Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K MC51 (Tokyo Marui)


Recommended Posts

W moim odczuciu, MC nie zużywał baterii tak szybko jak inne elektryki, których posiadaczem byłem (np. maruiowska MP5SD6) i na dobrze sformatowanej i naładowanej (wolnoładowarką oczywiście) baterii 600mAh wystrzeliwałem ok.600-800 kulek, używając nie tylko pojedynczego, ale też serii.

Jednak zaznaczam, że moja styczność z MC przypadła na okres jesienno-zimowy, więc na wiosnę i w lecie, w wyższych temperaturach, liczba ta może być większa (np. w lutym/marcu zeszłego roku na stick'u 600mAh w MP5K PDW wystrzeliłem jednego razu ponad 1000 (chyba około 1100) kulek...).

Link to post
Share on other sites

Luźno to związane z tematem, ale w moim AUGu (jak jeszcze go miałem :)) naładowana do pełna bateria Mini 600 mAh starczała mi na ok. 900 - 1000 kulek. AUG był firmy TM (a czy jakaś inna firma produkuje AUGi? :roll:), więc w MC51 powinno być podobnie.

 

 

EDIT: O szmit, Davidoff mnie ubiegł. :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę nie jest tak źle:)

Spodziewałem się mniejszej ilości kulek. Jeśli nie pasowała by bateria typu V którą proponował DrDestruktor, zawsze jakby co to można mieć druga mini na wszelaki wypadek. Wiadomo że stała, pojemna kolba by załatwiła sprawę ale prawdopodobnie pozostałbym przy składanej-bardziej mnie się podoba.

Zresztą obaczę wszystko i wypowiem się więcej jeśli nabędę MC:)

Dziekuję za odpowiedzi.

 

Jeśli będę miał kolejne pytania-napisze.

Pozdrawiam.

Sielny.

Link to post
Share on other sites

mnie bateria w warunkach jesiennych :wink: starczała na max 600 kulek, ale to juz gun stękał.

 

Ja mam pytanie do Davidoffa:

JAk dostać się do lufy i komory HU?

wykrecilem wszystkie srubki, wyjałem przednią część body razem z cocking handle, gearbox, wszystko , zostala mi tylko główna-plastikowa część body, wykręciłem wszystkie śróbki , moge rozpołowić body w miejscu szczerbinki, ale na wysokosci gniazda maga nie moge :| w gniezdzie pod zaczepem na magazynek jest mała śrubka - wykręciłem ją, chociaż boje sie ze coś tam poluzuje HU - od czego ona jest?

aha i jeszcze pytam czy mam sie bac ze nie wloze spowrotem mechanizmu odsuwającego okno wylotu łusek (tu-dostęp do HU) ?

bo jak zajrzałem to obawiam sie ze moze byc ciężko to złożyć spowrotem...

 

z góry wielkie dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
EDIT: O szmit, Davidoff mnie ubiegł.  :)

Hehe 8)

zawsze jakby co to można mieć druga mini na wszelaki wypadek

Przez pewien czas miałem dwie baterie Mini (a może to było przy okazji AUGa... mniejsza o to 8) ) i była to ilość dla mnie zupełnie wystarczająca.

JAk dostać się do lufy i komory HU?

Opis jest bardzo rzetelny, ale, eee, jakby to powiedzieć...

Ja nigdy sam tego guna nie rozkładałem 8)

Zawsze zlecałem to znajomemu z sklepu airsoftowego.

Jak chcesz, napisz mu PW - nazywa się: VIPER TB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakie kulki najlepiej współdziałają z MC? Nie chodzi mi o producenta(prawdopodobnie będzie to TM lub Excel) lecz o wagę. Nie strzelałem nigdy z elektryka i nie wiem do końca jaka waga kulek będzie optymalna dla stockowego MC51 TM.

Prosze o odpowiedź.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem wiele opini o większej celności kulek ciężych oraz o tym że jeśli kulki są zbyt lekkie lecą gdzie im sie podoba. Waga kulki ma też wpływ na prędkość wylotową. Czy np: kulki 0.2g nie będą zbyt lekkie? Zakładam porządne ustawienie hop-upa.

Link to post
Share on other sites

No, tak na szybko, bo sie troche śpieszę ;]

 

Do aegów ludzie używają kulek w przedziale wagowym od 0.2 do 0.28 (ale oczywiście jeśli ktos potrzebuhe, np. do tuningowanego aega to bierze cięższe)

I dobrze słyszałeś, kulki cięższe są mniej podatne na czynniki atmosferyczne i przez to celniejsze, ale automatycznie przez swą wagę lecą bliżej.

 

Ja polecam kulki 0.25. Wg mnie dzielnie radzą sobie z naturą, lecą na tyle ile trzeba... :wink:

 

A już najlepiej będzie jak potestujesz aega na różnych kulkach. Postrzelaj, zobacz które Ci najbardziej pasują :wink:

 

Jakby ktoś miał zastrzeżenia, to piszcie, ja sie za specjaliste nie uważam, ale na chłopski rozum chyba napisałem nienajgorzej :wink:

 

pozdrawiam, PieTrzaK

Link to post
Share on other sites

Hehe 8)

Co do kulek, to w czasie użytkowania przeze mnie MC strzelałem nim z kulek 0,2g, 0,23g i 0,25g.

Kolega z drużyny, również posiadający MC, najbardziej chwali sobie 0,23g - jakby stworzone dla tego karabinka :wink: (duży zasięg, niewiele krótszy od 0,2g, a także lepsza celność).

Ja jednak przez dłuższy czas używałem 0,2g, właśnie po to, żeby osiągnąć jak największą prędkość wylotową.

Jednak pozostawiam wybór Twojemu uznaniu - generalnie dostosowywałem kulki do aury pogodowej (cięższe przy wietrze, etc.), a także do rodzaju scenariusza (jeśli miałem dawać ogień osłonowy - po co było przepłacać :wink: - strzelałem z 0,2g).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...