Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jednak uważam że co2 to strzał w dziesiątkę. Gdy w grę wchodzą ciężkie elementy GG najzwyczajniej wysiada. Fakt może i by poruszył zamkiem ze stali ale ile razy z rzędu bez straty mocy? obstawiam że max 5.10 do max 20 atmosfer w 40*C to śmiesznie mało przy ponad 70 jakie osiąga co2.

Link to post
Share on other sites

Aha, obstawiasz... Trzeba po prostu poczekać. Potem napisać do sklepu i zapytać o masę zespołu ruchomego a nie gdybać. Niemniej- jak mówiłem- da się i klamki takie istnieją. Z resztą, wywalenie jednego magazynka bez straty mocy zauważalnej wystarczy. I tak potem albo zmieniasz magazynek albo go doładowujesz więc jest przerwa.

Link to post
Share on other sites

dex jak sie nie podoba to nie kupuj, nie wypowiadaj się. Bo jak na razie psioczysz i narzekasz, a sam niczego nie przedstawiasz. Przecież Co2 to ZUO. Co ty masz do co2 ? Ktoś cię kiedyś postrzelił z pistoletu na to ?

Jak byś się bardziej zainteresował to byś wiedział że 1911 ino ma kopać 4 razy mocniej niż standard, gg nie dałoby rady skutecznie temu podołać, no chyba że lubisz wystrzelić na jednym magu 3 kulki. Proponuje zobaczyć jak ten custom od Surgeona działa, świetna replika, ale to nie to.

Link to post
Share on other sites

Czemu niby mam się nie wypowiadać? Wolno tylko chwalić i zachwycać się? Psioczę i narzekam i niczego nie przedstawiam bo co niby mam przedstawić? Co ja, repliki produkuję?! Jestem potencjalnym klientem każdego producenta replik to mam prawo narzekać. Do CO2 mam w tym przypadku to, ze wymusza w replice rzekomo "idealnej" tak znaczącą zmianę jak zmianę szerokości magazynka. To mniej więcej jakby do Ferrari zamontować koła od fiata 125- psucie całego, bliskiego ideałowi projektu. Tak, też kiedyś dostałem z pistoletu na CO2 (ale co to ma do rzeczy?). Ma kopać a jak kopie? Nie gdybajmy, mówmy o tym co wiemy. GG da radę temu podołać tzn replika na gg może kopać mocno. Mocniej niż przypuszczasz, że może. Nie zauważyłem wystrzeliwywania na jednym magu trzech kulek. Widziałem jak ten custom działa.

Link to post
Share on other sites

Poza tym wyjdź sobie teraz na dwór i spróbuj opróżnić magazynek (cały) w klamce full metal na GG, powodzenia! :bialaflaga:

Czepianie się magazynka z powodu szer magazynka przy naszym hobby jest śmieszne...

Jak chcesz mieć wymiary i działanie w 100% to kup "se" ostrą i strzelaj do tarczy na strzelnicy.

Moje 2 grosze... :icon_razz2:

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
Tak, może kopać ale jak długo ?
Przez dokadnie 50 kulek przy minus 3 stopniach. Takie dane Cię satysfakcjonują? Bo tyle ma mój magazynek. W replice bocznej wystrzelenie jednego magazynka bez zauważalnej straty osiągów to dokładnie to czego oczekuję. Potem magazynek zmieniasz na nowy lub doładowujesz co i tak oznacza przerwę w prowadzeniu ognia.

 

Poza tym wyjdź sobie teraz na dwór i spróbuj opróżnić magazynek (cały) w klamce full metal na GG, powodzenia!
A tak się składa, że zrobiłem to z nudów podczas sesji foto do nowego numeru (testy SIGa ICS). Cóż, wchodzi mi tam chyba 25 kulek albo 23 i kurcze, wszystkie poszły bez bólu!

 

Może trzeba kupować markowe klamki i umieć o nie dbać? Nie wiem. Wiem, że moje klamki przy minus trzech stopniach działają, Nie działają tak dobrze jak w lecie ale stwierdzenie, że nie nadają się do użytku i w zimie CO2 to konieczność jest kłamstwem.

Gwoli uściślenia: klamki o których mówię, że mi działają to hi capa 5.1 TM oraz USP compact KSC.

Link to post
Share on other sites

OT:

 

Żadna z powyższych klamek nie jest w pełni metalowa (szkielety polimerowe)...

Spróbuj na pełnym metalowym szkielecie i GG to jest wyczyn, bo schładza się znacznie łatwiej!

 

Co do posiadania markowych klamek to też mam USP KSC ale P10 (były colty z KSC, CZ75 i wiele innych), i daje radę, ale przy tych temp nie jestem zbyt "zachwycony"...

Przy Co2 działałoby lepiej.

