Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak wyregulować nieregulowany Hop-Up?


Recommended Posts

Witam,

kumpel ostatnio kupił beretke z marui... Problem w tym że ona ma hop-up do kulek 0.25g... a na takie go nie stać. Używa w tej chwili 0.2g jak wszyscy... Pytanie brzmi:

Jak zmniejszyć siłę podkręcania kulki przez Hop Up?

Czy nie zniszczy to żaden sposób Hop Up'u?

 

Pozdrawiam

 

PS: Jeżeli temat sie powtarza lub jest banalny to moderator może wyrzucić... ale ja chce to wiedzieć ze względu na chęć zakupu SOCOMa z Marui

Link to post
Share on other sites

Hargin, PieTrzaK nie przesadzajcie. Pytanie wcale nie jest takie głupie. ASG to nie tanie hobby – fakt. Ale odrobina wyrozumiałości naprawdę nie zaszkodzi. Nie rozmawiamy tu o kulkach do np. elektryka tylko do sprężynki za 150 zł.

 

Poza tym uważam że osłabienie hop-upa ma jedna ważną zaletę. Zasięg specjalnie się nie zmieni(wydłuży się maksymalny kosztem skrócenia skutecznego bądź pozostanie prawie bez zmian). Zmieni się za to prędkość kulki. 0,05 g różnicy masy to niewiele jednak da się zauważyć zwłaszcza na końcowych metrach a widok kolegów robiących matrixa przed naszymi kulkami wcale nie cieszy(a lżejsze kulki + słabiej podkręcane a tym samym słabiej spowalniane kulki na hop-upie = szybsze kulki :twisted: ).

 

Ostatecznie możesz faktycznie zacząć kupować kulki 0,25 g – przy aktualnych cenach np. w camo nie jest to wcale taki duży wydatek(choć i tak wyższy od 0,2g).

 

I rozwiązanie problemu:

 

1 Sposób(niestety wiąże się z utratą gwarancji – min. dlatego mój kolega przynajmniej na razie zrezygnował z przeróbki):

 

Należy rozebrać pistolet i wyciągać lufę wewnętrzną. Zaglądając w głąb lufy zewnętrznej od strony wyrzutnika łusek powinniśmy dostrzec miejsce w którym zaczyna się „komora hop-up”. Należy ten element delikatnie spiłować w miejscu gdzie styka się on z gumka hop-up(od góry). Dzięki temu gumka hop-up będzie mniej ściśnięta – osłabi się jej działanie gdyż nacisk na nią będzie mniejszy. W razie gdybyś spiłował zbyt dużo możesz ten błąd naprawić podkładając pod hop-up jakąś karteczkę lub „odbudowując” spiłowaną warstwę komory jakimś klejem lub nawet kilkoma warstwami farby.

Niestety nie mogę ręczyć za ten sposób w 100%. Z moich obserwacji wynika ze hop-up w springach marui i UHC działa głównie dzięki specjalnej nadlewce/uformowaniu wewnątrz gumki a nie na zasadzie nacisku na okrągłą uszczelkę jak to ma miejsce w AEG. Niemniej jednak zmniejszenie nacisku na tą wypustkę powinno pomóc – chodzi nam przecież o tylko delikatne osłabienie hop-upa.

 

2 Sposób:

Myślałem też o wstawieniu hop-upa od guna UHC. Do socoma powinień pasować ten od USP lub od dowolnego innego modelu UHC przy założeniu że wszystkie są takie same. Wniosek ten wyciągam na następującej podstawie:

- USP UHC oraz SIG SAUER UHC mają identyczne wyięcia na lufie oraz identyczne gumki hop-up

- USP TM i socom TM jeśli chodzi o konstrukcję „komory hop-up” praktycznie się nie różnią(w przypadku berety kolegi jest analogiczny model z UHC więc problemu z dopasowaniem nie powinno być)

- gumka UHC powinna pasować do TM ponieważ UHC są kopiami TM(np. USP obu firm są identyczne jeśli chodzi o części i mechanizmy – wykonanie i materiały oczywiście leprze u TM a różnica w działaniu hop-up wynika zapewne tylko z różnej twardości gumy użytej do jego produkcji lub właśnie minimalnych nie widocznych gołym okiem róznic w wymiarach komów hop-up)

 

Podsumowując: powinny pasować ale nie sprawdzałem ponieważ socom nie jest mój.

 

O samą gumkę od UHC popytaj na tajgunie.

 

 

Wszystko robisz na własne ryzyko. Jeśli wprowadziłem Cię gdzieś w błąd to przepraszam.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie czytałem całości tego tematu ale mam ta berette i wale kulkami goldfire 0.2g za 80zł..i i lekko podkręcaja a tak pozatym to co to za kolega ze mu 9 zł szkoda

 

6000szt 0.2g 80zł

 

6000szt 0.25g 89zł

 

nie wiem w czym problem

 

ja wole te 0.2 bo na 0.25 slabiej leca a mi zasieg potrzebny w naszej lokacji.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...