Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brak trybu semi w AK74 Boiy


Recommended Posts

Problem dotyczy braku ognia ciągłego w replice AK47 (RK-03). Początkowo na ustawieniu single replika oddawała 2, 3 strzały, czasem zdarzało się, że poprawnie jeden. Teraz w zasadzie ciągle strzela na singlu ogniem ciągłym. Zastanawiało mnie dlaczego tak się dzieje. Przyczyną wydaje się być fakt, że dźwignia przerywacza (numer 2) nie jest w stanie wybić klocka z zespołu stykowego (numer 3). Nie może wybić dlatego, że zębatka wykonując obrót nie naciska na dźwignię dość mocno, aby ta zadziałała prawidłowo. Manualne popchnięcie dźwigni daje pozytywny skutek (klocek zostaje wybity i rozwiera obwód).

 

Czy jest jakiś sposób na naprawienie tej usterki? Żadna z części nie wydaje się być (na pierwszy rzut oka) uszkodzona ani wyrobiona. W replice CM.048 tryby ognia działają poprawnie, jednak jak widziałem zębatka tłokowa posiada znacznie większy ten trójkącik (numer 1), który popycha dźwignię przerywacza więc wszystko działa. Nie mam zbytnio doświadczenia w temacie gearboxa w wersji 3 więc, każda rada będzie pomocna.

 

Jak stosunkowo niskim nakładem można rozwiązać ten problem (niskim znaczy nie wymieniając połowy części)?

 

 

selektor.jpg

Link to post
Share on other sites

Działają takie siły, że żadne podklejanie nie ma sensu. Już lepiej podkleić miejsce w którym styka się dźwignia z klockiem stykowym. Nie wiem czy to da jakikolwiek efekt ale spróbować można. Tak czy siak to kombinowanie jest :icon_razz2:

Nie żebym nie lubił kombinować ale lepiej by było jeśli wymieniłbyś uszkodzone części.

Link to post
Share on other sites

Tylko, które z nich są uszkodzone? Jak porównywałem ze zdjęciami ze sklepów internetowych (na razie tylko to mogę zrobić) żadna z nich nie wyglądała na uszkodzoną. Były trochę powycierane, ale bez przesady.

 

Być może coś się wyrobiło w zespole kostka + zespół stykowy. Można w ogóle źle złożyć zespół stykowy?

Link to post
Share on other sites

Napisz mi jaki przebieg ma replika i co ostatnio wymieniałeś naprawiałeś?

I zastanów się co Ty chcesz osiągnąć bo piszesz: "Problem dotyczy braku ognia ciągłego w replice ...[]" , a za moment "Teraz [] ciągle strzela na singlu ogniem ciągłym" :zastanawia: Bo rozwiązania są różne :icon_biggrin:

 

A najlepsze jest to że reszta odpisuje, chyba losowo na chybił trafił :D jak nie wiadomo o co chodzi autorowi...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kolego, temat to "Brak trybu semi w AK74 Boiy" więc zdanie "Problem dotyczy braku ognia ciągłego w replice ...[]" jest raczej przejęzyczeniem (w formie pisemnej). Bardzo fajnie, że znalazłeś ten błąd, ale co to zmienia?

 

A najlepsze jest to że reszta odpisuje, chyba losowo na chybił trafił :D jak nie wiadomo o co chodzi autorowi...

 

A może reszta przeskoczyła jeden poziom wyżej i zrozumiała, że było to jednak przejęzyczenie?

 

A co do pytania, nic nie zmieniałem w replice. Kupiłem używkę, rozebrałem ją celem kontroli i tyle. Wcześniej też były problemy z selektorem, więc do sprzedającego nie mam pretensji. Co nie zmienia faktu, że skoro replika i tak jest rozkręcona nie można tego naprawić.

Link to post
Share on other sites

Wystarczyło żebyś edytował 1-szy post, a nie się tłumaczysz ,że się przejęzyczyłeś :) to wiemy.

 

Co do rozwiązania to już sam odpowiedziałeś - problem z selektorem. Napisz może dokładnie co się z nim stało, lecz jeśli teraz jest sprawny i działa to przyczyny braku semi, szukałbym w sprężynce, która jest pomiędzy płytka selektora ,a dźwignią przerywacza, najprawdopodobniej go nie dociska. Wyjmij ją i troszkę rozciągnij. Sprawdź też jak mocno jest przykręcony przerywacz - powinien leciutko chodzić. Nie może być dokręcony do oporu! Sprawdź to i napisz czy pomogło !

 

Ps. Absolutnie nie wyginaj przerywacza ! Zrobiony jest ze Znalu zwanego szajsmetalem - materiał b. kruchy, więc prędzej pęknie niż się wygnie...

