Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K MC51 (Tokyo Marui)


Recommended Posts

Witam Serdecznie.

 

Chciałbym prośić maniaków którzy są w posiadaniu tego karabinka lub mieli z nim bliżej do czynienia o opinię. Na całym forum znalazłem jedynie jedną wypowiedź całkowicie poświęconą H&K MC51.

Zapewne jego zasięg i celność nie odbiega niczym od reszty wyrobów z Tokyo Marui. Jesli jednak ktoś zauważyłby jakieś różnice prosiłbym o przekazanie mi tej informacji.

Czy broń nie jest troszke za długa do walki w budynkach?

Czy stwierdzono jakieś wady/zalety tego modelu?

WSZELAKIE opinie i informacje na temat H&K MC51 będą bardzo pomocne.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jestem posiadaczem MC-51, więc wypowiem się :D

Jak napisałeś powyżej, celność i zasięg nie odbiega zbytnio od pozostałych produktów Marui, choć IMHO MC jest dość dużo celniejsze od maruiowskich empepiątek (pomimo niedużej różnicy w długości luf wewn.). Jednak generalnie jest to zwykły maruiowski standard 8)

 

Co do jego długości, to w budynkach operuje mi się nim bardzo dobrze - z kolbą rozłożoną jest tylko dwa czy trzy centymetry dłuższy od najzwyklejszej M4 i jest to wielkość, IMHO, w sam raz 8) Oczywiście, przy złożonej kolbie manewrowanie bronią staje się jeszcze łatwiejsze.

 

Wad nie stwierdziłem na razie żadnych - mimo, że ja swój egzemplarz posiadam dopiero od trzech miesięcy, to w mojej drużynie inne MC-51 jest używane dużo i nieprzerwanie od ponad roku - nigdy nie miało żadnej awarii ani nawet (jeśli dobrze pamiętam) problemu w stylu zablokowanych kulek w lufie.

 

Tyle na razie nasunęło mi się na myśl :wink:

Przy okazji poproszę drugiego w FST właściciela MC-51, żeby także napisał od siebie dwa słowa 8)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

też chciałem założyć ten topic ale chyba mało kto ma mc.

ja troche od siebie napisze jako że jestem posiadaczem.

 

gun NIE jest za długi, jest akurat do budynków jak i do lasu.

zasięg porównywalny z mp5ca. body nie skrzypi i dobrze imituje metal (na początku ciężko odróżnić), ma dużo metalowych części i jest przyjemnie ciężki. mankamentem jest to ze tłumik płomienia się luzuje i trzeba go dokręcać (to nie tylko w mc), oraz HU - nie wiem czy tylko u mnie tak jest ale mam taki problem ze jak ustawie idealnie i postrzelam, potem odłoże karabin/przerwa w strzelance na jakieś 20-30min to HU sie strasznie rozregulowuje i dużo kulek idzie na jego wyregulowanie. możliwe ze to wina luźnych śrubek przy HU, ale za cholere nie moge rozłożyć body więc nie wiem.

 

tyle ode mnie. coś jeszcze to służę pomocą :wink:

Link to post
Share on other sites
oraz HU - nie wiem czy tylko u mnie tak jest ale mam taki problem ze jak ustawie idealnie i postrzelam, potem odłoże karabin/przerwa w strzelance na jakieś 20-30min to HU sie strasznie rozregulowuje i dużo kulek idzie na jego wyregulowanie. możliwe ze to wina luźnych śrubek przy HU, ale za cholere nie moge rozłożyć body więc nie wiem.

Ja nie mam tego problemu.

Może to jednak wina tych śrubek :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam ja miałem MC51 przez ok pół roku broń jest całkiem przyjemna leprza od mp5 przedewszystkim funkcjonalniejszym magazynkiem . W terenie leśnym ,magazynek od g3 jest pojemniejszy oraz krutszy co nie przeszkadza w strzelaniu z pozycji leżącej . Mi broń ta nie podoba sie zbytnio w stockowej formie więc ja osobiście bardziej preferuje HK51

 

PS . mam do sprzedania przejściówke na tłumik od mc51

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Jestem pocieszony iż ktoś zainteresował się tematem - dziękuję za opinie.

Davidoff, byłbym wdzięczny gdyby drugi właściciel MC51 o którym wspomniałeś również się wypowiedział:)

Wstępnie przymieżam sie do kupna tego karabinka dlatego prosiłbym o jak najwięcej opini:)

Czym różni się MC51 od HK51?

 

Pozdrawiam

 

Sielny

Link to post
Share on other sites

ja bym w sumie kupił lufe zewn. z przejściówką, ale mi sie głupio zrobiło jak pare tygodni po zakupie MC Davidoff wystawił w komisie swojego customa za cenę stocka :lol: :cry: wtedy zostaje do kupienia stała kolba , luneta i magazynek od PSG1. btw - wie ktoś gdzie można takowy dostać? oraz czy może ktoś przerabiał MC na HK51bc w którym jest 6 dziur w foregripie.

a magazynek fucktycznie bardzo wygodny jeżeli chodzi o pozycję leżącą.

Link to post
Share on other sites
Czym różni się MC51 od HK51?