 

A mi chodzi o to, że na siłę próbujesz stwierdzić, że CO2 jest złe samo w sobie, a że na GG jest dobrze, a nie jest...

Co2 jest tylko usprawnieniem i obniżeniem dolnej granicy temp, przy której GG ma zbyt mały stopień rozprężania.

 

Po co Ratech bierze i robi magazynki na CO2 do glocków KSC? Żeby utrudniać sobie życie? Żeby wpakować kasę w błoto? No po to żeby dało się bezstresowo strzelać przy gorszej pogodzie (niskich temp)...

 

Sam sobie skonstruowałem zasilanie zewn do mojego Colta na HP / co2 (co jest popularne dosyć w Japonii i USA) i to jest idealna platforma do testowania replik, sprawdzania ich wytrzymałości lub na chrono.

Można by strzelać nawet przy -30 ale komu by sie chciało... :icon_biggrin:

 

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Manufactured under license from Colt, the Inokatsu 1911 / Series 70 is made from high grade steel inside and out, creating the most realistic Airsoft 1911 ever. Dont’ worry about the imperfections seen in this close-up since ths is only a pre-production working model. The final version will be polished and with perfect lines. « It will be more beautiful than the real gun », says Inokatsu CEO Domanic Lu.

 

With the Colt 1911 added to it’s lineup, Inokatsu has secured its position as the leader in collector grade Airsoft. This is as real as it gets.

 

Estimated Release: First Quarter of 2011 in time for Colt 1911′s 100th anniversary

 

Highly detailed lines make this a collector’s piece. But let’s not remember this gun recoils at least 4 times harder than any other Airsoft on the market. Not only does it look good, but it has performance too! Again, don’t worry about the surface imperfections – the final version will be brilliantly polished!

 

Even the inside of the gun is made from steel to withstand the stunning recoil this gun will deliver

 

On the finished model, there will be contrasting surface textures to create more artistic appeal. « We are striving to create not only an Airsoft gun, but a refined piece of art that will appeal to high end collectors – those who are happy both to feel it’s massive recoil as well as to display it in their bookshelves in a glass case under a spotlight », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu

 

« We are serious in following Colt’s specifications to the letter. The Blue Steel Version and the WW2 version will have different components as well as wood grips. The Colt grip medallions are highly detailed – we use coin technology to make them. We are not cutting any corners to make the most perfect 1911 / Series 70. », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu

 

« Creating an all steel frame using real gun manfuacturing processes for an Airsoft gun is actually extremely difficult. The walls are much thinner, which means that we require advanced technologies to keep everything straight. It’s actually much easier to make the real gun than it is to create what you see here! », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu

 

« We have been inspired by the Marui system since it offers the most stable performance in the Airsoft market. There is also an abundance of parts for the Marui 1911, although we see no reason for anyone to want to put a plastic or aluminum upgrade part in this gun. Every component in this gun will be stronger and higher end than any so called after-market performance part available today given Inokatsu’s will be made from steel. », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu

 

« One CO2 cartridge will get you about 20-30 rounds. The concept of this gun is not about gas economy. It’s made for people who won’t be counting their [pennies] to enjoy the most realistic shooting experience ever from an Airsoft gun. This gun is not for everyone. It’s for the select few who truly appreciate beauty », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu. We couldn’t agree more. Ferrari owners rarely wine about the fuel economy of their cars.

 

« Making all these tiny little parts from steel is very very challenging », says Domanic Lu, CEO of Inokatsu

 

Making history 100 years ago, Colt is making history again in 2011 with the Inokatsu-manufactured Airsoft 1911. Destined to change the airsoft GBB market as we know it.

 

 

http://www.ptairsoft.org/news/2010/12/inokatsu-colt-m1911-mkiv-%E2%80%9970-co2-%E2%80%93-nouvelles-photos/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na Facebook Redwolf zaprezentował nowe zdjęcia wyciągniętej z pudełka oczekiwanej repliki Colta 1911 od Inokatsu, wygląda na to że wprowadzenie repliki na rynek niebawem się urealni :icon_razz2:

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=281694&id=17117533949&ref=mf

 

Na zagranicznych forach również spekulacje dotyczące ceny, prorokują pomiędzy $400-$500.

Link to post
Share on other sites

Napisa na zamku "series '70" czyli wersja cywilna, po drugiej stronie zamka "government model". Czyli cywilna wersja. A stopka jest taka, jak w dzisiejszym (wojskowym w końcu) MEU. Nie wiem tylko czy w colcie gov. model series 70 była taka stopka czy zwykła...

Problem w tym, że samo oznaczenie "Series 70" to linia pistoletów która dzieli się na Government i Commander, a oznaczają one nic innego jak długość lufy.

