Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wytrzymały pistolet do max 100PLN


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gdy jakiś czas temu wysłałem zapytanie szanowni panowie znanego sklepu z miasta Kraków jako jedyną różnicę wskazali, jak powiedział LogaN szynę montażową oraz inaczej wyglądający chwyt :)

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

gdy jakiś czas temu wysłałem zapytanie szanowni panowie znanego sklepu z miasta Kraków jako jedyną różnicę wskazali, jak powiedział LogaN szynę montażową oraz inaczej wyglądający chwyt :)

Ten bez szyny ma również dłuższą lufę o 5mm (wg. danych sklepu)

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś Waltera P99 od HFC i bardzo dobrze sie sprawował, fajny, w miarę mały, do każdej kabury ci wejdzie, wytrzymały wytrzymał u mnie rok, potem go sprzedałem, i podobno do dzisiaj ciągnie, na boczniaka bardzo dobry, nie na żaden gaz ani baterie, nie przestanie ci strzelać o ile masz jeszcze kulki, ogólnie polecam:)

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś Waltera P99 od HFC i bardzo dobrze sie sprawował, fajny, w miarę mały, do każdej kabury ci wejdzie, wytrzymały wytrzymał u mnie rok, potem go sprzedałem, i podobno do dzisiaj ciągnie, na boczniaka bardzo dobry, nie na żaden gaz ani baterie, nie przestanie ci strzelać o ile masz jeszcze kulki, ogólnie polecam:)

 

IMO co jak co, ale sprężynowy pistolet na broń boczną to mocno chybiony pomysł. Co z tego, że nie przestanie działać, skoro:

a) masz nijaką szybkostrzelność w porównaniu z gaziakami/elektrykami

b) nie możesz obsłużyć go jedną ręką

c) każde przeładowanie powoduje potrzebę ponownego zgrania muszki i szczerbinki itp

d) prawdopodobnie ma niższą niż gaziaki/aep żywotność

e) co tu dużo mówić, nie daje takiej frajdy ze strzelania jak gaziaki/aep

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Być może nie daje takiej frajdy, ale broń boczna to broń zapasowa, ma działac gdy nie działa główna, no chyba że macie ograniczenie fps w budynkach, to wtedy inna gadka, co do żywotności to się nie zgodzę, sprężyniaki są zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż aep czy gaziaki, szczególnie jeżeli chodzi o replikę do 100 zł, w dodatku gaziki mają taki problem że w zimę to raczej nie postrzelasz, tak samo w aep, bateria raczej szybko ci padnie.

Link to post
Share on other sites

Co prawda autor pisał, że w grę wchodzi tylko strzelanie tarczowe więc sprężyniak mógłby się prześlizgnąć, ale i tak się z Tobą nie zgodzę.

- "ale broń boczna to broń zapasowa, ma działac gdy nie działa główna" - nie tylko, również gdy zabraknie Ci amunicji, a co za tym idzie - nie będziesz miał czasu na odłożenie głównej repliki, a będziesz musiał oddać szybko kilka kulek do celu. Czy choćby wycofywanie się podczas trzymania przeciwnika pod ogniem. Sprężyniak daje Twojemu przeciwnikowi olbrzymią pewność siebie. Jest multum sytuacji, które można by wymieniać. Dobry boczniak, to boczniak, który można używać jedną ręką.

 

- "co do żywotności to się nie zgodzę, sprężyniaki są zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż aep czy gaziaki" - już o tym pisałem. Są bardzo nikłe szanse, żeby sprężyniak wytrzymał Ci dłużej niż dobrze używany gaziak, zwłaszcza bez blowbacku.

 

- "szczególnie jeżeli chodzi o replikę do 100 zł" - no właśnie wcale nie szczególnie, dlatego sądzę, że tej Beretty nie miałeś nawet w rękach.

 

- "w dodatku gaziki mają taki problem że w zimę to raczej nie postrzelasz" - te z blowbackiem - w większości owszem. Większość bez blowbacku działa w porządku w lekko minusowych temperaturach wykazując jedynie pewien spadek zasięgu.

