Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG czy CYMA?


Recommended Posts

Witam. Mam problem.

Zastanawiam się nad zakupem G36K z JG bądz Cymkami modele 040-050

Sprawdzałem na zbrojowni cześći wewnętrzne. Wydaje mi się że JG i wszystkie cymy 40-50 mają praktycznie takie same wnętrznośći.Różnice są praktycznie tylko w sprężynie.Czy więc lepiej kupić tańszą gietę czy Cyme np 048M?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca, bo 0.31 to starsza generacja z ABS'owym body i gorszymi bebechami. Moc też troszkę mniejsza bo około 370fps.

0.40 jest dużo lepiej spasowane (mniej się telepie, chwieje, mniej luzów) niż 0.48, ale to może być też różnie w innych egzemplarzach (w końcu to Chińczyk :)). Bebechy są podobno te same, więc i mocowo jest prawie tak samo.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam cm.040D, i nie moge narzekać oprócz tego niewielkiego luzu na kolbie(0,5mm) oraz tego z chwytu przedniego też koło pól milimetra oraz dekla ale to chyba dosyć powszechne zjawisko, jak na replikę za taką kasę nie jest nawet zła, wręcz znakomita, jedyna rzecz do wymiany to guma hu po tym zabiegu sieje ładnie nawet na 50-60m może trochę mniej, radzę zapytać krakmanów czy nie mają jeszcze cm.040 którą przysłali mi gdy zamawiałem 040D, którą odesłałem, możliwe że mają ich więcej na stanie a o nich nie piszą na stronie.

 

ps. ma ktoś jakiś patent na kolbę i łoże?

Link to post
Share on other sites

Bierz to co Ci się podoba. Ja na twoim miejscu wziąłbym gietkę, bo jest piękna (kwestia gustu ), a do tego ma 370fps, co jest zaletą, bo nic nikomu nie zrobisz ;)

 

Powiedz to tym co zęby na 300 fpsach stracili ;)

 

Bierz co się tobie bardziej podoba. Ale gieta, wg. mnie, ergonomię ma o niebo lepszą.

Link to post
Share on other sites

Powiedz to tym co zęby na 300 fpsach stracili(...)

Jeśli jakiś debil strzeli z 2 m to i przy 200 fps można stracić zęby, jedynym skutecznym zabezpieczeniem jest bokserski "gryzaczek".

 

(...)Bierz co się tobie bardziej podoba. Ale gieta, wg. mnie, ergonomię ma o niebo lepszą.

W pełni popieram. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A ja wybrałem CYMĘ. Rok temu zakupiłem CM.048M, zmieniłem gumę na sylikon guardera, springa na 110 też guardera i teflonik. Mam 415 +/- 10 fps, 55-60 m skutecznego (mierzone taśmą mierniczą 15 m), na lipolu 11.1v mam naprawdę dobry rof. Ale nówek już nie ma :icon_evil: Mój ma ze 25k przemiału na madbulach 0.25/0.28, żadnej zacinki czy problemu. Ani raz na serwisie.

Edited by PiVoSH
Link to post
Share on other sites

Miałem G36C i mam CM.036, CM.048M, i tutaj kwestia gdzie będziesz się strzelać, bo w budynkach G36 spisywało się świetnie w lesie brakowało jednak tej mocy, wytrzymałość taka sama raczej, jeśli mówimy o stalowym body, bo ZnAl lubi się łamać. Poza tym ciężko teraz dostać nowe G36 od JG, a nowe AK od Cymy są dobrze wykonane. Osobiście zostałem przy AK.

