Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GF47 od JG - prośba o opinię


Recommended Posts

  • 2 months later...

Odswieżając temat, mam gf47 tactical kupionego w gun fire, jest dość mocny w porównaniu z innymi replikami z deklarowanymi przez nich mocami ok.400fps, ale sama raplika jest nędznie wykonana i wiele elementów się rozpada. Chyba faktycznie lepiej kupić cymę i ewentualnie do kupić sobie łoże z szynami itp. moja ocena 4+ zasięg i 3 wykonanie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę, że mało opinii jest o tym karabinie, więc napisze co nieco o nim, może się to komuś przyda. Kupiłem go we wrześniu zeszłego roku 650zł, jego przebieg to obecnie 10k kulek i większych problemów z nim nie miałem. Na początek może wykonanie i tutaj do kilku rzeczy muszę się przyczepić.Po pierwsze to, że nie mogłem wcisnąć przycisku, który otwierał kolbę i się trochę z tym namęczyłem, a rozwiązanie było banalne. Wystarczyło chwycić za osłonę wylotu łusek, która jest nałożona na prowadnice i podczas naciskania naprowadzić ją na otwór, w który wchodzi prowadnica gdy wciskamy przycisk zwalniający pokrywę. Niby banał, ale się nastresowałem przy tym. Druga i zarazem najgorsza rzecz to łączenie korpusu z całym przodem. Jest on łączony na jedną mikroskopijną śrubkę M3 która w otwór wchodziła max na 3 mm i gdy nawet dokręciło się ją bardzo mocno to przód minimalnie się ruszał. W rezultacie mocnego dokręcania zerwał mi się gwint w tym otworze, więc rozwierciłem ten otwór do śrubki M4 przez całą wypustkę, która służy do mocowania przodu i teraz nic mi nawet nie drgnie, ale i tak mocowanie jest trochę skopane. Może jestem trochę wybredny, ale wolałbym mieć wszystko idealnie. Tak ogólnie to wykonanie nie jest złe jedynie mocowania elementów są troche kiepskie. Cały karabin wykonany jest z metalu i jest bardzo ciężki, więc radzę się zastanowić czy chce się go kupić. Jedynymi rzeczami które są plastikowe to komora hopup i kolba, która na najmocniejszą nie wygląda. Co do osiągów są bardzo dobre, karabin najlepiej strzelał mi na kulkach GFC precyzyjnych 0,3 leciały bardzo długo i prosto, zasięgu nie podam, bo nigdy nie mierzyłem, ale jest dobrze. Ostatnio na kulkach o wadze 0,26 mierzyłem szybkość wylotową i pokazało mi 380fps więc te deklarowane 430fps'ow ma na pewno. Jeszcze dodam, że gearbox jest jakiś czarny.

 

 

Cena:650zł z wysyłką

 

Plusy:

- moc

- pełne oszynowanie

- wszystko metalowe (bez kolby i hopup)

- dobra bateria JG (jeszcze mnie nie zawiodła)

- celność na precyzyjnych kulkach

 

minusy:

- plastikowa komora op-up

- kolba mogłaby upadku nie wytrzymać

- beznadziejne połączenie korpusu z przodem

- zarąbiście ciężki

 

 

Jak ktoś potrzebuje broń z pełnym oszynowaniem to taniej nie kupi. Gdybym miał jednak drugi raz wybierać to bym go nie kupił, bo jest za ciężki, a z szyn ris i tak nie korzystam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...