Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aug backplate mod


Recommended Posts

Jak wszyscy posiadacze auga wiedza - mocowanie gearboxa, a co za tym idzie tylnej plytki jest bardzo slabe w augu.

Mocowania srubek lubia sie urwac, a przy sprezynie ponad m150 - samo walniecie tloka odrywa mocowania.

Klejenie srubek nie jest dobrym pomyslem bo zawsze sie odklejaja lub odrywaja. Wiercenie body tez jakos mi nie podeszlo.

Stad dwa pomysly - jeden prostszy ale brzydki - Mocowanie jednego lub dwuch wzmocnien o ksztalcie L - do kupienia w castoramie za 1.5 zl (zdjecia nizej).

Mocujemy w tam gdzie juz sa dziury.

 

Drugi troche bardziej skomplikowany - kupujemy w castoramie aluminiowa szyne 6 mm grubosci.

Wycinamy ksztalt tak zeby weszla miedzy gearbox a plastikowe szyny mocujace.

Potem wiercenie otworow gdzie bedzie gwint - i na koncu przegwintowanie.

Z uwagi ze wzmocnienie to trzyma sie na calej dlugosci plastikowych szyn - jest praktycznie niemozliwe wyrwanie tych szyn.

Troche ciezko jest to wszystko dobrze zgrac, ale potem gearbox siedzi bardzo stabilnie.

Dodatkowo przydaje sie zrobienie dluzszej sprezynki dociskajacej komore hopa - i mamy wogolnie nie ruszajacy sie gearbox wzgledem body.

Przy m165 wyrwalo mi te mocowania, do tego byly ogromne nieszczelnosci na dyszy z uwagi na kopniecie tloka.

 

aug1_small.jpg

aug2_small.jpg

aug3_small.jpg

aug4_small.jpg

aug5_small.jpg

aug6_small.jpg

aug7_small.jpg

aug8_small.jpg

aug9_small.jpg

aug10_small.jpg

aug11_small.jpg

aug12_small.jpg

aug13_small.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kawał dobrej roboty. Tylko trochę walą po oczach łby tych śrub.

 

Popatrz za śrubą zamkową-wpuszczaną, np taką:

sruba_zamkowa.jpg

 

Psikniesz łeb śruby czarnym i będzie mniej wystawać i rzucać się w oczy :happy: Śruby takie też w Castoramie dostaniesz za grosze, w różnych rozmiarach :wink:

Link to post
Share on other sites

Spoko - to i tak jest snajperka do zabawy z duzymi fpsami z ktorej ... i tak nie strzelam bo mam drugiego auga szturmowke ;)

Nie chcialo mi sie za srubami latac - mialo sie to tylko trzymac ;)

 

Pozatym taka srube jak zlapac ? I tak musze je dwoma kombinerkami zakrecac - bo to wymaga naprawde duzo sily, dlatego ze ma dociskac plytke.

Link to post
Share on other sites

Pod tym "łbem" ma taką kostkę. Wiercisz minimalnie mniejszy od średnicy tej kostki otwór, a podczas dokręcania, działająca siła "wciąga" ją do środka. Osadza się stabilnie w otworze. Nie wiem jak to wytłumaczyć :biggrin: Pewnie się domyślisz.

 

srubazamkowa.jpg

 

Dla ambitnych też można kwadracik wyrzeźbić.

Link to post
Share on other sites

Kocur nie gwintuj w tych płaskownikach, bo Ci materiału zabraknie. Weź zrób kwadraciany otwór pod taką śrubę meblową i daj nakrętkę z drugiej strony z jakąś podkładką sprężystą, albo koronkową, to się nie będzie luzowało.

 

@ Akkenoth: Otwory można wiercić wielokątne ;-), tylko wiertełko ma mieć zawsze jeden kąt mniej ;-). Kurde jak sobie przyponę, że pracę na ten temat lat temu.... pisałem, to aż się łezka zakręciła ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...