 

- "tak samo w aep, bateria raczej szybko ci padnie. " - nieprawda, byle Glock z Cymy, jeśli jego akumulator jest w dobrym stanie to bez problemu da radę strzelać zimą. Oczywiście, jeśli w grę wchodzą jakieś przyzwoite temperatury, a nie tak jak pewnego razu ubiegłej zimy - -19 stopni C. W dodatku stosunkowo łatwo można przystosować taką klamkę do pracy ze standardowym akumulatorem 8,4V od AEGów.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, trochę pojechałem z tym glockiem, ale co do berety to mam ją w domu, po 2 miesiącach rozwalił się zawór, nie przeczę jednak że ma bardzo dobry zasięg i skupienie, co do zimy to, jakoś kolega mając także ta berettę przy 0 C kulki po 5 strzale wytaczały się łagodnie z lufy. Co do wytrzymałości P99 hfc wytrzymał 2 lata bez większej usterki, pozostanę przy swoim bo po prostu wolę być pewny że w kryzysowej sytuacji nie będę siedział z niestrzelającą berettą tylko z wolno strzelającym, nie nadającym się do trzymania jedna ręka walterem, taki jest mój punkt widzenia i go nie zmienię niestety:)

Link to post
Share on other sites

Wracając do sedna tematu, Co do sprężynówek, miałem P99 HFC zadowolony byłem tylko miesiąc potem jedna z blokad pozwalających na przeładowanie poszła.

Miałem już dużo sprężynówek, żadna u mnie nie wytrzymała 1000 strzałów (HFC około 300). Dlatego również radzę kupić gaziaka, albo wydać jeszcze stówke i mieć USP Umarexa (bron.pl)

Link to post
Share on other sites

Ten bez szyny ma również dłuższą lufę o 5mm (wg. danych sklepu)

Nie lufę, tylko cały pistolet. Czytanie ze zrozumieniem. A nawet jeśli lufę to pewnie tylko zewnętrzną ;)

 

Swoją drogą, czy ten gaziak od STTI nie był sprzedawany pod marką Y&P? (czy jakoś tak)

Link to post
Share on other sites

Nie lufę, tylko cały pistolet. Czytanie ze zrozumieniem. A nawet jeśli lufę to pewnie tylko zewnętrzną ;)

 

Swoją drogą, czy ten gaziak od STTI nie był sprzedawany pod marką Y&P? (czy jakoś tak)

Tutaj nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, bo z tym u mnie jest w porządku, tylko o umiejętność nazywania części broni (dla mnie to jest po prostu lufa).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz co do wydajności. Jak z nią jest?

Licząc tak jak kolega ~LogaN napisał butla GG 1L za 29zł wystarczy w przybliżeniu na 800- 1600 kulek (czyli ok. 9-17 strzelanek licząc, że przy jednym strzelaniu wywalę 4 magazynki)- wg. mnie to troszeczkę za mało.

Tym bardziej, że w Rzeszowie chyba nie ma sklepu z GreenGazem- czyli musiałbym zamawiać i co się z tym wiąże płacić za przesyłkę.

 

BTW. Dyskusje nic nie wnoszą do tematu.

Link to post
Share on other sites

Zacytuje sam siebie ( a co sie będe? :icon_biggrin: )

 

Pierwszy post tego tematu rzecze tak:

... szczególnie zależy mi na wytrzymałości. Dodam jeszcze, że broń będzie używana tylko do strzelania do tarczy...

Edited by f1lol
Link to post
Share on other sites

To nie wyklucza ,aby kulka nieszczęśliwym losem zmieniła trajektorie lotu przez rykoszet :)

Nie no kup ta ochronę bo zawsze nic nie wiadomo... chyba nie chcesz sprzedać oka za 50 zł co? :maniak_OK:

 

Jeszcze zobacze jak kulki będą się zachowywać. Mam kilka tarcz P9–„francuz”, które przymocuje na styropianie, więc wątpie żeby kulki się tak niefortunnie odbijały.

Ale jak ktoś ma pecha to w drewnianym kościele cegła mu na łeb jeb%*& :icon_biggrin:

Edited by f1lol
Link to post
Share on other sites

Do strzelania tarczowego nadadzą się choćby najprostsze kwadratowe okulary STTI za 15 złotych, a bezpieczeństwo znacznie skoczy do góry. Nadają się teżtypowe okulary BHP za 8 złotych, ale one mają tendencję do lekkiego zniekształcania obrazu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...