mam kompletnie pojęcia co może być tego przyczyną. Szukałem na forum i przeczytałem, że u innego maniaka powodem podobnego problemu okazał się być dystanser. Jednak u mnie dystanser pozostał stockowy, który na stockowej gumce spisywał się normalnie. Kompletnie już nie wiem co może być tego przyczyną. Przekopałem tematy nt. innych problemów z hopem w tej replice, rozkręcałem i skręcałem kałaszka już kilka razy, chcąc upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu. Jestem praktycznie pewien, że wszystko zrobiłem dobrze. Gumka na lufie siedzi dobrze (wszystkimi wypustkami odpowiednio do lufy), patrząc przez lufę "wysuwa się i wsuwa" zgodnie z przesuwaniem dźwigni regulacji.

I nie, nie włożyłem lufy odwrotnie :dry:

Przed oddaniem do serwisu pragnę wysłuchać waszych rad, bo replika nie jest już na gwarancji i będę musiał trochę wybulić, a jestem oszczędny :biggrin:

 

EDIT: Hmm... zauważyłem, że po ostatnim przesmarowaniu maga, kulki, które w nim przebywały są śliskie. Czy może to być przyczyną tej wady? Być może hop-up na takie tłuste kulki działa jakoś inaczej, gorzej.

Edited by predatorszarak
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - zła gumka, u mnie już przy zaledwie kilku stopniach powyżej zera nie podkręcała w ogóle, poza tym jest dedykowana do mocniejszych replik.

 

Po drugie mówisz że dystanser od Guardera jest za duży. To znaczy za gruby??

Edited by Pucu
Link to post
Share on other sites

W takim razie jeśli miałeś dystanser guardera i nie śmigało w momencie kiedy miałeś regulację ustawioną na tak małą żeby kulki się nie blokowały, a wszystko faktycznie masz złożone poprawnie, to rada jest jedna: zmień gumkę. Najlepiej na systemę, ew. guarder ale ten przezroczysty.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...