Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki akumulator do CM.028?


Recommended Posts

Witam,

 

ta chińska bateria co dostałem wraz ze swoją repliką to tragednia... Postanowiłem kupić nowy akumulator, lecz mam ograniczone fundusze (~100 z :icon_cry: ł ). Znalazłem baterie różnych firm (m.in. G&P, Sanyo, Firefox), lecz wciąż nie wiem jaką wybrać.

Bateria może być z wtykiem large (mogę kupić przejściówkę), lecz lepiej z mini, a sam akumulator rówienież z ogniw mini, wielkość akumulator to maks. 14 cm (wysokośc) i 4 cm (szerokość), napięcie to maks. 9,4V.

Bardzo z góry dziękuję za pomoc :happy:.

Edited by oliee0
Link to post
Share on other sites

Jeśli ładowałeś akumulator ładowarką z zestawu, to się nie dziw, że padła. Ogólnie ten akumulator pozwala na wystrzelenie nawet 1500 kulek, pod warunkiem, że jest ładowany dobrą ładowarką.

 

Dlatego jeśli planujesz kupić nowy akumulator - koniecznie pamiętaj też o dobrej ładowarce ;).

Link to post
Share on other sites

Gó*** prawda :) Nie raz było tak, że darmowa ładowarka ratowała moją stockową batkę, gdy batimex nie był sobie w stanie dać rady. Po prostu tą ładowarką trzeba ładować wedle ścisłych zaleceń, a więc: rozładowujemy aku na maksa a potem wedle przelicznika (pojemność akumulatora dzielona przez prąd ładowania ładowarki, całość pomnożona przez 1,4 - wynik wychodzi w godzinach) wyliczamy czas, przez jaki powinniśmy ładować akumulator.

 

Jeśli chodzi o kupno, to do 100zł spokojnie mieszczą się akumulatory LiPo od Turnigy. Są to akumulatory głównie modelarskie, ale swoimi parametrami i rozmiarami świetnie pasują do replik ASG. Wystarczy tylko przelutować styki i gotowe. :) Tyle że do tego sprzętu potrzebna jest już ładowarka mikroprocesorowa z balanserem.

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z eMBeka , cymowskie ładowarki jak na chińczyki i cenę całego zestawu nie są złe , a baterię pod względem wytrzymałości trzymają już naprawdę niezły poziom ( no ale niestety rif nie jest zachwycający ). Co do kupna nowej baterii , jak już powiedzieli pozostali polecam kupić najpierw ładowarkę a później baterię.

Link to post
Share on other sites
Gó*** prawda :) Nie raz było tak, że darmowa ładowarka ratowała moją stockową batkę, gdy batimex nie był sobie w stanie dać rady. Po prostu tą ładowarką trzeba ładować wedle ścisłych zaleceń, a więc: rozładowujemy aku na maksa a potem wedle przelicznika (pojemność akumulatora dzielona przez prąd ładowania ładowarki, całość pomnożona przez 1,4 - wynik wychodzi w godzinach) wyliczamy czas, przez jaki powinniśmy ładować akumulator.

No kto jak kto, ale Ciebie bym o brednie nie posądził :P.

 

Zacznijmy od tego, że Batimex nie należy do dobrych ładowarek. On może okazać się dobry - jeśli trafi się na dobry egzemplarz (np. ja trafiłem na dobry i używam go od ponad 2,5 roku i wyciągam z akusów dobre, a niekiedy świetne rezultaty).

 

A maksymalne rozładowanie akumulatora to najprostszy i najszybszy sposób na jego zniszczenie - akumulatorów zdecydowanie nie powinno się rozładowywać do niższego poziomu niż 1V na każde ogniwo, bo wtedy ryzykuje się jego bezpowrotne zniszczenie. Dlatego jeśli chcesz rozładować akumulator (powiedzmy 8,4V), to musisz robić to albo specjalną rozładowarką, albo przy użyciu woltomierza i odłączyć akumulator, jeśli pod obciążeniem będzie pokazywał tylko 7V (7 ogniw x 1 Volt).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej, rozładowuj aku Batimexem, przecież po to ta funkcja w ładowarce powstała :icon_biggrin: Jednak kupowanie Batimexa, półśrodka raczej nie jest opłacalne... Prędzej czy później Ty albo ktoś z Twojej ekipy zapragnie kupić sobie LiPola/Liona, a tego typu baterii Batimexem nie naładujesz. Zamiast więc inwestować w niego, ja na Twoim miejscu kupiłbym od razu coś pokroju Turnigy Accucell 6 lub jego odświeżoną wersję. Ta ładowarka potrafi naprawdę wiele, praktycznie każdy akumulator używany w airsofcie zostanie przez niego naładowany i jeśli zajdzie taka potrzeba, zbalansowany, jak i rozładowany. Koszt to około 150zł + zasilacz 12A/5A, za ~40zł do wyrwania na allegro. Łączna cena zestawu to dwukrotność ceny Batimexa, ale naprawdę jest wart swojej ceny :)

 

Logan, nie wątpię w to, że Twoja ładowarka jest świetna. I tym bardziej wierzę w słuszność twierdzenia, że "dobroć" Batimexa to cecha losowa, bo mój ładował strasznie słabo. Nie raz było tak, że rozładowaną batkę podpinałem pod ładowarkę, a ona po około 5 sekundach sygnalizowała naładowanie... Starczało to na 1, może dwa pełne strzały :) A na oryginalnej ładowarce batka się prawie że czerwieniła od ciepła, ale po naładowaniu pozwalała na oddanie na pewno powyżej tysiąca strzałów. Dlatego nalegam, nie wywalajcie chińskiej ładowarki ! Ładujcie mikroprocesorówką do woli, ale gdyby nie daj Boże batkę szlak trafił i napięcie nadmiernie spadło, chińczyk to ostatnia deska ratunku :D

Bless bracia.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Ja Ci nie zaprzeczam, bo wierzę, że trafiłeś lepszą stockową ładowarkę niż Batimexa, bo to jest możliwe. Chciałem się tylko odnieść w poprzednim poście do Twojego stwierdzenia odnośnie rozładowania akumulatora na maksa ;).

 

@olek1987 - jeśli masz taką możliwość, to jak najbardziej. Zwłaszcza najważniejsze jest kilka pierwszych ładowań akumulatora. Jeśli będzie wówczas dobrze ładowany, to śmiało jego wydajność może okazać się nawet o 100% wyższa niż w przypadku ładowania standardową wolnoładowarką! A to naprawdę duża różnica :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...