Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po polsku już nie umiemy?

A czytać nie umiemy? Sorry, ale angielski jest językiem podstawowym w prawie wszystkich szkołach, a jak się nie umie na tyle, żeby przeczytać, to słowniczek w dłoń. Ostatecznie translatica.pl lub google translate ale zazwyczaj wyjdzie shit...

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj wybór karabinku okazał się nie taki łatwy jak myślałem. Standardowo myślałem o G&P z racji tego, że znana i sprawdzona marka. A teraz trzeba posiedzieć i pomyśleć. Choć coś kusi mnie WE, ze względu na CO2. Jak sobie upatrzyłem jest M16 z przyzwoitą mocą 470 FPS, dość ciężka nawet cięższa niż myślałem o dobry 1 KG, w porównaniu do G&P 3,4 KG a tutaj 4,6 KG. Cena niższa niż zakładałem 1.423 zł, więc praktycznie spełnia moje wymagania odnośnie mocy, modelu. Tylko kwestią jest jej wytrzymałość to w końcu WE. Patrze tu całościowo na to wszystko, na oznaczeniach ani dodatkach mi nie zależy. Ale znowu, gdybym kupił ten sprzęcik http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m16a3_hard_kick_gas_blowback_type-1633.html i zamontował w nim ten zestaw:

 

- zestaw tuningowy RA-TECH (RA-Tech NPAS Kit w/ Guide Rod for WE SCAR)

- zestaw tuningowy RA-TECH (RA-Tech Firing Pin Assembly for WE GBB Rifle Series)

- zestaw tuningowy RA-TECH (RA-Tech Valve Locker for WE GBB Rifle Series)

- zestaw tuningowy RA-TECH (STINGER Hop Up Set)

 

Co wy myślicie o tym ? Czy ewentualnie warto do tego jeszcze coś dorzucić czy sprzęt z tym zestawem byłby całkiem całkiem. Sprzęt fizycznie wygląda na bardzo solidny, więc kwestią są bebechy na to by wychodziło. Patrze tu pod kątem G&P iż, aby satysfakcjonował mnie zestaw G&P musiałbym dokupić dysze wysokiej mocy 35 zł oraz lufę precyzyjną 296 zł, co razem w przypadku WOC M16A4 G&P daje mi 2.308 zł i zadowalałoby mnie. O ile nie licząc bebechów, równolegle mam jednak sprzęt który mnie pod względem mocy zadowala za 1.423 zł i kwestią jest wzmocnienie go co ewentualnie równa się na poziomie M4 WE 1.845 zł z zestawem wymienionym wyżej. Co wy sądzicie o takiej możliwości ? Bo jak by nie było to jest prawie 1.000 zł różnicy przy zbliżeniu G&P do mocy WE standardowego. Wiec pytanie pozostaje takie, jakie wnętrzności ma G&P i co by w nim trzeba było wymienić ?

Link to post
Share on other sites

Lufa precyzyjna w gaziaku to zbytek i ja bym sobie darował.

Chyba sobie żartujesz? :icon_eek2:

Na czym opierasz swoje przekonanie??

 

Właśnie lufa precyzyjna ze wszystkich, modeli replik, to w gaziakach daje największy przyrost fpsów.

Celność też zwiększa znacząco (chociaż i tak BB swoje robi)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Lufa precyzyjna w gaziaku to zbytek i ja bym sobie darował.