H&K MC-51 od H&K51 różni się tym:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=331

a także może różnić się tym:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=593

 

Miałem przez pewien czas zamontowaną tą konwersję, jednak aktualnie znowu używam "czystego" MC.

 

czy może ktoś przerabiał MC na HK51bc w którym jest 6 dziur w foregripie.

Jak to to wygląda?

Mógłbyś zarzucić jakimś linkiem?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie baterii. Z tego co się orientuję do zwykłego MC51 z wysówaną kolbą wchodzi tylko Mini 600mAh.

Czy akumulator NiMH 8.4V 1050mAh typ Mini ( http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=581 ) będzie również pasować do tego karabinka?

Apropo konwersji HK51-domyślam się iż polega ona na zamontowaniu dłuższej lufy wewnętrznej a co za tym idzie również zewnętrznej dla osłony tej pierwszej. Z tego co wiem konwersja ta powinna polepszać celność oddawanych strzałów i pewnie też zasięg się trochę zwiększa ze względu na dłóższą o 110mm lufę. Czy są to znaczne różnice?

 

W razie konieczności(jesli coś poknociłem) proszę mnie poprawić:)

 

Sielny

Link to post
Share on other sites

1050mah jest dłuższy od 600mah o 7mm więc bedzie pasował na luzaku. w chwycie jest wuchta miejsca tak że nawet jakby aku był dłuższy i grubszy to by sie zmieścił.

 

EDIT: poszukałem troche po necie o HK51 i pełna konwersja to jest właśnie lufa zewnętrzna, stała kolba i "dziurawy" foregrip:

hk51.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że była różnica przy cięższych kulkach (Sharky, nie widziałeś tego, bo strzelałem między świętami na IX - normalnie używam 0,20, a mówię tutaj o 0,25 lub nawet 0,28, ale ich jeszcze nie testowałem) - są bardziej celne (dużo bardziej, IMHO). Zasięg całkowity zwiększa się może o te 2-3 metry, nie więcej.

Link to post
Share on other sites

Co do Konwersji HK51 to wiadomo, żeby dostać replike oryginalnego hk51 należy oprócz lufy (wcześniej wspomnianej) zmienić również kolbe co pozwala na zamontowanie znacznie większej baterii . co do innych części to do mc51 mozna bezproblemowo przymocować system RISod mp5 (sam takowy miałem :D )

A co do montażu przez Davidoffa konwersji to skuteczność powina znacznie bardziej wzrosnac po zamontowani cylindra 1 ponieważ lufa hk51 jest dłuższa od stockowej .. cylinder typ 1 będzie dostarczał większej ilości powietrza co w połączeniu z dłuzszą lufą precyzyjna powinno dac minimalnie leprzy zasięg i zauważalne poleprzenie skupienia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam kolejne pytanie.

Jakie baterie oprócz mini NiCd(600mah)i wspomnianego NiMH(1050mah)pasują do zwykłego stockowego MC 51 ze składaną kolbą?

Prosiłbym również jeśli można o podanie linków do tych bateri ze strony Machinegun.pl .

 

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Dziekuję serdecznie za odpowiedź w kwesti baterii.

Mam jednak kolejne pytanie:)

 

Jeśli kupowałbym MC51 to razem z lufą precyzyjną systemy oraz uszczelnioną/wzmocnioną dyszą systemy. Poprosiłbym w Machinegun.pl aby wymienili mi stockową lufę i dyszę na te dwa elementy(uszczelnioną/wzmocnioną dyszę i lufę prec.) przed wysyłką.

Sam się za wymianę częsci nie zabiorę gdyż jestem laikiem i nie chcialbym popsuć.

 

Czytając jednak forum napatrzyłem się opini o tym ze jak coś się w stokowych TM'ach ruszy to już to nie będą te same TM'my (chyba w sensie przerwania wewnętrznej harmoni mechanizmów-staną się bardziej podatne na awarie).

Wiadomo ze nie chodzi tu o jakieś straszne ingerowanie lub wymiany zębatek, łożysk, głowic, tłoków itp. ale i tak pojawia się z mej strony pytanie:

Jeśli poproszę w MG o zainstalowanie tych dwuch elementów do repliki czy wpłynie to jakoś na jej żywotność? Aby tego dokonać będą przecież musieli ją "ruszyć".

 

Pozdrawiam.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Sam montaż precyzyjnej lufy nie powinien mieć żadnego wpływu na poprawne (lub nie :wink: ) działanie guna.

W moim MC, zanim je sprzedałem, lufa wewn. bywała wyjmowana i przekładana po dwa razy w tygodniu i gun działał jak należy 8)

Co do dyszy - ja osobiście jakoś nie wierzę w teorię zakłócania wewnętrznej harmonii guna :wink: , chyba, że naprawdę w przypadku wymiany połowy bebechów.

 

Osobiście, na Twoim miejscu, nie obawiałbym się o guna.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli będę kupował zdecyduje się zatem na wymianę tych elementów.

Nasunęło mi sie kolejne pytanie znów odnośnie bateri..

Ile kulek(mniej więcej) można wystrzelić z MC jeśli posiada się jedną w pełni naładowaną baterią Mini NiCd 600mah?? Po ilu kulkach bateria padnie?

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...