Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy LiPo 11.1V 20C 1600mAh [FF] Stick wejdzie do CM040?


Recommended Posts

Witam, jako że moja stockowa bateria w CM040 wyłożył kopyta zostałem zmuszony kupić nową baterię, ale zanim to nastąpi mam kilka pytań, więc:

- Czy podana w temacie bateria wejdzie mi pod pokrywę w AK?

- Jaki zabezpieczyć LiPo? - w chwili obecnej mam już zakupione sylikonowe okablowanie, T connectory i zastanawiam się jaki mosfetu i jakie zabezpieczenie dedykowane dla LiPo będą najlepsze dla tego zestawienia. Czy jest możliwość zabezpieczenia tej baterii w jakiś tańszy sposób niż kupowanie MERFa3 za 169zł?

Dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie to lipo Ci wejdzie pod dekiel i w podstawę muszki -rurę gazowa musisz modernizować jak chcesz aby wchodził głębiej ale i tak za głęboko nie wejdzie w tym modelu.

 

 

Mosfet wystarczy typ2 no chyba ze masz pieniądz to ja bym z hamulcem obecnie kupował.

Do kontroli napięcia w lipo wystarczy miernik i po wystrzelaniu 2500 kulek dopiero możesz dokonać 1 kontroli bo wcześniej nie ma potrzeby.

Nie kupuj czasem tych diodowych i jeszcze z sygnałem bo to badziew.

 

Przygotuj GB na spory rof na tym lipo w stocku od 20 rps w górę.

 

Edyta: rozumiem że lipo to chodzi o ten typ.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

no niby tak, aczkolwiek nie mam pojęcia czemu na GunFire ten sam LiPo ma zupełnie inne wymiary (na taiwangunie 17x1,7x1,7 na GF 17x2,0x2,0)

Szczerze mówiąc zamiast wydawać 170zł na MERF3 wolałbym kupić jakiś tańszy Mosfet i od razu wymienić sprężynę np. na Guarder M130 bo ta stockowa już się trochę ubiła i teraz pewnie jest M120, jak nie mnie. A wiadomo, mocniejsza sprężyna spowolni trochę ROF co w wypadku LiPo powinno wyjść na dobre bo mi bebechów nie wypluje :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie ma potrzeby ładowania LiPo 11.1. Rozsadzi Ci bebechy gdyż rof będzie niesamowicie wysoki. Lepszym rozwiązaniem jest LiPo 7.4 wydajnościowo odpowiada baterią NiMh 9.6/10.8.

 

Nie kupuj czasem tych diodowych i jeszcze z sygnałem bo to badziew.

 

Nie słuchaj się pseudo rad. LiPo-alarm wskaże Ci (zacznie piszczeć) kiedy bateria będzie na poziomie krytycznym i trzeba przerwać użytkowanie bez zbędnego wyciągania co 2,5k kulek. Kto nie miał, niech się nie wypowiada proszę.

 

W ogóle, to nie kupuj LiPola "dedykowanego" do ASG. Kup modelarski Tunigy, zaoszczędzisz pieniądze oraz wydajnościowo są nieporównywalne.

 

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=454

 

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=463

 

P.S Nie ma jak to polecać Lipola z Taiwanguna xD

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak rady od ludzi nie mających pojęcia o czym się wymądrzają. LiPo podane wyżej ciężko będzie włożyć pod pokrywę zamka w Ak a przecież o takich mowa w temacie... Co do lipo-alarmów diodowych to są te lipne (wyją przy każdym strzale nawet gdy bateria jest pełna) i dobre, trzeba tylko nie przesadzać z oszczędnością.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam lipola Turnigy 1800mAh i jestem zadowolony. Mam pytanie jaki akumlator 11.1V tego producenta wejdzie do tego pojemnika http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_207&products_id=6304&name=BFT_-_Pojemnik_na_baterie_-_AN/PAQ-15_-_TAN ? Pytam ,bo mam lipola 7.4 1800mAh ,a zmieniłem front risa i nie mam gdzie batki schować. 11.1 chce ponieważ będę tuningować replike.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak rady od ludzi nie mających pojęcia o czym się wymądrzają. LiPo podane wyżej ciężko będzie włożyć pod pokrywę zamka w Ak a przecież o takich mowa w temacie... Co do lipo-alarmów diodowych to są te lipne (wyją przy każdym strzale nawet gdy bateria jest pełna) i dobre, trzeba tylko nie przesadzać z oszczędnością.

 

Czy wejdą do ak czy nie, nie mój interes. Podałem tylko przykład, że modelarskie są wydajniejsze i tańsze od "dedykowanych" do ASG. Poza tym LiPo-alarm ma uchronić przed nadmiernym rozładowaniem się baterii i nie musi być koniecznie podłączony ciągle do baterii, jest natomiast bardziej przejrzysty i prostszy w obsłudze od tych co pokazują pojemność każdej celi.

 

Jeżeli wymiary nie pasują proszę skieruj się do działu:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/19780-pakiety-lipo/

 

Znajdziesz lipole pasujące do cm.030...

Link to post
Share on other sites

Janek widzę że walczysz aby twoje była na górze. Twoje rady odnośnie pakietów są jak najbardziej na [TAK] ale temat wątku jest czy dany pakiet zmieści się pod dekiel w replice bo kolega Slayer chce zachować pierwotny wygląd bez dodatkowych pierdół na replice. Co do kontrolera jeżeli wolisz lipo alarm to używaj i nie walcz za wszelką cenę że jest lepszy .

Ja wole jak mi wyskakują cyferki- wiem po jakiej ilości kulek i ile w pakiecie spada napięcia czy ogniwa się rozjeżdżają .A tobie pozostaje sygnalizacja świetlana i dźwiękowa. Piszesz że "lipo alarm" nie musi być ciagle podłaczony do pakietu a mnie wytykasz spradzanie co 2.5 tyś kulek :icon_confused: Dlatego proponuje używania mierników cyfrowych.

 

 

Sebo jeżeli nikt Ci nie udzieli info. odnośnie puszki to pisz do sklepu niech Ci podadzą wymiary wewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że zrobiliście tu trochę śmietniku, a klarownej odpowiedzi wciąż nie uzyskałem, zwłaszcza Ty Sebo_NS bo temat brzmi wyraźnie "Czy LiPo 11.1V 20C 1600mAh [FF] Stick wejdzie do CM040?"

 

Snipernr1 ma rację, chce zachować pierwotny wygląd bez żadnych pokrowców na kolbie czy też pojemników, bo w moim mniemaniu są paskudne, krótko mówiąc, nie podobają mi się i nie pasują do mojej koncepcji tego co chcę zrobić z repliki.

 

Proszę Was o pomoc, bo tylko fakt że nie wiem co wsadzić do tej repliki powstrzymuje mnie od kupna bo fundusze już na to są..

 

Może być również zamiennik, byleby właził mi pod dekiel w kałachu i żebym miał zadowalający rof na guarderowskim M130

Link to post
Share on other sites

Bateria wchodzi, ale ledwo ledwo, żeby nie powiedzieć "na chama" :P po przymiarkach dostrzegam taki problem, kabel od lipo alarmu jest za krótki, jako że mam problem z upchaniem tej baterii musiałby on znajdować się w rurze gazowej razem z mosfetem.. powiedzcie mi, czy zrobienie takiej przedłużki na ten LiPo Alarm ma sens?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...