Link to post
Share on other sites

powiem ci że materiały użyte do produkcji są dobrej jakości, choć po jakimś czasie zacznie ruszać ci się kolba o jakieś 0,5mm, w mojej tak było ale jest nieźle katowana, rozbijane kolba szyby, szuranie po różnych ścianach przy okazji wchodzenia w różne miejsca a nieraz solidnie walnęła w różne przedmioty, jak na razie żadnych uszkodzeń mechanicznych, no może leciutko front jakieś 0,1mm chodzi w bok, front albo okładzina. Od razu ci powiem że midy PJ'ta dosyć się chwieją na boki, czego nie można powiedzieć o stockowym hi-capie

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Ja jakoś patrząc na wypowiedź kolegi na górze (dużo wyżej). Dziwię się tekstami "Wystrzelili już dużo ponad 10k kulek i nic się złego nie dzieje". 10k?? Tosz to jeszcze nowa replika!! 1k to na 1 strzelankę. Przy czym 4x w miesiącu. To wychodzi 2.5 miesiąca. o.O Trudno żeby się coś stało. :D(Chyba że to tylko ja tak strzelam)

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Z kupowaniem kulek nie ma problemu, co tydzień ktoś znajomy zamawia coś ze sklepu. Tylko przerażają mnie niektóre posty, gdzie użytkownicy piszą "Powinno bez problemu wystrzelać 50k kulek", urywek postu z tematu o ICS. Trochę mnie to załamuje :D. Nie twierdzę że to nie prawda. Ale z moim strzelaniem wychodzi to na max 1.5 roku. A tyle trzyma mój chinol :D. Dobra ale może koniec off topicu :D.

 

Topic: Moim zdaniem JG odpada, nie wiem dlaczego ale mam złe zdanie na temat tej repliki. Może po tuningu jakoś lepiej strzela, ale... Kiedyś kupiłem, po 3 strzelankach wystąpił jakiś dziwny problem. Dopiero zaczynałem zabawę w ASG, i nie znałem za bardzo ludzi którzy mogli by mi pomóc. Kupiłem silnik, jak polecał 1 z kolegów na strzelance, nic nie pomogło. Wymieniłem kable, nic nie pomogło, wymieniłem styki nic nie pomogło. Poleżała 2 tygodnie, aż kolega przyszedł i bawił się nią, (oczywiście nie wyjąłem bateri, nawet nie odczepiłem. Wtedy nie wiedziałem że to szkodzi :D) kolega nacisnął spust, a tutaj wystrzeliło... Cały uradowany... Sprzedałem ją (giete) i kupiłem cm 28, wymieniłem gumkę i służy mi do dzisiaj, jako broń "zapasowa".

Link to post
Share on other sites

Ja od razu zacząłem od cymy, bo mnie ojciec, który jako tako się zna, wciągnął. I jako że on w mojej grupie serwisuje wszystko, mam dostęp do dużej ilości replik. Po tuningu to ja je przestrzeliwuje, więc wiem, że JG jest po prostu minimalnie gorsze od cymy. Ale jeśli ktoś musi mieć gietkę, to tylko JG. Mimo wszystko najlepsza baza do tuningu. Ale w kałaszu 048 moim, po wzmocnieniu prowadnicy springa i dyszy, M150 ciągnie od 10k kulek.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelam nawet po 2k na strzelankę. (...) I tu jest kwestia, żeby kupując replikę nie zapomnieć o dużej ilości kulek.

Dziwne rzeczy piszesz, 2 kg kulek 0,23 (takich używam w moim G36K) to 8 695 kulek (co najmniej dwie paczki http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=27_45&products_id=1284), tyle zużywasz na jednoniowej strzelance??? Chyba, że chodzisz ze spustem przyciśniętym na stałe. Ja na strzelankę zabieram 4 low-capy (50), 1 hi-cap (470) i zapas 100 kulek w szybkoładowarce, razem 770 kulek, wracam przeważnie z pełnym hi-capem, bo zabieram go tylko na wszelki wypadek i wystarcza mi to na całodniową (kilkugodzinną) strzelankę. Replika szturmowa to nie maszyna do szycia, rozumiem dużo większe zużycie kulek w replice karabinu wsparcia np.: Minimi gdzie standardowy magazynek mieści od 2 do 3 tys. kulek, ale w replice karabinu szturmowego lub pistoletu maszynowego, to albo czysta przesada albo błąd matematyczny.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...