Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

napięcie do repliki


Recommended Posts

Witam.

Mam problem ponieważ moja replika jest zasilana 9,6V mam baterie 1200mah, ale nie wystarcza do dłuższego użytku.

Chwilowo nie mam tyle siana żeby kupić dobrą baterie i ładowarkę mikroprocesorową.

I tutaj pojawia się moje pytanie ile V wytrzyma taki silnik żeby nie narażać że się spali.

Ponieważ mam akumulator 11,1V i w miare małą 12V którą mógłbym wrzucić do plecaka potem 2m kabla i żywotność bardzo duża

tylko boje się że przedobrze z napięciem.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o większych napięciach do repliki zasilane standardowo 9,6V.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Walczysz w stylu rambo /commando ?

 

Sorry ale taka bateria powinna starczyć na ok 2000 kulek.

Większość ludzi tarcza to na 2-3 strzelanki minimum...

 

Jeśli starcza na mniej to masz coś nie tak z replika.

w innym wypadku widać masz ciężki palec i walcz z tym/zainwestuj w lufę precyzyjną ;)

 

Baterią 12v prawdopodobnie uszkodzisz szybko gearboxa.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie co do silnika - czy traci on moc z czasem? Mam silnik ponad dwa lata, kręcił multum razy (zliczony przebieg kul podchodzi pod 50tkę (50 000) nie licząc strzałów pustych, a było ich niemało), teraz bateria starcza na około 500 strzałów (dawniej ~ 1600), a sam silnik bardzo się grzeje. Sprężyne wymieniłem na m105 ze standardowej i jest du*a. Dodam, że silnik jest chiński.

Link to post
Share on other sites

Sama replika na pewno nie jest uszkodzona, ale to nie jest popularna replika

http://allegro.pl/asg-karabin-maszynowy-m60-mk43-mod-0-450-fps-i1265542343.html

Napięcie pobiera też potężny magazynek typu box, a jeżeli chodzi o moje podzespoły to oryginalnie są wzmocnione co można wyczytać w linku.

Więc nie mam pewności czy 12V by skasowało gearbox?

Link to post
Share on other sites

Nie sa raczej az tak wzmocnione...

Pozatym m130 i 12 V ? Male szanse ze zebatki i tlok wytrzymaja dlugo.

Co do silnika - zuzywaja sie szczotki silnika, oraz styki do ktorych dociskane sa szczotki. Mialem chinski przypalony silnik - dawal piekna lune ognia na uzwojeniach i krecil bardzo wolno, grzal sie i smierdzial ozonem.

Mozliwe tez ze to baterie masz slaba a nie silnik ... choc stawiam na silnik. Ogolnie nimhowe batki zadko kiedy wytrzymuja 2 lata (chyba ze naprawde porzadne markowe ogniwa a nie stockowy szajs czy inny firefox).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...