Link to post
Share on other sites

K&^%a, specjalista się znalazł. :bialaflaga:

 

Bardzo prawdopodobne jest to, że wypustka na kostce stykowej(przy ruchomym elemencie) w miejscu w którym naciska na nią przerywacz się wyrobiła.

Nie powinno być możliwości aż tak mocnego przykręcenia przerywacza żeby nie mógł się swobodnie poruszać.

Co do wyginania przerywacza to nie próbuj nawet, chyba, że chcesz go połamać.

Edited by grennos
Link to post
Share on other sites

K&^%a, specjalista się znalazł. :bialaflaga:

 

Nie ubliżaj, bo wódki razem nie piliśmy żebyś tu k*&ami rzucał...

Bardzo prawdopodobne jest to, że wypustka na kostce stykowej(przy ruchomym elemencie) w miejscu w którym naciska na nią przerywacz się wyrobiła.

 

To jest mniej prawdopodobne niż, to że, poprostu sprężynka nie dociska przerywacza.

Nie powinno być możliwości aż tak mocnego przykręcenia przerywacza żeby nie mógł się swobodnie poruszać.

 

Specjalista się znalazł...widać wiele GB rozebrałeś...ech...

Link to post
Share on other sites

Drogi Panie specjalisto co to wiele gb rozebrał.

Sprężynka dociskająca przerywacz nie uczestniczy w przerywaniu ognia, tylko i wyłącznie cofa przerywacz do pozycji początkowej. Szansa na to że ta sprężynka się wyrobiła jest znikoma.

Kostka stykowa bardzo o często wyrabia się w ten sposób, prawdopodobieństwo zwiększa dodatkowo to, że kat_ek kupił replikę używaną.

Link to post
Share on other sites

Ja nie o tej sprężynce pisałem....przeczytaj jeszcze raz to zrozumiesz, za specjalistę się nie uważam, ale raz już w ten sposób naprawiłem takiego kałacha,a żeby było śmieszniej to ostatnio u siebie za mocno dokręciłem przerywacz i sprężynka nie "miała siły" go wcisnąć na miejsce. Efekt taki sam.

 

"Sprężynka dociskająca przerywacz nie uczestniczy w przerywaniu ognia, tylko i wyłącznie cofa przerywacz do pozycji początkowej." - Cudo :D

Link to post
Share on other sites

Dobrze napisze dokładniej. Nie uczestniczy bezpośrednio. "Trójkącik" na zębatce naciska na przerywacz a przerywacz na kostkę stykową. Już wtedy obwód jest przerwany. To, że przerywacz musi wrócić na swoje miejsce to inna sprawa. Po prostu jest bardzo mała szansa, że to jest przyczyna. To że ty miałeś taki przypadek nie oznacza że we wszystkich replikach tak się dzieje.

 

u siebie za mocno dokręciłem przerywacz i sprężynka nie "miała siły" go wcisnąć na miejsce. Efekt taki sam.

To znaczy że masz albo za gruby przerywacz albo krzywą śrubkę albo za niską wypustkę w gb. Ogólnie w replikach nawet chińskich nie spotkałem się z tym żeby te części były tak źle wykonane.

Link to post
Share on other sites

Nie można edytować postów po pewnym czasie od ich napisania. I to jest nie istotne.

 

Przerywacza raczej nie da się tak mocno dokręcić, żeby nie mógł się ruszać. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem nigdy. Prędzej gwint zerwiesz.

Cały mechanizm chodzi bardzo gładko. Sprężynka też działa prawidłowo, przy różnych nastawach selektora. W zasadzie to wszystko chodzi gładko.

Czy coś się wyrobiło? Jeśli tak to chyba ta kostka stykowa. Zębatka (trójkącik) oraz przerywacz wyglądają bardzo ok, no chyba że wpływ na działanie mają jakieś dziesiątki mm ubytku w wyniku tarcia, ale w to szczerze wątpię.

 

Skutek jest taki, że wszystkie części działają prawidłowo, jednak nie na tyle że tak powiem "dużo/mocno" aby wybic ten klocek.

 

grennos sprawdzę Twój trop.

 

Nie ubliżaj, bo wódki razem nie piliśmy żebyś tu k*&ami rzucał...

A jakby pił to mógłby rzucać? Litości. Nie szukaj kolegów za pomocą wódki :)

Link to post
Share on other sites

Nie szukam, ale gdyby pił to bym inaczej na taką wypowiedź spojrzał :)

 

Skoro cały mechanizm działa ok, a przerywacz podczas obrotu zębatki tłokowej nie wybija styku, to musi być albo odkształcony przerywacz albo styk.

Przerywacza raczej nie da się tak dokręcić ,żeby się nie ruszał ale da się na tyle mocno dokręcić, żeby sprężynka od selektora nie mogła go wepchnąć na miejsce...no ale u Ciebie jest ok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...