Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kolba się trzymie akurat jest masywna i nie mam z nią problemów.

Moją replikę wysyłam do serwisu niech ją naprawią a jak nie to zwrot kasy i kupuję tą cymę

Może dla mojego kolegi się coś znajdzie bo w marcu przyszłego roku kupuje tą cymę albo coś innego tylko z metal gearbox.

Link to post
Share on other sites
Michael' timestamp='1289928230' post='1433280']

Czyli myślicie że mogę polecić mojemu początkującemu koledze cm 028? bo on się martwi że jest plastikowe body a nie chce mu źle doradzić

 

 

Możesz mu polecić, a b ody na pewno nie rozwali, no chyba że będzie skakał po karabinie...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - kiedyś miałem CM.028, a teraz mam G36K z JG. I gdyby nie to, że G36 podoba mi się z wyglądu, to z chęcią zamieniłbym się za CM.028, gdyż jest po prostu lepsze, jeśli chodzi o osiągi i niezawodność :). Jedyne, czego nie zamieniłbym z tego JG, to akumulator, gdyż dorzucane przez JG akumulatory Shuang Bao są wyraźnie lepsze niż te od Cymy.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie:) zastanawiałem się nad kosztami, zamówiłem cm 0.28 z taiwangun.com. Są to moje początki w ASG, jeśli mi się spodoba, to za jakiś czas dozbieram do jakiejś eMki od CA, bo najbardziej mi się podoba:)

 

Jeszcze jedno pytanie, czy do 0.28 można zamontować jakiś kolimator, np na montażu bocznym? czy nie da rady?

z góry dziex za odpowiedzi. :cool:

Link to post
Share on other sites

Owszem, można by zamontować w taki sposób koli, ale jest jeden problem: tak jak i w ostrym AK47, tak i w replice nie ma montażu bocznego :D Można takowy kupić, ale wiercenie w tworzywie to, krótko mówiąc, nieciekawy pomysł - bo po co oszpecać poczciwego kałasza? :) No a koli można zamontować na tysiąc innych sposobów:

- wariant a: kupujemy cm.028a i montujemy na szynie - niestety, jest to dość niewygodne i śmiesznie wyglądające zarazem

- wariant b: dokupujemy szynę montowaną do szczerbinki i dwóch śrub łączących body - swego czasu można było to dorwać, ale teraz tego nie widzę ;<

- wariant c: najbardziej ryzykowny - można spróbować jakoś domontować do cm.028 szynę z cm.039 (dokładnie chodzi mi o tą montowaną między szczerbinką a kolbą). Spróbuję osobiście w najbliższym czasie, o efektach poinformuję.

 

Nie mogę się powstrzymać: ta cm.045a jest prześliczna !

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z ceną porządnych kolimatorów, bo tak naprawdę nawet typowe 1x30 z Taiwanguna za 70 złotych bez problemu będą spełniały swoją rolę, pod jednym warunkiem - że Krakmani przyślą sprawny ;). Ogólnie miałem kontakt z ponad dziesiątką różnych chińskich kolimatorów od Krakmanów i 2 z nich (jeden ten najtańszy, a drugi stylizowany na ACOGa) były walnięte. Najprościej napisać Krakmanom, żeby rzeczywiście sprawdzili kolimator przed wysłaniem go ;). Ja posiadam z ich oferty Aimpointa i sprawuje się bardzo dobrze.

 

Odnośnie montowania kolimatora - dochodzi jeszcze taka opcja:

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_montaze_szyny_montazowe/metalowa_szyna_montazowa_boczna_do_ak_cm-783.html

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_montaze_szyny_montazowe/szyna_montazowa_do_ak_acm-529.html

Jest używana przez większą część graczy, którzy mają optykę zamontowaną na CM.028.

 

Oraz ostatnia opcja, którą ja używałem:

http://allegro.pl/najmocniejszy-shotgun-mosberg-m47-asg-gratis-i1307045150.html

Pewnie zastanawiacie się co to za linka podałem ;).

Na tym "shotgunie" zamontowana jest szyna RIS, która swoim kształtem idealnie pasuje nałożona na pokrywę korpusu w CM.028. Wystarczy ją tam nałożyć i przykleić od góry na dobrej jakości dwustronnej taśmie. Jeśli zrobi się to solidnie, to bez robienia dziur w replice można mieć pewny montaż na kolimator. Skąd wiem, że pewny? Bo przez pół roku miałem w ten sposób zamontowaną lunetę 3-9x40, która waży trochę więcej niż kolimator.

 

Uwaga nr 1: Shotgun z oferty to NIE jest shotgun z DE, pomimo tego, że jest oznaczony jako "M47". Jeśli ktoś szuka dla siebie taniego M47 z DE, to niech nie nabierze się na tą aukcję, bo albo sprzedawca nie wie co sprzedaje, albo próbuje wcisnąć kit ludziom.

 

Uwaga nr 2: Są też znacznie tańsze shotguny (najtańsze na rynku), mające oznaczenia CA870 - mają one bardzo podobną szynę RIS na górze, aczkolwiek nie byłem w stanie sprawdzić czy identyczną. Może się jednak okazać, że za znacznie mniejsze pieniądze można więc mieć tą szynę.

 

 

A co zrobić z kupionym shotgunem? Replika typu back-up, albo na spotkania typu Spring Party ;).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Panowie, właśnie dziś doszła do mnie replika od Krakmana, wszystko OK ładnie zapakowane. Mam pytanie jakie są podstawowe czynności?, czy kulki King Arms Platinum Series 0.25 g będą pasowały? bo akurat mam opakowanie całe. Jeszcze jedno pytanko, przewód w kolbie z bezpiecznikiem jest dość, podłączając baterię muszę go mocno zwinąć i trochę "na siłę" wcisnąć...Nic mu się nie stanie jeśli będzie w tej kolbie tak mocno zgięty? czyt. "upchany na siłę".

 

z góry dziex za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...