Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning L86 LSW ICS


Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy post, witam wszystkich forumowiczów.

 

Tak jak w temacie, nosze się z zamiarem tuningowania mojego LSW. Jak na razie jest to stock na baterii GE Power RC PACK LiPol 11,1 2200 mAh 20 C. ROF na niej jest dla mnie bardziej niż zadowalający :]. Co do samego tuningu, to przyznam, że jestem bardzo zielony, więc wrzucę poniżej to co myślę wsadzić do środka i będę wdzięczny za komentarze na temat tego, czy ma to sens.

 

- wzmocniony tłok (przy ROFie z tej batki i sprężynie ściśniętej na high boję się, że w końcu coś się rozpieprzy) - prosiłbym o ew. podanie modelu jaki opłaca się tam wrzucić.

- sprężyna M120 (M130?) Guarder - tu nie jestem pewien, bo w różnych miejscach słyszę różne opinie - w środku chyba siedzi m100, która można ścisnąć by odpowiadała m120? Jeżeli się mylę, poprawcie mnie. Zależało by mi też, by ROF nie spadł znacząco, LSW używam zgodnie z nazwą :].

- lufa KM-Head 550mm - poprawić skupienie (choć i tak jest już całkiem niezłe, na moje chamskie oko).

- mosfet - podobno ciężko zamontować na tym "innowacyjnym układzie spustowym". Czy w ogóle ma to sens (tzn wiem, że w ogóle ma jak najbardziej, tylko czy w tym konkretnym modelu)?

 

Na wzroście fps do zabójczych wartości nie zależy mi jakoś specjalnie, nie jestem fanem Wielkoprędkościowych Karabinów Airsofotwych - maks do 450 fps, a to i tak dużo.

 

Będę wdzięczny za komentarze i pomysły. No i wypowiedzi innych właścicieli tej maszynki :]

Link to post
Share on other sites

A więc tak - tłok jakiś POM z kilkoma zębami metal, coś lekkiego, Big Dragon, Madbull, CA.

 

Precka - ok, ale popatrz na Promyki też.

 

Sprężynę M110 Guardera, do tego dobre uszczelnienie + uszczelniona dysza (musisz popatrzyć jaka bo nie wiem co tam siedzi dokładnie).

 

Prowadnicę, jeśli jest plastikowa.

 

Tak według mnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Dysza i prowadnica sprężyny są charakterystyczne do tego gearboxa, więc dopóki ICS nie wypuści jakichś części tuningowych specjalnie pod serię L8x, jestem skazany na stock :].

 

O tłoku myślałem tym - http://www.madonion.eu/Wzmocniony_tlok_POM_p1129.html , serwis MadOnion też go polecił.

 

Jeszcze odnośnie sprężyny i lufy:

Czy nie będzie mniej niszczące dla sprężyny, jeżeli włożę mocniejszą, ale nie ścisnę jej na high (zostawię na medium)?

Słyszałem, że promyki słabiej nadają się do replik o dużym ROFie, kulki mogą się w niej przycinać.

 

EDIT: pomyłka zamiast prowadnica sprężyny napisałem tłok :]

Edited by SabreUr
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odebrałem wczoraj LSW z tuningu w MO

 

koniec końców w środku wylądowało

 

- Guarder M140 ściśnięty do medium

- Tłok ICS wzmocniony

- Lufa prometheus 550mm (KM Headów nie ma - w żadnym sklepie, czy polskim czy zagranicznym nie znalazłem, przynajmniej 550, bo czasem można trafić na jakieś "niedobitki" innych długości)

- Gumka Hop-Up - Systema czarna

 

Daje to 470 FPS (trochę więcej, niż zakładałem, muszę zmierzyć jak się sprawuje na ustawieniu "low")

RoF jeżeli się zmienił, to "na ucho" tego nie wyczułem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...