Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Tuning G36C UMAREX/DOUBLE EAGLE


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie: jezeli juz zupgraduje g36 to jakimi kulkami strzelac? 0,12g czy 0,2g?

 

Kwadratowymi :P

A tak na serio to takimi jakie okażą się najlepsze - wiele zależy od tego jaką moc uda Ci się z tego wyciągnać.

Przejżyj też asortyment sklepów internetowych, a znajdziesz gumki HU :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ja miałem zamontowaną lufę 42cm, natomiast bez martwienia się o maskowanie jej można użyć 24cm.

 

Ja zamontowałem lufę długości ok. 30 cm i wybrnąłem z jej maskowaniem tak, że wysuwanąłem z gripu końcówkę lufy z tłumikiem ognia tyle ile się tylko dało i przykleiłem ją poxipolem do wnętrza gripu żeby się nie ruszała. Lufa wewnętrza kończy się ok 1,5 cm przed zakończeniem tłumika ognia - widać ją przez szczeliny, ale okleiłem czarną taśmą izolacyjną i wygląda to znośnie:

 

g36c.jpg

 

Ogólnie "replika" nie nadawała się do użytku przed tuningiem. Zasięg, siła i celność fatalne. Po zmianach (lufa, hop-up CA, filcowe podkładki w tłoku) strzela bardzo celnie i dość mocno (jak przebija puszkę kulkami 0,12 to chyba dość mocno? pytam serio bo nie mogę sprawdzić na kulkach 0,20 bo takich akurat nie mam:)

 

Jeszcze tylko musze dobrze hop-siupa wyregulować i będzie całkiem dobrze.

 

Pozdrawiam,

Sheben

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja wsadzilem lufe 25 cm i karbin strzela oblednie:) xm177 z CG wysiada:) zasieg to spokojnie ponad 40 metrow....ogolnie pojecam kazdemu, za 50 zloty masz gana co przewyzsza wiekszosc sprezyn w stockowej wersji , test puszki, mimo ze mam krtotsza lufe od autora, wypada identycznie ..... :D

Link to post
Share on other sites

g36 po tuningu bez dorabiania hop-up'u,dolozenia dystansu w tloku o grubosci 6 mm ze spienionego pcv i zalozeniu baaaardzo ciasnej lufy z obi o dlugosci 22cm na kulkach cb 0,25g trafia w kartke a4 przy lekkiej poprawce na opad z 20m, a w czlowieka testowalem na 30m(wiecej narazie nie mialem mozliwosci) i stwierdzam,ze kazdy strzal jest powtarzalny(chyba,ze trafi sie na trefna kulke,ale to sie zdarza raz na 20-30 kulek ,moze nawet rzadziej) opad ok. 30cm na 30 metrach i odchyl w lewo-prawo max 5-8cm,trafienie w czlowieka niemal pewne(nawet mozna sie pokusic o pykanie head'ow) :D

Wszystkim polecam tuning g-36 Umarex'u(double eagla) poniewaz celnosc nawet bez hop-up jest przynajmniej zadowalajaca.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam takie pytanie. Jakie ta broń ma skupienie tak z odległości 20 m???

Chodzi mi o to czy da się trafić np. w puszkę po pepsi? Chcę to kupić raczej rekreacyjnie i ścianowo, ale interesuje mnie właśnie czy będę mógł z tego postrzelać do „ małych „ celów nie ludzi.

Link to post
Share on other sites

ja troszke zmienie temat moze juz bylo takie pytanie ale czy jest mozliwosc zastosowania lufy i hopupa do persji G36K(M41K1) ponieważ i tak chce wymienić gwint plastikowy (ktory laczy karabin z wydluzeniem lufy atrapa tlumika) na metalowy, ponieważ nei wygląda zbyd solidnie a mojemu kumplowi sie urwal bo ukrecil, a ja chce tego uniknać,

 

UPDATE:

Wlasnie wymienilem lufe(razem z gwintem) teraz jest jeszcze lepiej z celnościa, a zamierzam jeszcze zrobić tuning sprężyny(3x 1 gr ale nie wiem w ktore miejsce mam dac owe monety

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Panów :)

 

Ostatnio wziąłem się za tuning swojego G36C od Double Eagle oczywiście na podstawie tego poradnika.

 

Już po 2 dniach od kupna g36 zamontowałem aluminiową lufę o długości 35cm wyszlifowaną przy pomocy wiertarki i papieru ściernego owiniętego na pręcie z elektrody do spawarki.

 

Dodatkowo poprawiłem szczelność cylinderka przez lekkie podszlifowanie hmm... końcówki cylindra, dzięki czemu lepiej pasuje do gumki na początku lufy. Nie mogło się obyć też bez wzmocnienia spręzyny. Narazie posłużyło do tego 2x1gr.

 

Osiągi poprawiły się zdecydowanie. Z odległości 15m, strzelając kulkami 0,12g nie najwyższej jakości (bo narazie tylko takie mi zostały) można przy odrobinie szczęścia trafić w kółko o średnicy 10cm.

 

Co do zasięgu, oceniam go na 35-40m - nie miałem okazji sprawdzić dokładnie. Puszki nie da się przestrzelić, ale bardzo mocno się wgniata.

 

Na koniec dodam, że to moja pierwsza broń ASG :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do listy producentów "karabinów przeciwstodołowych" (nazwa od celności) można dopisać też VB Sport. Wersja VB ma prawdopodobnie nieco mocniejszą sprężynę - z 6 metrów udało się z tego (G36 - wersja "długa" z dwójnogiem) przestrzelić na wylot styropianową tackę (trafiając fuksem za pomocą szajskolimatora), więc wnioskuję, że mocą jest porównywalna ze stockowym P228 UHC/CyberGun (lepszy od wersji STTI).

 

Planujemy z kumplem podłożyć ze 4 jednogroszówki pod tłok i zamontować lufę z OBI.

 

Pytanie techniczne: czy można zamontować stały hop-up, taki jak jest pokazany przy tuningu P228 STTI? I jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...