Stopka w 70stce była zwykła klasyczna, ta jest "customowa".

http://magnum-mania.com/Forum/viewtopic.php?t=1470&sid=b288b6d86ad9698f6822e7375e713a97

http://collectorebooks.com/gregg01/coltpistol/Lot-1481.htm

http://rockislandauction.com/viewitem/aid/50/lid/2000

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że stopka będzie "customowa" - nie ma innej opcji na CO2 (no może poza ohydnymi śrubami wystającymi z magów...)

Poza tym, jakoś przyzwyczaiłbym się do niej :icon_razz2:

Odnośnie kompensatora - sam czekam na pojawienie się go w sprzedaży w PL...

 

Problem w tym, że samo oznaczenie "Series 70" to linia pistoletów która dzieli się na Government i Commander, a oznaczają one nic innego jak długość lufy.

 

Otóż "Series" oznaczały różnice techniczne w modelach 1911'stek. A wersje cywile 1911 to Colt Government Mk. IV Series 70, Colt Government Mk. IV Series 80 i wiele, wiele innych natomiast typowo militarną wersją jest Colt M1991A1.

Różnice w owych '70 i '80 i innych to przeważnie różnice w budowie bezpieczników, iglicy, spustu i tak dalej...

 

http://www.m1911.org/history.htm

http://www.ehow.com/list_7485595_colt-45-series-differences.html

 

Czasem warto poszukać na starej wikipedi/google jeśli chce się wypowiadać na nieznany sobie temat :google:

http://en.wikipedia.org/wiki/M1911_pistol

 

Dodatkowo co Ci przyszło do głowy, że to długość lufy?

7 cali to prawie 18cm a 70 to 177cm... '70 cala to 1,7cm więc o co chodziło?

Standardowa lufa 1911'stki to 12,7cm

 

Wybaczcie, ale mam "bzika" na punkcie 1911'stek - kocham te pistolety :icon_biggrin:

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Właśnie ja również starałem się znaleźć ciekawe części do 1911'stek do WE, ale albo niedostępne, albo drogie no i wszystko w stanach.

Osobiście wolę WE ze względu na oznaczenia, choć muszę przyznać, że SG wydaje się nieco lepiej wykonany (farba) tylko zawsze musi być na SG napis "madi in taiwan" albo "socomgear.com"

Link to post
Share on other sites

Otóż "Series" oznaczały różnice techniczne w modelach 1911'stek. A wersje cywile 1911 to Colt Government Mk. IV Series 70, Colt Government Mk. IV Series 80 i wiele, wiele innych natomiast typowo militarną wersją jest Colt M1991A1.

Różnice w owych '70 i '80 i innych to przeważnie różnice w budowie bezpieczników, iglicy, spustu i tak dalej...

 

http://www.m1911.org/history.htm

http://www.ehow.com/list_7485595_colt-45-series-differences.html

 

Czasem warto poszukać na starej wikipedi/google jeśli chce się wypowiadać na nieznany sobie temat :google:

http://en.wikipedia.org/wiki/M1911_pistol

 

Dodatkowo co Ci przyszło do głowy, że to długość lufy?

7 cali to prawie 18cm a 70 to 177cm... '70 cala to 1,7cm więc o co chodziło?

Standardowa lufa 1911'stki to 12,7cm

 

 

Ad1. Wiem o tym, czytałem i mam pojęcie...

 

Ad2. Sam przeczytaj to co wklejasz:

 

colt04.jpg

colt01.jpg

"The Series 70 Colts were produced between 1970 and 1983 in Government Model and Commander sizes."

http://www.sightm1911.com/lib/history/s70_colts.htm

A więc Government to wersja z 5.03 in lufą a Commander 4.25 in.

 

Ad3. Powiedz mi gdzie ja napisałem że długość lufy zależy od cyferek przy modelu? Co Ty próbujesz mi wmówić? :blink:

Przeczytaj raz jeszcze moją wypowiedź tym razem ze zrozumieniem... :happy:

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Można by powiedzieć, że rzeczywiście źle Cie zrozumiałem :icon_razz2:

Jak podałeś Government i Commander różnią się wielkością lufy. Ale "Series" nie oznaczają wcale długości lufy - oznaczają różnice techniczne w budowie 1911. Czyli każda seria dzieli się na podserie i tak dalej (odnosi się do jedynie do 1911'stek produkcji Colta).

 

PS. Myślałem, że masz na myśli że to Series X oznacza długość lufy. :icon_biggrin:

 

Dowody na stalowe części:

http://www.facebook.com/album.php?aid=266306&id=17117533949

Nie mogę się już go doczekać:

 

5056244758_0d3774d3c3_b.jpg

 

inokatsu-1911-blue-steel.jpg

 

71895_446292718949_17117533949_5169629_6656289_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...