Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 CA vs AEG


Recommended Posts

Po prawdzie obie pokazane repliki różnią się tym (poza znaczkiem producenta oczywiście) że ta chińska mniej skrzypi. Jeżeli chcesz wywalać na p90 tyle kasy ile chce Capri to już kup TokioMarujowską. Jeżeli chcesz wydać tyle co za tą z aledrogo kup raczej na Gunfajerze replikę sygnowaną GFC

( serwis mają porządny czego niewiadomo o firmie z allegro)

 

W temacie cię interesującym:

na plus wykonanie chinki (CA trzeszczy przy mocniejszym nacisku)

reszta jest dokładnie taka sama dla obu replik (nawey gerboxy mają te same)

 

Proponuję też żebyś poczytał sobie odpowiednie tematy w dziale technicznym. Może pomoze Ci to podjąć decyzję.

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie brał bym, ani jednego, ani drugiego, lecz P90'tkę od GFC, jak Arend już powiedział(Allegro), a to dlatego, że aeg jest stosunkowo od niedawna na rynku i nie można dużo o nim powiedzieć, ale już sam brak oznaczeń by mnie do niego zniechęcił. Classic Army niedość, że kosztuję tylę, że trzy razy bardziej opłaca się dozbierać to sto złotych do tm'a na przykład ze specshop'u, to jeszcze znacznie od niego odbiega jakością(sam nie miałem w łapach, ale nie słyszałem chyba dobrego słowa na jego temat, no może dwa czy trzy :icon_biggrin:). Co do GFC:

lepsze wykonanie

Myślę, że lepsze od AEG'a i od CA zarazem też.

możliwość tuningu

Raczej nie ma po co wyciskać więcej, ale bebechy nie są jakieś fatalne. No, za wyjątkiem silnika, który strasznie słaby jest i przydałoby się go wymienić.

niezawodność

Wywalasz bezpiecznik, porządnie podkładkujesz, wywalasz nadmiar smaru z gb :icon_biggrin: - nakład finansowy minimalny, efekt murowany.

kultura pracy

Jak wyżej, z tym, że możnaby jeszcze wsadzić mocniejszy silnik, jak już mówiłem. Ale to już zależy tylko od Twoich chęci i zasobności kieszeni.

Osobiście nie mam p90'tki, ale miałem z paroma do czynienia i sam gdybym miał pieniądze, pewnie bym wymienił mp5 na to właśnie Pe, ale za tym idzie wymiana całego sprzętu i tak dalej.. :icon_cry:.

Edited by Mimrod
Link to post
Share on other sites

Akurat w petce jest duże pole do popisu. Tradycyjne sposoby jak wstawianie cichych głowic itp. są oczywiście okej, ale w Pe, akurat bardzo warto dokupić tłumik, bo baardzo tłumi odgłos dźwięku w porównaniu do zastosowania go w innych replikach, ale to głównie przez długość lufy, która jest krótka. Oczywiście ważne jest odpowiednie wypodkładkowanie, żeby zębatki nie wyły jak we wszystkich chińskich stockach :icon_biggrin:. Jednak najskuteczniejszym chyba sposobem jest obłożenie gb matą tłumiącą, bądź jakoś pianką, bo pomiędzy korpusem a gb jest naprawdę sporo miejsca, więc można szaleć :wink:. Mam nadzieje, że pomogłem :happy:.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...