Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thompson M1928


Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o Thompson M1928 produkcji Cyber Gun.

( http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?manufacturers_id=53&products_id=1311 )

Jestem zainteresowany tym karabinem i wole się upewnić a nie kupować w ciemno.

Jeśli był już temat o tym konkretnie karabinie lub coś było wspominane to przepraszam ale nic nie znalazłem. (oraz jeśli mój post jest w złym przedziale)

Dziękuje za każdą pomoc. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

A ja radzę zamiast sugerować się opinią kolegi o firmie, poczytać o danym modelu: jest temat - a chyba nawet dwa - o thompsonie cyber guna (wprawdzie wersji wojskowej, ale wszystko jest niemal takie same w obu wersjach). Z tego co pamiętam, to całkiem fajna zabawka - osiągami wprawdzie będzie odstawać od nowych wyżyłowanych chińczyków, ale jak ktoś lubi takie klimaty to wydaje się być w porządku.

Link to post
Share on other sites

miałem dwa lata tomka CG w wersji M1A1 i bez zająknienia strzelał. Zasięg nigdy nie był rewelacyjny (360 fps, full stock jako że GB v6. nie da sie tuningować ani nie ma elementów do wymiany/wzmocnienia konstrukcji - to największa wada), oscylował do 55m ale był bardzo mocna repliką.

Celność miał też imponującą, i moim zdaniem całość to wyjątkowo udana konstrukcja.

 

nie rozumiem czemu Myszekmyszek tak się o CG wyraził, być może miałem wielkie szczęście co do takiego egzemplarza... ale wobec tego w moim środowisku 3 osoby miały tak dużego farta (jeden z tomków do dziś - 4 lata już strzela)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, sam posiadam Tommy'ego, tyle że w wersji wojskowej i uważam że jest naprawdę super repliką jak na swoją cene :) Mam go od ponad 2 lat i nigdy nie miałem z nim problemów, ostatnio zmieniłem batke z 9,6 na 10,8 i muszę powiedzieć że na krótsze odległości i CQB jest naprawdę niezastąpiony. No i sam klimat repliki daje + 100 do lansu. Miny ludzi widzących Cię z Tomkiem w łapie i w mundurze 101DPD - bezcenne :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam w swojej kolekcji tomiacza CG i jestem zadowolony. Wizualnie świetnie się prezentuje, nawet kolba i front grip mimo, że z plastiku ładnie imitują drewno. Pistolet przyjemnie ciąży w rękach. Bebechy ma jak wersja M1A1. Różnica to kwestia lufy zewnętrznej (wiadomo: front grip, tłumik płomienia i żebrowanie). Niestety replika nie była ze mną na strzelance jeszcze ale zamierzam do końca m-ca to zmienić. Przestrzelany do tarczy dał przyzwoitą szybkostrzelność, zasięg ok 35-40 metrów. Celność niezła, choć myślę, że instalacja precki jest wskazana. Podzielę się opinią po testach w walce ;)

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po testach w walce. Otóż thompson M 1928 CG posiada 330 fps na kulkach 0,2 g. Celny ogień prowadzi na dystansie ok. 20 m, zasięg maksymalny ok. 35 m. Przedni chwyt pistoletowy ułatiwa celowanie i dzięki niemu replika jest stabilniejsza w dłoniach. Wada: magazynek typu drum. Nie wiem czy mi się trafił felerny czy cuś ale po oddaniu 10 strzałów na singlu musiałem nakręcać bęben. Serie podobnie ok. 10 - 15 kulkowe wypluwał. Bardzo bardzo przeszkadza, zwłaszcza przy szturmach budynków. Krótko - drum się nie sprawdza w walce, polecam zastosowanie magazynków pudełkowych z M1A1 (są kompatybilne), reszta daje radę.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Jesli komuś zależy na electro-blowbacku, to pewnie, można poczekać. Ale Tommyguny są już dostępne na polskim rynku od jakiegoś czasu. Głowy nie dam, ale chyba od co najmniej pół roku. Konkretnie właśnie mowa tu o King Arms'ach - tak M1928 jak i M1A1. Sprawują się bardzo przyjemnie i strzela się z nich nieźle... i tyle mogę powiedzieć, bo sam nie jestem ogromnym fanem Tommy'ch. No OK, Tommy 1928 + garniaczek + cygaro to łącznie niezły lansik (tylko te podwiązki do skarpet wyglądają... no, wiadomo). Ewentualnie piekna kobieta z Tommy'm w rękach. Koniecznie z magazynkiem bębnowym ;) Więc w ramach krzewienia kultury, estetyki i umiłowania piękna:

;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...