 

No ja nie wiem. Jak masz 30 kulek w magazynku to jednak warto być pewnym gdzie one polecą. Ja bym precki nie wstawiał tylko wtedy kiedy nie ma się npasa, bo niektóre repliki walą wtedy grubo ponad 450 FPS.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Dobra widze, ze zaczynacie zbaczać z tematu, więc podsumujmy alternatywę czyli ten karabinek

 

A.W.S.S. WE-M16A3 cena: 1.423 zł ktoś wie ile do tego kosztowałaby lufa precyzyjna i części które wymieniłem wyżej. Oraz gdzie je w miarę za przyzwoite pieniądze znaleźć, w jakim sklepie. chciałbym podsumować koszt całego tunningu i koszt ostateczny dla tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Sam testów nie wykonywałem ale przyrost fpsów (10-20) czy celność przy preclufie z tego co mi powiedziano w jednym ze sklepów niewiele sie poprawia co innego długość lufy. Ale celność tak czy inaczej jest słaba (GBB robi swoje) nawet przy długiej lufie.. Npas załatwia sprawe mocy w stopniu wystarczjącym u mnie przy maksymalnie ustwionym potrafi z bliska przebić sklejke.

Link to post
Share on other sites

Po polsku już nie umiemy?

 

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Niestety nie udało mi się znaleźć podobnej definicji w polskim słowniku (występuje pod nią tylko klon jako drzewo lub zbiór komórek/organizm)

Etymologia słowa pochodzi od angielskiego clone stąd uznałem za stosowne przytoczyć angielskojęzyczną definicję.

 

@zwiadowca88

Widzę, że strasznie się rozpędziłeś mimo, iż doświadczeni użytkownicy GBBR napominają Ci, abyś poczekał i przede wszystkim osobiście przetestował repliki.

Koledzy dobrze radzą zwłaszcza, że "tuningowany gaziak" to spory wydatek, a różnica w strzelaniu od AEG jest przeogromna.

Jednak należy zastrzec, że nie dla każdego satysfakcjonująca.

Zwłaszcza, że zbliżamy się cenowo do PTW, które do przeciętnych strzelanek na pewno nada się o wiele lepiej niż super-hiper tuningowany gaziak.

Link to post
Share on other sites

Zbieram tylko informacje jestem zdania, że nie zawsze to co najnowsze musi być dobre. Bo często jest tak, że są to te same konstrukcje o lekkiej modyfikacji nieznaczącej. Więc czasem z produktami jest różnie, dwa zakupienie nowego sprzętu jeśli wyjdzie za np. 4 miesiące to też nic pewnego. Wole zdać się w wyborze na opinię użytkowników. Dlatego nie wiem co złego jest w zbieraniu informacji. To się zawsze przyda, a z pewnością nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Amadem, powiedzmy sobie szczerze, jak ktoś już raz postrzelał z Ino to Systema wydaje sie strzelaniem z badziewia :)

 

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale mimo wszystko większość ludzi jednak woli replikę w której za wiele robić nie trzeba, ew raz na rok śle się na serwis.

Którą sieje się seriami po 50 bo magazynek ma 250kulek, a brak odrzutu sprawia, że ma "zadowalające" skupienie etc. etc. etc..

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale mimo wszystko większość ludzi jednak woli replikę w której za wiele robić nie trzeba, ew raz na rok śle się na serwis.

Którą sieje się seriami po 50 bo magazynek ma 250kulek, a brak odrzutu sprawia, że ma "zadowalające" skupienie etc. etc. etc..

 

Taka prawda :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

Panowie, chcę kupić replikę GBB.

Mój budżet na replikę i magazynki to 2100pln. Zastanawiam się nad tym:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-gbb/karabiny/a-w-s-s-we-m16a3-desert-edition-hard-kick-gas-blowback-type.html

Dodam, że będzie to moja pierwsza długa gazowa replika. Proszę o opinię i radę - kupić to czy coś innego.

Z góry dziękuję.

Pozdo

Link to post
Share on other sites

W ogóle nie kupuj GBB, stracisz tylko nerwy i pieniądze...

Jak na razie nie widziałem bezproblemowej repliki gazowej bez zasilania zewnętrznego.

Ja nie tylko widziałem, ja taką miałem. Tanio Koba/KJW M4-jeśli tylko nie wymagasz strzelania w temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza to działa dobrze i nie wymaga wielkich nakładów pracy:).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...