Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza broń


Recommended Posts

A od kiedy to w AK montuje sie dwójnogi na RISia? Od kąd pamiętam czyli od przynajmniej lat 70-tych dwójnogi w AK/RPK były zakładane na lufę... A dzis można kupić za grosze oryginalne dwójnogi od ostrych AK i spokojnie je załozyć na replikę...

 

No może od kilku/kilkunastu ostatnich lat w momencie prób i wprowadzania frontgripów z RISami się taka możliwość pojawiła ale raczej łączyłbym ją z wersjami rozwojowymi AK od 74 "w górę i boki" ;)

Link to post
Share on other sites

mam pytanko

 

dostałem własnie nowiutkie mp5 (SRC SR5-AU) i szukałem czegoś o zasięgu i celności ale jakoś na nic ciekawego nie wpadłem...

 

miał może ktoś styczność z tą repliką ?? jaki to może mieć zasięg skuteczny ?? i jaka bateria sie w nim schowa...

pisze coś że niby 8,4V powinno sie używać a w poniedziałek będę miał chyba 9.6V i nie wiem czy można ją podłączyć żeby nie rozwaliło tej repliki...

 

a i jeszcze jedno da sie w ogóle jaki ris dokupić do tego żeby np kolimator dać??

Edited by seba1b
Link to post
Share on other sites

1.Skoro masz tą replikę to naładuj batkę i idź na jakieś pole i postrzelaj i pomierz jak daleko lecą kulki.

2.Tą baterie 9.4v podłącz normalnie, replika spokojnie wytrzyma.

3.Co do stockowej baterii to nie mam pojęcia pewnie jakiś kiepski Ni-Mh.

4. Kolimator oczywiście możesz zamontować, ale czy jest sens na replice z dość krótką lufą ? Według mnie nie :), ale jak kto lubi.

5. Szyny ris są normalnie w sklepach. Z tego co mi się wydaje, ta powinna pasować http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1692 .

Link to post
Share on other sites

1.Skoro masz tą replikę to naładuj batkę i idź na jakieś pole i postrzelaj i pomierz jak daleko lecą kulki.

2.Tą baterie 9.4v podłącz normalnie, replika spokojnie wytrzyma.

3.Co do stockowej baterii to nie mam pojęcia pewnie jakiś kiepski Ni-Mh.

4. Kolimator oczywiście możesz zamontować, ale czy jest sens na replice z dość krótką lufą ? Według mnie nie :), ale jak kto lubi.

5. Szyny ris są normalnie w sklepach. Z tego co mi się wydaje, ta powinna pasować http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1692 .

 

 

właśnie o to chodzi że w paczce nie dają ani baterii ani ładowarki więc lipa i nie moge jej dziś przestrzelać a nie wiem czy sobie nią wogóle zawracać głowe

 

ps ona ma chyba 330 lub 340fps... jeśli ktoś będzie wiedział o celnym zasięgu tej repliki to będę niezmiernie wdzięczny za info...

Edited by seba1b
Link to post
Share on other sites

SZUKAJ BO O WSZYSTKIM BYŁO, jak nie w testach to na pewno na forum bo nie ty pierwszy pytasz o te repliki.

 

 

Co masz na myśli ja tylko pytam którą z tych kupić nie pytam o propozycję innych replik z innych miejsc. Co do czytania to przeczytałem chyba z 20 tematów o porównaniach G&P do ICS itd itp. Proszę o prostą odpowiedź: "wybierz tą lub tą i krótko dlaczego."

 

Chcę kupić którą z tych 9 wymienionych i którąś kupie nie zależy mi już czy to ICS czy G&P chodzi tylko byście doradzili którą z nich i króciutką czemu tą a nie którąś z pozostałych 8.

Edited by kileereek
Link to post
Share on other sites

Możliwe ale też nie do końca. Ktoś kto ma taką na stanie może mi lepiej doradzić czy ją brać czy nie. Dodatkowo ludzie tutaj mają większe doświadczenie z tą bronią ode mnie. Niektóre z nich są już po lekkim tunningu więc ktoś kto się lepiej na tym zna ode mnie będzie mógł mi pomóc poprzez napisanie którą wybrać, bo jest lepiej ulepszona.

 

 

Nie o tym jest moje pytanie, nie chcesz nie pomagaj i nie mów którą wybrać. Jeśli nie masz do powiedzenia nic więcej związanego z moim postem to proszę nie wypowiadaj się już.

Link to post
Share on other sites

powiem tak według mnie lepiej zrobisz kupując nowe bo masz na nie gwarancję więc jak coś nawali nie z twojego powodu to nie masz problemu i odsyłasz na gwarancję, a czy ics czy g&p to sobie sam odpowiedz

 

 

 

Dziękuję właśnie na tego typu odpowiedzi liczyłem:)

Edited by kileereek
Link to post
Share on other sites

Kileereek proszę cię.......... Czy sam nie mogłeś na to wpaść.

Nie doczytałeś się tego w tysiącach postów które tu przeczytałeś.

Przecież nie od dzisiaj wsiadomo że kupując używkę niebardzo masz na nią gwarancję. Więc albo sam potrafisz coś zrobić przy replice, albo masz kogoś kto ci to zrobi.

Dlatego jak pewnie czytałeś większość osób z pojęciem o temacie radzi zielonym kupić nową replikę w uznanym sklepie. I wcale to ne ma na celu napędzania obrotów sklepowi a właśnie zapewnienie porządnego serwisu gwarancyjnego. Dlatego też jak warto zwrócić uwagę sklepy nie sa polecane ze względu na ceny i asortyment ale głównie ze względu na rzeczony serwis właśnie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Rozumiem tyle że w sklepie będzie stockowa wersja bez magów batki itd, a w tej samej cennie bądź niższej mogę dostać już z tunningowaną bądź nie ale zawsze coś z nią jest np magi. A jak ktoś dbał to czasami warto kupić, w pierwszym poście doradzili mi polować na używkę bo są tańsze i lepsze.

 

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze się nie spotkałem z repliką (ze sklepu) sprzedawaną bez magazynków, bez baterii, ładowarki i owszem.

Używane repliki są zwykle tańsze i czasem lepsze niż stock'owe prosto z półki w sklepie. Niestety są również często solidnie zajechane. Jeżeli nie jesteś całkowicie atechniczny możesz zaryzykować, w innym przypadku raczej kupuj coś nowego z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...