Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.028s 420-430 fps


Recommended Posts

Witam,posiadam cymkę 028s(aks) gearbox jest taki jaki wmontowała go cymka i chciałbym aby miała moja giwera osiągi 420-430 fps.Co muszę wymienić aby osiągała upragnioną liczbę fps'ów(prosze o podanie części wraz z przybliżoną ceną lub linkami ze sklepów).

Edited by King Mat
Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_sprezyny_glowne/sprezyna_sp_130_guarder-63.html

 

I nie bój się, nic Ci się nie rozleci. Niestety, stockowy silnik jest słaby i z czasem zacznie po prostu nie wyrabiać, szybkostrzelność zacznie spadać. Aha, ja na tej sprężynie wycisnąłem ~470FPS, więc jeżeli naprawdę chcesz mieć te 420-430FPSów, to nie wierz w nominalne oznaczenia Guardera :D Wystarczy SP120, dostępna w tym samym sklepie.

Link to post
Share on other sites

U kolegi z teamu sotckowy AK74u Boyi NIE wytrzymał m120, więc tu może być podobnie...

To pogratulować umiejętności składania gb... Normalnie żeby sie gb sypał na m120 ty chyba zębatki musiały by być z plastiku. Edit: za 66zł możesz wymienic gumke HU na systemy, fpsów to nie zwiększy, ale zima akurat idzie, więc stockowa się nie nada no i systema najlepiej podkręca.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Spring m110 guardera, ale nie robi się tuningu mocy bez tunigu precyzji.. Sama sprężyna zasięgu nie zwiększa.

 

Yyy... Wcale? Chyba logiczne jest, że kulka o większym pędzie będzie go wolniej wytracać, to i dalej zaleci ;) Zresztą, przydaje się trochę FPSów w zapasie, gdy trzeba przez krzaki przesiać.

 

Tak jak piszę, strzelam już chwilkę na SP130, mam 470 FPS i nic się nie dzieje ! Nie wciskajcie tutaj ciemnoty, że gearbox zaraz się rozleci itp. Chińskie repliki może i nie mają szczelności na najwyższym poziomie, ale ich gearboxy są pancerne i nie sypią się od byle czego. Na pewno przemieliłem ~15 k kulek (no cóż, lubię przysiać :D) i nic a nic z gearboxem się nie dzieje. Słyszę, że silnik powoli traci moc, ROF nie ten sam, ale na pewno przeżyje jeszcze pół roku ;)

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem myślenia, w którym za tuning uznaje się tylko i wyłącznie wzrost fps. Prędkość wylotowa, owszem, przekłada się na zasięg, ale żeby gra była bezpieczna powinniśmy raczej kombinować nad polepszeniem zasięgu repliki bez zwiększania jego V0... Sprawdź sam, ile daje wymiana chińskiej gumki hu na systemę czy guardera, doszczelnij cały układ i jeśli osiągi będą niezadowalające, to zacznij myśleć o ew. tuningu mocowym.

 

Równie dobrze (nie odnoszę się tutaj do KMów) sam wzrost mocy wiele nie pomoże, jeśli celność będzie na niskim poziomie - też warto ją wcześniej poprawić, bo inaczej możemy zrobić komuś kuku, a jak kolba pójdzie w ruch i wyplujesz jedynki, to będziesz mógł tylko siebie samego winić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...